Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest - . . .-

Расколнички свештеник из МПЦ се позива на сајт Светосавље.орг

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ала сте ви мени смијешни sHa_sarcasticlol Ја би се могао вама стално смијати, мислим и на ЖРУ, а и на Светосавље.

Расправе ко има бољу и јачу теологију., ко треба да грије столиц.

И ко ће доћи на чији форум, да буде меч на домаћем терену.

Као у оним хонгконшким филмовима : Мој кунг-фу је бољи од твога sFun_bat

Ала сте ви мени смијешни sHa_sarcasticlol Ја би се могао вама стално смијати, мислим и на ЖРУ, а и на Светосавље.

Ne, najsmešniji su takvi popovi kao što si ti koji ne vide nikakav problem u Crkvi ...

Sve im je super i kul, a teologija ima dodje kao nešto potpuno suvišno i nepotrebno u Crkvi.

Кад смо били клинци, ми смо у мом крају имали израз - "Замка за слонове".

Тиме смо дефинисали све оне 'замке' које сви виде осим слонова,

и свима су смешне а слонови ... у њих упадају. whackado

Често на православним форумима које посећујем (а сигуран сам да је то

присутно и на осталим форумима) има тога да читаоци, и то они који се осећају

п(р)озванима да реагују, седају на столицу и суде туђим речима, реченицама,

порукама а 'следствено' и мислима и намерама. А најбољи начин 'просуђивања'

(други назив за пресуђивање, који користимо да 'ескивирамо' Господњу заповест)

јесте - упоређивање. Упоредимо онога кога (више) волимо са 'оним другим', и ...

И онда када се определимо за једног човека, онда нападамо

оног другог.... И падамо. Напад је у овом времену 'демократије' лишен безобразлука

(Богу хвала!) али је обогаћен цинизмом и сарказмом. Обогаћен или обогаљен?

Елем, оче Небојша, слажем се са тобом.

Свиђа ми се твој кунг-фу! :ph34r:

Мудро збориш Томо 301

Ево баш овде један пали ватру, а други (можда иста особа) као смирује

http://www1.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/134/16357348/hajka-na-svetosavljeorg.html?5 animal030

Овакве дебате треба избегавати или крајње поједноставити. Ићи у танка цревца јесте доливање уља на ватру.

Guest - . . .-

Ево колико је то крајње једноставно, све оно што сам говорио. Расколници из МПЦ се све време позивају управо на овај текст који је о. Љубо написао. Наравно, НИГДЕ ни словцем се не помиње Архиепископ Јован, као да га нема. Такође, то их не спречава да вређају Владику Иринеја бачког и Патријарха Иринеја. Мој је, изгледа, проблем што сам на време уочио овај проблем и сада морам да будем спреман да ће сајт ЖРУ да се провлачи по разним сајтовима по нету где ће о нама да се говори на ружан начин. Но, нека их... ако. Уместо да се баве Поукама, боље би било да нуде одговоре..

Иначе, свака част Влади Ђуровском који је јасно рекао расколницима где је њихов проблем. Само је ствар ДА ЛИ ЖЕЛЕ да то увиде. Проблем је што они све схватају као атак на њихову земљу, Цркву... наравно да не! немају Македонци већих пријатеља и браће од Срба. Ми смо једна крв, један народ, једна вера и зато је ово тужно и претужно што раде.

Ствар је још сложенија када се схвати да су многи који долазе на Светосавље доста расколнички расположени, то је јасно свима одавно. Али шта ћемо... када чачнеш у нешто тако мораш да будеш спреман на пљувачину. Ево, и приватним порукама је почео наново да ми се обраћа господин Родољуб Лазић, покушавајући опет и опет да своја површна виђења постави као мерило у Цркви, док му Светосавље.орг даје простора за то.

Погледајте шта ради и шта чини текст проте Љубе:

https://www.facebook...&type=1

Узрок свих црквених проблема је непознавање улоге Православља. Због тога се православна вера своди на идеологију.

Нема сумње да ће Црква имати великих проблема са расколима. Зато треба аргументацију свести искључиво на теологију.

Уколико саговорник не жели такав дијалог онда нема сврхе даље полемисати. Црква има сопствену свест која се од сваког тражи.

То је добро. Јер нема сврхе препуцавати се.

Без теологије овде нема ни разговора. Само треба указати на оно што Милојков у предавању говори.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...