Jump to content

Recommended Posts

Мојсијевци сад имају своју плејлисту на јутјубу, и поставили су ово појање у више делова,одлично за праћење и учуње...

Уживајте...

Чланови Српског византијског хора Мојсије Петровић поју мелодије из књиге Осмогласник - Старо српско црквено појање, едиција Богословски уџбеници, у издању Светог архијерејског синода СПЦ, Београд, 2011.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 33
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Мојсијевци сад имају своју плејлисту на јутјубу, и поставили су ово појање у више делова,одлично за праћење и учуње... Уживајте... Чланови Српског византијског хора Мојсије Петровић поју мелодије из

Ja kada vidim note kao da gledam knjigu iz astronomije a pojac sam :huh: :huh: :huh: melodije glasova znam na pamet, pa se po njima snalazim . Kako da naučim čitati note?

Постоване слике

Јесте прелијепо! Слушала сам! И тражила им партитуре у ПДФ формату да одштампам себи (само због лакшег праћења и учења), али немају!

Међутим, ово сам себи скоро све одштампала и помало учим!

https://www.pouke.org/forum/topic/19595-%d1%83%d1%87%d0%b5%d1%9a%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%be%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%bd%d0%be%d0%b3-%d1%86%d1%80%d0%ba%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%be%d0%b3-%d0%bf%d0%be%d1%98%d0%b0%d1%9a%d0%b0-%d0%b0%d1%83%d0%b4%d0%b8%d0%be/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja kada vidim note kao da gledam knjigu iz astronomije a pojac sam :huh: :huh: :huh: melodije glasova znam na pamet, pa se po njima snalazim :(. Kako da naučim čitati note? :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja kada vidim note kao da gledam knjigu iz astronomije a pojac sam :huh: :huh: :huh: melodije glasova znam na pamet, pa se po njima snalazim :(. Kako da naučim čitati note? :(

Pa moras malo teoriju od pocetka, kao kad ucis novu azbuku... nista strasno, to se savlada za par meseci da bude skroz tecno, uz redovan rad...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Gandalfe, evo jednog odličnog članka http://www.kakopedij...ko-citati-note/ Pretpostavljam da elementarno znanje imaš, ono iz osnovne škole. Dakle, pogledaj članak, nadam se da će ti pomoći. Sve u svemu, uopšte nije teško :)

Što se tiče Mojsijevaca imala sam priliku sad na osvećenju da ih slušam uživo, zaista su odlični, partiture su im bile sa neumama. Ljudi su zaista fenomenalni, zvuče lepše nego na snimcima, meni bar.

ps. Obi, nije teško, samo treba biti uporan :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Хмммм....:)

Ако заиста желиш научити читати ноте, онда мораш узимати часове у музичкој школи или код неког професора музике! Али, шта ће ти то, ако већ имаш слуха за појање и ако већ појеш!? Иди на слух! И ја се у великом постотку ослањам само на слух! :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

:) pokušavao sam, otac đakon je izluđivao od mojih nota :)

Najkraci nacin je da ti pokazuje neko ko je strucan, tj. muzicki obrazovan...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Tek tada neću išta naučiti

E pa dok god budeš tako mislio i pričao, stvarno nećeš uspeti :) Autosugestija igra veliku ulogu. Dakle, promeni mišljenje u smeru da ti to možeš i videćeš boljitak. Samo polako, postepeno, budi uporan i strpljiv i videćeš da sve može, pogotovu sa nekim stručnijim, a verujem da ćeš ga naći :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од neca995,
      Богоначалним мановенијем по запису еп. Стефана Ластавице. Поје се на великом вечерњу Успења Пресвете Богородице као возватељни славик, који се поје кроз осам гласова.
      Богогосподарском наредбом, дођоше са свих страна богоносни апостоли, високо на облацима подигнути, па твоје пречисто и животодавно тело са љубављу целиваху, а узвишене силе небеске дођоше са својим Владиком, да прихвате твоје пречисто тело које је Бога примило; и мада су страхом обузети предивно су унапред послани, па невидиво кличу небеским војводама: ево долази Царица свих и Богодевојка, дигните се врата и њу узвишено примите, као Матер непролазне Светлости, јер због ње је дошло свенародно спасење човечанства. Њу не смемо гледати и њој достојну част неумемо одати, јер она изузетно превазилази сваки разум. Зато Пречиста Богородице која увек живиш са живоносним Царем и твојим Породом, моли га увек да сачува и спасе од сваког напада противника твој нови народ, јер смо твоје светло заступање заувек стекли па те зато славимо.

• Од neca995,
      Ирмос на Преображење Господње по запису Ненада Барачког. Запратите канал, хвала 

• Од Поуке.орг - инфо,
      Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј уручио је 9. јула 2020. године у Патријаршији српској у Београду орден Светог деспота Стефана Лазаревића г. Живораду Ајдачићу, режисеру и књижевнику из Београда.   Свечаности су присуствовали чланови Светог Архијерејског Синода: Митрополит дабробосански Хризостом и Епископи бачки Иринеј, шумадијски Јован и крушевачки Давид. У одлуци Светог Архијерејског Синода, коју је прочитао главни секретар Синода протојереј-ставрофор др Саво Б. Јовић, наводи се следеће:   -Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве додељује додељује г. Живораду Ајдачићу, режисеру и књижевнику из Београда, високо одликовање Српске Православне Цркве, орден Светог деспота Стефана Лазаревића, у знак признања за режирање многобројних Светосавских академија у Сава Центру као и других манофестација Српске Православне Цркве чиме је дао велики допринос промовисању духовних и културних вредности српског народа.     Извор: Инфо-служба СПЦ

• Креирај ново...