Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

JESSY

Какав је аутентичан, истински хришћанин

Recommended Posts

0110_hahaha

Prosto ne mogu da se ne setim Hristovih legendarnih reči: "prijavi se na ratište za bližnjeg sunarodnika"..

Ne bilbijaj, 'leba ti brate.

Јасно је да ниси никад читао житије св. Кирила и Методија просветитеља Словенских.

"Највеће је-положити живот свој за ближњега свог "- Христос !

Не знам што те ово моје погоди , нит си Хришћанин а вероватно ниси ни патриота, да ниси ти од оних који је бегао кад се пуцало ?

Што се тиче генерализације и поређења сваког рата и ратишта и војевањеа са Хитлером , шта рећи ... вероватно би и ми теби требали спочитавати да си педер јер је Аздејковић такође атеиста ...шта мислиш ?

Људи сенке

Има на свету мирних, добрих људи

што кроз живот нечујно и тихо газе

као да ногом ступају по памуку,

а наше очи никад не опазе

ни њих ни њину тиху радост или муку.

Има ћутљивих патника на свету

што се само уморно и горко насмеше

на људе кад се о њих тешко огреше

и сумину их невини, налик цвету.

И има људи усамљених и болних,

са образима упалим и жутим

што не чује им се ни смеха ни плача,

што живе као самотна и дивља драча,

Али с бодљама унутра окренутим,

да ниједна никога не огребе

и да ниједном никога не убоду

до само своје рођено срце, и себе.

Њих не види наше око кад их срета,

кад тихо прођу у мимогреду мирну,

јер никог они ни лактом не додирну

у вечној гужви и вреви овог света.

И живе они тако, нечујни и невесели,

и миле као сенке, као време и сати,

и тек кад умру, сломљени и увели,

објаве црни посмртни плакати

да су и они са нама живели.

Не можемо поистовећивати нацију са појединцима.

Pa ne znam, gde poistovecujem naciju sa pojedincima? Nigde nisam rekao da hriscanin ne treba da se brani kada ga napadne banda neka.

Ali da je to rodoljub koji je prvi na frontu... ne znam... ne dozivljavam tako.

"Највеће је-положити живот свој за ближњега свог "- Христос !

A kakve to veze ima sa ratovanjem medju nacijama?

Naprimer Srbima pod turcima nije bilo mnogo losije od Srbima pod vladarstvom pojedinim.

''Вера, нада, љубав:ово троје''.То троје представљају и темељ аутентичног доживљаја сваког хришћанина.

Он постаје учтив по природи, једноставан у опхођењу и неприметан у изборима својим.Он постаје разборит, прозорљив и чист, бистар.У личности његовој се огледа Бог, кроз њега се прелама благодат Божија.

Он је увек велики јер је увек целовит, нетакнут и увек са свима. У њему има места за све. У њему сија Бог.

@@мирођија, Ништа ако та невесела сенка од човека не почне да сија и буја љубављу. Онда више личи на вулкан који из себе избацује врелу лаву радости и њоме греје друге. Има снагу, вољу и апсолутну слободу да на овај свет спушта висине које је спознао. Онда "јадно, паћенићки, горко, уморно..." остаје само у оквирима прављења места за себе на овом свету, а ово друго је већ прављење места за Бога - што и јесте суштина.

Не знам што те ово моје погоди , нит си Хришћанин а вероватно ниси ни патриота, да ниси ти од оних који је бегао кад се пуцало ?

Nisam, bio sam premali kada se to zbivalo.

Што се тиче генерализације и поређења сваког рата и ратишта и војевањеа са Хитлером , шта рећи ... вероватно би и ми теби требали спочитавати да си педер јер је Аздејковић такође атеиста ...шта мислиш ?

Ne bi me to uvredilo nimalo, jer sve i da jesam - ne bih mislio da je išta loše da se bude. U mom referentnom sistemu to nije uvreda.

Хришћанин није на светован начин ''савремен'', тј. није површан подражавалац и пасиван изразитељ навика времена у којем живи.

Аутентичност, истинитост, чак и када пројављује слабости, мањкавости, непотпуност човека, представља пут ка савршенству и светости.

Могло би се рећи да аутентичан у стварности постаје онај који поново стиче одлике првостворених, својства мале деце и особине ученика Христових.

Што више смирено спознајеш своје незнање, тим више си ближи осећају тајне и откривењу истинског знања. Јер знање су смирење и благодат, а не разумевање и способност.

Аутентичан човек је је онај који не само да у свему види прст Божији, него и увек осећа додир Његов.

Људска природа све ово има у себи. Црква нас само позива да упознамо своје биће.

Аутентичан човек је је онај који не само да у свему види прст Божији, него и увек осећа додир Његов.

Da, tad mu je dato i smirenje... Neverovatno mi je nekad kako je Bog uvek sa nama. I kako celom postojanju daje smisao i punoću...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...