Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Crankschwester

Тетоважа: Да или не ???

Recommended Posts

Нисам сигуран да Православље ишта забрањује, јер је једини хришћански закон "закон љубави".

Ако ћеш мене да послушаш, ја ти саветујем да се не тетовираш, јер је Бог то забранио. А и ружно ће изгледати кад оматориш и кожа ти се оклембеси и набора. 

Многи први хришћани су,како у Риму,тако и Александрији,тетовирали симболе као што су - риба,крст,јагње,и о томе сам читао...додуше давно,тако да сам заборавио који су аутори у питању.

Наравно,не тражим никакво оправдање за тетовирање,али чисто да поменем оно што сам прочитао.

Guest - . . .-

Многи први хришћани су,како у Риму,тако и Александрији,тетовирали симболе као што су - риба,крст,јагње,и о томе сам читао...додуше давно,тако да сам заборавио који су аутори у питању.

Наравно,не тражим никакво оправдање за тетовирање,али чисто да поменем оно што сам прочитао.

Постоји и у приповетци "чича Јордан" од Лазе Лазаревића да је и чича Јордан био истетовиран и имао је крст на челу.

То наравно не значи да се ми данас тетовирамо. Не видим никакав нарочит смисао у томе, опет нека свако ради по својој слободи.

Постоји и у приповетци "чича Јордан" од Лазе Лазаревића да је и чича Јордан био истетовиран и имао је крст на челу.

То наравно не значи да се ми данас тетовирамо. Не видим никакав нарочит смисао у томе, опет нека свако ради по својој слободи.

Слажем се...свако нека ради према својој слободи.

Нисам баш сигуран за тетоважу.Сад зависи шта хоћемо да постигнемо тиме?

Данас имамо "велике" вернике који су доста истетовирани.Голам Звезде Бајковић ...

300-baj-1205.jpg

Па Кежман...

MatejaKezman_tattoo1.jpg

MatejaKezman_tattoo3.jpg

"Tetovaže su nastale čisto iz moje želje. Tražio sam blagoslov da to učinim i dobio sam ga, ali to je delo mojih hirova i strasti, protiv kojih naravno pokušavam da se borim. A, majica je ta koja pronosi pravoslavlje. Ona je moja je potreba i krst koji nosim. Jednostavno, osećam potrebu da uradim tako nešto, i želim da pronosim veru i pravoslavlje kroz svoj posao i sve što radim", rekao je Kežman u jednom ranijem intervjuu, objašnjavajući želju da mu telo bude iscrtano.

mateja-kezman-tesko-mi-pada-samoca-2009-11-23.jpg

Драгутиновић-Он мени није јасан,чуди ме да је верник.Сад нека ми опрости и Драго и Бог ако грешим,али човек много воли паре.Играо еј у Севиљи сад је велики милионер,прича се да пређе у Звезду,а он каже-Ако понуда буде добра,ако не имам понуде из Катара.Па зар му је толика похлепа да му је стало да за те две године заради још нешто новца?А овде може да помогне Звезди за коју наводно навија и својој земљи.

Јел може коментар на његове ставове,шта мисле остали и ви о.Иване?

Ево шта он каже.

Drago, kako ga zovu svi u Španiji i dosta njih u Srbiji, spada u grupu velikih vernika, pa nije iznenađujuće to što na desnom ramenu ima Isusa Hrista, na levoj nozi Bogorodicu, na leđima pravoslavni krst, dok mu citat "Gospode Isuse Hriste Sine Božiji pomiluj me grešnog" krasi desnu donju podlakticu...

dragutinovic2.jpg

10y2an4.jpg

2008_10_14_tatoo.jpg

Највише мЕ се свиђају тетоваже Кежмана преко руке.Волео бих да имам на одређени период тако нешто.Али пошто мојој мајци и сестрама се не би свидело,не бих то урадио.

исправка само,ова тетоважа везана са мисли О.Тадеја је на Кежмановој руци,не на Драговој.

Pomaze Bog. Kao sto smo verovatno svi primetili u poslednjih desetak godina medju mladima je sve veci hit oslikavanje tela-popularno tetoviranje. Moje licno zapazanje je da je sve veci broj onih koji se opredeljuju za oslikavanje Raspeca, svetaca, hramova i andjela. Zanima me Vase misljenje o tome, kako Crkva gleda na to, i ako moze otac da mi odgovori, kada bi mu vernik trazio blagoslov za tako nesto sta bi mu rekao?

Unapred se izvinjavam, nov sam, ako je ova tema vec obradjivana od ranije.

Pomaze Bog. Kao sto smo verovatno svi primetili u poslednjih desetak godina medju mladima je sve veci hit oslikavanje tela-popularno tetoviranje. Moje licno zapazanje je da je sve veci broj onih koji se opredeljuju za oslikavanje Raspeca, svetaca, hramova i andjela. Zanima me Vase misljenje o tome, kako Crkva gleda na to, i ako moze otac da mi odgovori, kada bi mu vernik trazio blagoslov za tako nesto sta bi mu rekao?

Unapred se izvinjavam, nov sam, ako je ova tema vec obradjivana od ranije.

Vrlo interesantno pitanje :) smajolik78

А и ружно ће изгледати кад оматориш и кожа ти се оклембеси и набора.

Isto kao stare freske sto su ispucale i izbledele, pa su sad ruzne, je li? Slabasan je to argument...

Pretpostavljam da pitanje tetoviranja sakralnih motiva kod nas ispituje odnos crkve prema tradiciji, usvajanju novih trendova uz ocuvanje prepoznatljive neponovljive licnosti, gordosti, prema ikonopisanju (da li je ikonopisac/tatmajstor vernik i da li se pricestio pre pocetka posla)...

ili prakticno gledanje kroz prste ;)

Dosta tu ima teskih pitanja zarad necijeg kaprica! Nisu se Nemanjici tetovirali, pa necemo ni mi! A, ako bas ne moze da se ne istetovira, neka to bude sto manje i da se ne vidi, a ne ono cele ruke i noge i ledja, k'o detlici! Ne treba ti to za spasenje!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...