Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

JESSY

Какав је аутентичан, истински хришћанин

Recommended Posts

Ja iskreno,kao Niče,mislim da je poslednji autentični hrišćanin umro na krstu.Svi ostali su bleda kopija.

Бити хришћанин се не састоји у томе да будеш Исус (из Назарета), нити Његова ма колико верна копија, већ Христос, бог по благодати. А то се постиже искреношћу, најпре према себи па према свима осталима, као и верношћу Богу...

Баш? а шта мислиш, на пример о св. Јовану Златоустом? Или Серафиму Саровском? Или Спиридону Тримитунтском? Или сутрашњем светом Јовану Шангајском? Или...могу да наставим дуго, дуго...

Драги мој, Ниче није благе везе имао кад је то рекао.

Oni kao blede kopije su se svo vreme ugledali na autentični original.Svima njima je Hristos bio ideal.Izvor.

Бити хришћанин се не састоји у томе да будеш Исус (из Назарета), већ Христос, бог по благодати.

A Isus iz Nazareta nije bio Hristos?Ako Od Isusa  odvojiš Hristos imaš jednog običnog čoveka.

A Isus iz Nazareta nije bio Hristos?Ako Od Isusa  odvojiš Hristos imaš jednog običnog čoveka.

Хтео сам да кажем да се наша вера не своди на копирање. Сигурно си чуо да је свако од нас јединствена и непоновљива личност. Исус Христос јесте богочовек а ми испињавајући заповест о љубави и причешћујући се Њиме удостојавамо се обожења и то свако на неки јединствен и непоновљив начин. Уосталом читај тему од почетка. Митрополит Николај је то много боље објаснио.

Отац Рафаило чита и тумачи беседу светог Макарија Великог о разликовању људи (деце) Царства и овога света.

https://youtu.be/zPyiRxapa54?t=35m50s

Снимак целе беседе: Кола фараонова.

Одлика правог верника је повученост и ненаметљивост.

Срећа па апостоли нису имали одлике правог верника јер да су били овакви не би никог обратили :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...