Jump to content

Шта се то дешава у Лепавини ..илити ЗАШТО ПОЈЕДИНИ КЛИРИЦИ СПЦ ПОДРЖАВАЈУ РАСКОЛНИЧКУ ''мпц''

Оцени ову тему

Препоручена порука

Владика Лаврентије,

Владика Никанор,

Владика Јован (Митрополије Загребачко љубљанске...),

Архимандрит Гаврило,

списку додајмо и рашчињеног Виловског некада Архимандрита .. сада у бекству у Грчкој, чисто као алузију на то о каквом се горепоменутом ''друштву'' ради...

Који су разлози који горе поменуте, и непоменуте али њима по подржавању расколника из ''мпц'' подобне и идентичне, наводе (терају) да ГАЗЕ ОДЛУКЕ САБОРА СПЦ, који им је дао достојанство и образ који дефинитивно користе (злоупотребљавају) против Цркве...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мислим да не треба отварати нову тему него наставити на једној од ове две активне!

Све у свему слажем са постављеним питањем и надам се да ћемо ускоро доћи до одговора.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Мислим да не треба отварати нову тему него наставити на једној од ове две активне!

Све у свему слажем са постављеним питањем и надам се да ћемо ускоро доћи до одговора.

Брате банатски, слично сам и ја сагледавао ову новонасталу (веома стару) ситуацију... Међутим.. постављање потпуно нове теме је одраз наде да ће се бар неко ко има контакте преко интерента широм света.. и по томе је познат.. а који је и поставио на фејсбук - као одговор на питање ''зашто је пришешћивао расколнике из Македоније'' одговорио линком ка тексту у коме владика Лаврентије позива на ''признавање цркворушитељске и црквомрзитељске расколничке организације ''мпц''..

А касније обрисао све коментаре и целу страницу наравно опет без коментара...

Неће моћи то тако господо која у Христа Бога верујете...

Нека питања траже одговоре.. и онај мученик у затвору доле и ваш саслужитељ, владика Јован Охридски, заслужио је бар да се удостојите и одговорите и Њему и нама ... Као и епископу Бачком који то исто пита са Кво вадис Лаурентије (http://beseda.rs/portal/index.php/novosti/vesti/spc/3691-quo-vadis-laurentie.html),.. шта то и ви чините и коме Богу се на тај начин молите ...

А да је све ''записано у вечности нека покаже и ова ''слика наше духовне реалности..'' коју смо имали прилике да видимо .. а сад је избрисана... зашто ли??

iRnVCv4jekm5i.JPG

Нема ништа скривено што се неће открити, ни тајно што се неће дознати ( Мт.10,26)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости

Питам се да ли је заиста о. Гаврило овако ноншалантно оставио линк ка овом тексту из Блица који би, ваљда, требао нешто да објасни? Ако није он, а надам се да није, треба озбиљно да поразговара са својим сарадницима који му воде профил.

Веома са ожалошћен због овога, ја много волим о. Гаврила, ценим га као великог човека, духовника и мисионара и заиста мислим да треба овде свима да одговори о чему се ради. Ако је неко ко се јавно бави радом на интернету, људи који су овде заслужују од њега одговор.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@ Walter

Uz svo postovanje za tvoju brigu oko ovih pitanja, mozda je sada najbolje da se mi vernici povucemo i uzdrzimo od bilo kakvih komentara.

Vladike ce, siguran sam, sami resiti ovo pitanje i izvesti na videlo, ko je sta i kada rekao, i za koliku je to osudu.

Dakle ne dolevajmo ulje na vatru i ne osudjujmo nase Episkope trceci ispred rude. Sve ce doci na svoje mesto.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@ Walter

Uz svo postovanje za tvoju brigu oko ovih pitanja, mozda je sada najbolje da se mi vernici povucemo i uzdrzimo od bilo kakvih komentara.

Vladike ce, siguran sam, sami resiti ovo pitanje i izvesti na videlo, ko je sta i kada rekao, i za koliku je to osudu.

Dakle ne dolevajmo ulje na vatru i ne osudjujmo nase Episkope trceci ispred rude. Sve ce doci na svoje mesto.

;)

Hvala na poštovanju .. iako nije neophodno.. da.. Vidite Petroviću... dosta vremena je prošlo..čak mnogo više od ovih 11 meseci koliko se Arhiepiskop Jovan nalazi u zatvoru bez ikakvih prava na posetu, na telefonski razgovor, na čitanje knjiga, a pre svega na Pričešće i odnos bar kao prema čoveku...

U isto vreme gotovo sinhrono, imamo ovo što imamo, i niko od pomenute ''ekipe'' i ne pominje brata i saslužitelja i čoveka koji stoji sa DESNE STRANE PATRIJARHA SRPSKOG,..

Mislim da je i previše bilo čekanja i formalne uzdržljivosti ...a koliko vidim nekima je takvo stanje samo odvezalo jezik i dodatno pomutilo i onako poljuljanu crkvenu svest..

Tako da krajnje je vreme ..odavno pro$lo...

P.S.

Veoma mi je žao ali moram da vas demantujem... Nigde nema nikakve osude.. sa moje strane .. osim pukog izno$enja fakata...

Tek toliko da ne dodje do zabune..

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Još bih pridružio gore rečenom u poslednjem postu i deo iz intervjua episkopa Bačkog, zapravo poslednji pasos istog, skopskom listu ''Kapital'' koji nije ni prene$en adekvatno u na$im medijima.. $to je opet pokazatelj svoje vrste ..

'' Није требало чекати изјаве председника Србије да би се размишљало о свему овоме. Месецима раније став о овој мучној проблематици изнео је јасно, гласно, часно, а изнад свега крајње добронамерно, митрополит Амфилохије усред Скопља, пред вођама црквеног раскола и пред представницима „седме силе”. А ни то није требало чекати. Минимум црквене свести и савести и елементарно осећање одговорности пред стварним големим изазовима данашњице треба да буде увек присутно у нама и међу нама да бисмо могли узрастати до зреле свести, чисте савести и истинске одговорности.''

https://www.pouke.org/forum/page/index.html/_/-/епископ-бачки-др-иринеј-поводом-изјаве-председ-r577

Da je ovakva svest i savest bar delimichno u inicijativi DO SADA kod Srbijanaca, ova tema ne bi ni postojala...

:)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Razumem te ja odlicno, samo mi izgleda da su ovde malo ozbiljnije stvari u igri. Daj Boze da sve prodje mirno i brzo, a verujem da ce tako i biti.

И ја потпуно и разумем и схватам шта кажете и заиста сам мишљења као и ви , да су..

Овде заиста најозбиљније ствари у игри... И то је више него очигледно..

Човек умире у затвору под 1., Његово ослобађање, став је Сабора СПЦ, је прво што се мора десити да би ''мпц'' показала да јој је стало до јединства - то је под 2. Под 3. неки од владика подржавају цркворушитељску и црквомрзитељску ''мпц'' која је огрезла у расколу.. откуд то и откуд сада скоро синхроно ставови и изјаве који су противни, што самој СПЦ и Њеним највишим Телима којих су чланови и поменути даваоци дотичних изјава и ставова, а што и самом државном врху Србије оличеном у ето, г. Томиславу Николићу..

и сам изражавам надање, да ће ово заиста проћи како треба.. али ето, начекасмо се већ десетак година.. а претходне 50 нећемо ни помињати...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Као прво ми ништа друго ни не радимо него се трудимо да слушамо Синод,а то је станемо уз нашег Архиепископа Јована.

Друго и да се мешамо у црквене ствари ја опет не могу да гледам да невин и притом неосуђен ЧОВЕК труне у најгорим могућим условима у затвору па био он свештено лице или не.

Све што тренутно можемо да урадимо је интернет кампања и то ћу радити докле год могу.

Оче Иване Вас бих питао,ако се не варам било је написано да ће следећи гост преко видео линка бити о.Гаврило?

То претпостваљам значи да сте дошли до неког контакта са њим.Па ако можете преко тог канала да бар незванично дођете до информације о чему се овде ради.Ова слика што је копирана са његовог фејса је доказ да ту нешто не штима.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Гости
Оче Иване Вас бих питао,ако се не варам било је написано да ће следећи гост преко видео линка бити о.Гаврило? То претпостваљам значи да сте дошли до неког контакта са њим.Па ако можете преко тог канала да бар незванично дођете до информације о чему се овде ради.Ова слика што је копирана са његовог фејса је доказ да ту нешто не штима.

Већ рекох, веома ценим рад о. Гаврила и њега као човека кога сматрам једним од највећих духовника наше Свете Цркве. Због тога смо у контакту да одржи предавање које није ни имало намеру да се бави овим питањима, већ питањима духовног руковођења и његовог мисионарског рада на интернету који је немерљив. Но, сада се свакако намеће и ово питање, па сада не знам да ли је наш драги отац и даље расположен да разговарамо. Надам се да јесте, јер не треба ништа тајити ако се ради јавно. Вест је објављена на њиховом сајту и као и сви људи имамо право да дамо коментар на све то.

У сваком случају, чућу се са оцем Архимандритом.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Владика Лаврентије,

Владика Никанор,

Владика Јован (Митрополије Загребачко љубљанске...),

Архимандрит Гаврило,

списку додајмо и рашчињеног Виловског некада Архимандрита .. сада у бекству у Грчкој, чисто као алузију на то о каквом се горепоменутом ''друштву'' ради...

Који су разлози који горе поменуте, и непоменуте али њима по подржавању расколника из ''мпц'' подобне и идентичне, наводе (терају) да ГАЗЕ ОДЛУКЕ САБОРА СПЦ, који им је дао достојанство и образ који дефинитивно користе (злоупотребљавају) против Цркве...

Што ово не питаш Русе ?!!

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Вест је објављена на њиховом сајту и као и сви људи имамо право да дамо коментар на све то.

Тако је, јавна реч је има много већи значај од разговора ''међу нама'' или интимног мишљења о некој ствари... А тек ако је при том та јавна реч и потписан ! Па још и ко потписује саму јавну реч!!!

Али овде имамо заправо некакаву целу репортажу, извештај у коме све стоји у суперлативу..!?

А да ли је тако.. ? Наравно да није и не може бити...

Нека су их примили... већ само о томе писали ..и ХВАЛА БОГУ ДА ИХ ПРИМАЈУ... тиме само показујемо да нити их било ко из СПЦ мрзи(као што се ''мпц'' труди да претстави својој јавности), нити имамо нешто против њих као људи, као македонаца, као народа Божијег... Али ..морамо их ословљавати онако како приличи... ни у једној речи није поменуто да је ''мпц'' расколничка или бар да се каже непризната, или нешто што суштински одређује њихово стање и говори на било који начин о проблему.. У најамњу руку је то забијање главе у песак.. !

А још написати да су на Светој Литургији учествовали, ајд молитвено, ок ...али и ..цитирам : ''evharistijski učestvovale pokloničke grupe iz Bitolja (Makedonija)'' и још приде расколничку ''мпц'' ословити са, опет цитирам : '' Ohridska arhiepiskopija „Makedonske pravoslavne crkve“ како ова саму себе тенденциозно назива како би стварала још већу конфузију и истинску забуну код слабије обавештених, ... И не дати ама баш никакав коментар је опет у најмању руку неодговорно, а при том је и кршење одлука Светог Сабора СПЦркве...

Највише смета (БОЛИ) тренутак у коме је све то објављено.. не сумњам ( и знам) да су и до сада долазили поклоници из ''мпц'' .. али барем то није објављивано на овај начин .. међутим сада ем што је објављено ем је објављено у овом најгорем могућем тренутку некако одмах после иступа и председника Николића о проблему у македонији, и у тренутку када сама ''мпц'' чини злочин над злочинима у 21. веку против Самог Тела Христовог..

А одговор који су надлежни из манастира дали, цитирајући Епископа Шабачког Лаврентија, о коме је све већ рекао Владика бачки Иринеј, није за коментарисање као што је и гест повлачења самог коментара са ''фејс-бука'' ОПЕТ БЕЗ КОМЕНТАРА и нема никакве везе са православним начином поставке ствари те га нећемо ни коменатрисати,.. јер ово је ипак Парвославни форум.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Што ово не питаш Русе ?!!

Јасна ми је целокупна ''патост'' позиције... Али право да ти кажем... Нека питају надлежни ..на концу , то им је и посао.. А и није никакво оправдање.. Ил ће бити или неће бити.. овако на правди бога гледамо како умире цео један народ у илузији да је православан...

...или можда два?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...