Jump to content

Da li je stidljivost mentalni poremećaj?

after_silence

Препоручена порука

Jer, koliko znam za sebe, ja sam stidljiv pa nema gde :D

Čovek se menja dok je živ...ili na bolje ili na gore.Na tebi je izbor.

Ili ćeš da ostaneš u svojoj ljušturi ili ćeš da se izvućeš iz klišea i napreduješ. 

panta-rei.jpg

Подели на овим сајтовима

@@Zero,

facenew22222222

Е комшо, свака ти је на месту ! clap

Ја  "три сата" разбијам главу да срочим свој одговор на тему,а ти у две реченице "изручи" баш оно што и ја мислим. :0104_cheesy:

Šta da kažem, vi ste zaslužni, navukli ste me na  1401     :cheesy:  

Подели на овим сајтовима

Мислиш, неко има велико мишљење о себи , толико велико да не сме да учини било шта што би га ставило на пробу ? Има и тога, али далеко од тога да је то главни разлог. Мислим да је главни разлог васпитање, у смислу шта је срамота шта није радити, а има и генетике.

da, najviše mi se čini da je u pitanju vaspitanje,

nametnuto ubedjenje 

malo dete nije stidljivo,ali kako raste,(ako ga tako vaspitavaju) raste i njegov stid,

stidljivost ume da bude simpatična kod maldih ljudi,

ali je ,bar meni,totalno antipatična kod odraslih,i deluje mi baš kako Hans reče,kao sujeta.

Подели на овим сајтовима

Мислиш, неко има велико мишљење о себи , толико велико да не сме да учини било шта што би га ставило на пробу ? Има и тога, али далеко од тога да је то главни разлог. Мислим да је главни разлог васпитање, у смислу шта је срамота шта није радити, а има и генетике.

Upravo suprotno, ima slabo mišljenje o sebi i bitno mu je šta drugi misle o njemu ... samopouzdanje se gradi na dva načina - precenjivanjem dobrih komentara o sebi (sujeta) ili potcenjivanjem loših komentara o sebi (gordost).  :smile:

Подели на овим сајтовима

• 7 months later...

Hm ta stidljivost..

Obicno nisam stidljiva, ali u crkvi jesam. Stidim se da pridjem nekome od vernika, stidim se i da priupitam ono sto me interesuje. :D Kad treba da popricam sa svestenikom meni se odseku noge, uhvatim sebe kako dugooo posmatram i razmisljam sta da kazem... To je toliko daleko otislo da sam posle jedne sluzbe prosla pored par svestenika niti sam trazila blagoslov niti ih pozdravila.

Nemam pojma sta da radim povodom toga :))

Подели на овим сајтовима

милим да је велика препрека многим стварима у животу....а човек ту ништа не може да учини...природа је природа....стидљива особа се никад не оствари до краја....а, ко зна зашто је то добро....

Подели на овим сајтовима

Sad baš čitam odgovore i razmišljam da li sam ja stidljiva, ne umem da ocenim.  :.mislise.

U komunikaciji sa drugima nisam stidljiva. I volim da priđem, da se upoznam, da se javim na ulici. Znaju da mi kažu da kad krenem da pričam, ne umem da stanem.  :)))

Al' sa druge strane, imam neki "trip" što se tiče mojih, kako da to nazovem, "sposobnosti". Na primer, brat svira gitaru i ja slučajno počnem da pevam. I tako se nas dvoje zanesemo, pustim ja glas, sve bez problema. Istog trenutka kad mi neko kaže da lepo pevam, ja zablokiram. Gotovo. Tačno osećam kako mi obrazi postaju crveni, oči pune suza...i nema od pevanja ništa više. :D Tako i za ples ili nešto slično. Baš ne znam kako to da pobedim... 

Подели на овим сајтовима

Чини ми се да се често меша недостатак самопоуздања и стидљивист, Доста ствари које су овде побројане спадају под недостатак самопоуздања, такве особе изгледају као стидљиве али то нема везе, Људи који немају развијене комуникацијске вештине често изгледају као стидљиви. Прави стид описује ова пословица: Чим се луд поноси, тог се паметан стиди.

Некад сам гледао порниће а сад ме је стид и да се сетим шта сам радио.

Тако да стид није нешто лоше као рецимо недостатак самопуздања, већ једно здраворазумско осећање.

Подели на овим сајтовима

Ух, како да почнем... Не , ја нисам, али временом самопоуздање се стиче и потире стидљивост, по мени гледано...

Деца нису стидљива али само у свом окружењу, јер чим приђе неко стран и непознат она се на неки начин стиде. Стидљивост се потире самопоуздањем а самопоуздање стиче се савладавањем разних вештина.

Када сам била клинка одушевљавала сам се дечацима који знају да звижде јако са два прста у устима. То је за мене било као данас за неке медаља :) Толико смо другарица и ја балавиле са прстима у устима да смо на крају добиле жутицу, хахах. Још ме срси хватају кад се сетим. Е, после стигло је време гитаре и да знаш сваки нови хит напамет да певаш и сав си важан.

Значи, зависи од афинитета особе и његове жеље да ли хоће да се отвори или не..

Ја сам окружена са мојим малим особењацима и све гуркају мене да уместо њих одговарам на дата питања јер се стиде, хахах...

Биће то сутрадан када порасту велики и културни људи, бар се надам  

Подели на овим сајтовима

Neverovatno. Temu sam započela 8.jula 2013.

Sada je 26 . februar 2014.

Ja sada imam potpuno drugačiji stav....

Mislila sam da je stidljvost neka teška anomalija.  Sad me je stvarno sramota.

Nedostatak samopouzdanja je nešto drugo,kukavice su nešto treće,a stidljivi ljudi su prave dobrice....   :drugarstvo:

Ustvari,primetila sam da neki hrišćani imaju neke posebne osobine,plemenite.... :1736_action:

A ne ko ja...   :0203_cool:  

Подели на овим сајтовима

I ja dijelim misljenje onih da stidljivost nije mana,vec pozeljna crta licnosti.Stidljivost je po meni prenaglasen uticaj savjesti na nase ponasanje u smislu da u svakom momentu razmisljamo da li smo ispravno postupili.S druge strane,nesto sasvim drugo je manjak samopouzdanja,a to se gradi kroz zivot.Ako je neko stidljiv po prirodi on treba da cijeni to kod sebe jer ce mu u isto vrijeme i samopouzdanje biti na nivou zdrave spoznaje sebe,nece prijetiti opasnost da preraste u gordost.Stidljivost nas uvijek podsjeca ko smo i sta smo i na taj nacin nas smiruje.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...