Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
N.Petrovic

Ekskluzivno iz Stradije

Recommended Posts

Intervju povodom zru DIVANA i najavljenog gosta Pantelije Topalovica

Dobro vece postovani slusaoci, kao sto smo u prosloj emisiji najavili u gostima nam je svestenik Ivan Cvetkovic iz Jagodine. Razlog zbog cega smo pozvali oca ivana je najava njegovog sajta POUKE zru da ce se na sledecem divanu, kao glavni gost, pojaviti cuveni Pantelije Topalovic. To je izazvalo velike nemire i nesuglasice, kako kod nas tako i u blizoj nam okolini. Razlog za nemire je to sto P.Topalovic vec godinama nije medju zivima.

- Pomaze Bog oce Ivane i dobro nam dosli.

Bog vam pomogo, i niko vam nista ne mogo. Jos bolje vas nasao.

- Oce mozete li nam reci, koji je razlog za pozivanje g. Topalovica i zasto bas njega?

Ima vise razloga zbog cega smo se odlucili za poziv nekog " sa one strane linije". Najosnovniji je to sto danasnju teologiju Stradije potresaju dileme o smrtnosti i besmrtnosti duse pa smo se odlucili na poziv nekog ko je to iskusio i video. Znate mi na Bogosloviji ucimo da je dusa besmrtna dok na Teoloskom vec postaje smrtna. Za mitarstva smo odavno izglasali da ne postoje jer su zaista nelagodna. Dakle zelimo dokuciti da li su Sveti oci i predanje u pravu ili doktorske disertacije danasnjih teologa. Izbor na g. Topalovica je pao zbog toga sto je posle smrti ostavio velike probleme porodici i zelimo videti kako je to uticalo na njega kasnije. U izboru su bili i Mitar Tarabic i Baba Vanga.

- Nasi slusaoci pitaju kako ce se obaviti sam cin dovodjenja? I da li ce se zaista odrzati ovaj divan?

Nije mi poznat nacin na koji ce se nas gost dovesti. Znate za taj cin ce se pobrinuti nasa stalna saradnica na forumu pod imenom Valentina, a njen identitet ne mogu javno otkriti. Mi urednici, mora nas biti dvanaest, moramo samo drzati prst na ENTER dugme za sve vreme divana. A znajuci kvalitete nase saradnice u ovoj oblasti ja ne sumnjam u dovodjenje gosta. Topalovic ce biti tu, hteo ne hteo. Divan se mora odrzati.

- Ovo je nesto najnovije pod Suncem zar ne? Pre emisije smo razgovarali o vasim planovima za unapredjenje sajta. Izvanredne novine nas ocekuju. Sta cete vi licno upitati Topalovica? I sta je to sto ce unaprediti sajt u buducnosti?

Ono sto mene najvise interesuje i sto cu pitati naseg gosta, je to da li na nebu ima i zivotinja. Ja naime ne mogu shvatiti da moja maca i Zucko ne budu samnom u raju. To pitanje me zadnjih godina veoma preokupljuje. Evo reci cu ekskluzivno za vas radio nesto sto jos ni na forumu nisam rekao. Planiramo da u najskorije vreme zapocnemo sa krstenjem kucnih ljubimaca. Sav prihod ce ici na dobrobit sajta, tj svih nas ( sledi blagi svestenicki kikot). Odlucili smo se za ovaj korak znajuci da niko nekrsten nece uci u Carstvo Bozije, pa bi mi preventivno izvrsili taj cin nad ljubimcima. Par mojih saradnika teologa vec sastavlja trebnik po kome ce se odrzavati sahrane, dace, zadusnice, pomeni.... tako da ce uskoro izacu u stampu. Dakle dragi slusaoci, ne brinite se za vase ljubimce. Uskoro ce ih obasjati poznanje istine.

Na ovaj nacin, dakle , mi obezbedjujemo sajt na vekove vekova i nesmetano mozemo nastaviti sa radom. Pratite nas redovno i budite u toku.

- Zaista predivna vest oce. Evo su se telefoni usijali, a imamo i 235 mejlova koji stizu sa raznim pitanjima oko ove teme. Jos jedno pitanje za kraj: Ako se zaista g.Topalovic bude pojavio, zar to automatski ne znaci da je dusa besmrtna?

Moram priznati da ste me sad zbunili malo. Samo da pozovem jednog saradnika. Trenutak. ( cuju se koraci i tipkanje po tastaturi...Alo Aco....)

Posle konsultacija sa saradnikom mogu samo reci da u celini celosti, to i ne mora znaciti. Da.

- Hvala vam oce na razgovoru. Prenatrpani smo mejlovima iz cele Stradije. Odavno nismo imali ovako cuvenog gosta. Od srca vam hvala.

Hvala i vama na pozivu i dobro nam dosli na zru.

Preuzeto sa STRADIJA.NET

PREDRAG AZDEJKOVIC: NARODNI POSLANIK???

Na jucerasnjem zasedanju Narodne skupstine Republike Srbije iza zatvorenih vrata, donesena je odluka kojom se udruzenju gradjana koji stoje iza organizovanja Parade Ponosa, dodeljuje 9 poslanickih mandata. Ovo je bez presedana u demokratskom svetu da se na ovaj nacin dodeljuju mandati. Nas izvor tvrdi da je bilo ogromnih nesuglasica oko ove odluke. Potegle su se teske reci optuzbe sa svih strana ali je tajnim glasanjem ipak usvojena izmena statuta skupstine, tako da sada umesto 250 imamo 259 narodnih poslanika. Dok cekamo zvanicni izvestaj atasea za javnost Narodne skupstine, stupili smo u kontakt putem telefona sa gospodinom Azdejkovicem. Ceo intervju prenosimo u celosti.

Gospodine Azdejkovicu, kakva je vasa reakcija na ovu odliku skupstine? Da li ste ocekivali ovakav rasplet situacije posle ukidanja parade?

Najzad je Srbija postala deo sveta. Najzad je sunce demokratije i ljudskih prava zasijalo nad Srbijom. Zaista sam presrecan sto nas je Skupstina, ne samo priznala, vec i uvela u svoj dvor kao rodjenu decu. Presrecan sam.

Znamo da se poslanici biraju na osnovu liste politickih stranaka, stranackih koalicija, drugih politickih organizacija i lista koje predloze grupe gradjana, tj izbornih lista. Vi ste medjutim dobili 9 mandata bez prisustva na listi. Kako to objasnjavate? Da li je u planu i osnivanje stranke?

Da dobili smo 9 mandata i njih cemi imati stalno. Tj i bez izlaska na izbore mi cemo zadrzati tih 9 mandata u neogranicenom vremenu. Osnivanje stranke je na vidiku. Ako recimo da na sledecim izborima dobijemo 2,3,5-6 mandata, mi cemo samo uvecati broj od devet za te cetiri godine, ako me razumete. Ostaje nam samo da nadjemo ime stranke i tu smo otvoreni za savete, tako da i vasi citaoci mogu odlucivati o imenu.

Da li je nesto trazeno od vas, zauzvrat?

Da, tri stvari. Prva je da vise ne organizujemo paradu u Beogradu dok nas ne bude 100 000 clanova. Druga je od MUP-a Srbije da se nasi clanovi nauce borilackim vestinama i u tom pogledu ce nam izaci u susret gde ce nas specijalne jedinice obucavati, tako da na sledecim paradama nece biti potrebe za policijskom zastitom. I treci je da Tomislav Nikolic bude dozivotno na celu parade. Sva tri uslova mozemo lako ispuniti.

Da li ce se, medju 9 poslanika, naci i neko iz vaseg regrutnog centra, tj iz udruzenja Ateisti Srbije?

Jos uvek je rano dati odgovor na ovo pitanje.

Da li imate neke zahteve koje cete izneti na sledecem zasedanju Skupstine?

Apsolutno. Spremicemo nacrt zakona o braku izmedju istopolnih gradjana. To nam je prioritet.

Da nije malo prerano jer ce se oko vasih mandata podici velika prasina u javnosti?

Pa i nije. Vidite, moj novi decko ima 74 godine. Vlasnik je dva stana u centru, jedne vile u okolini Beograda i drzi dve radnje u Knezu. Da li vi mozete zamisliti koliki bi porez ja morao platiti kad postanem naslednik a nismo u braku? Znate li kolike su dazbine prilikom prenosa? Zato nam je stalo da se ovaj zakon izglasa ASAP.

Hvala vam gospodine Azdejkovicu na ovom intervjuu, recite nam samo jos jednu stvar, u jucerasnjem dekretu stoji za vasu organizaciju: Muzeloznicko sodomisticka grupa gradjana..... da li cete se slucajno tako zvati?

Sta?? To stoji u dekretu? Odmah cu uloziti zalbu odredjenim krugovima evropske demokratije. To ce se ispraviti za tili cas. Mi sebe nazivamo gejevima, jedan lep, svetski izraz, a ne tu neki muzeloznici ili sodomisti.... ili najgore pe_eri kako nas nepismeni nazivaju. Hvala i vama sto ste me pozvali i drago mi je sto sam za vas sajt dao svoj prvi intervju kao Narodni Poslanik.

Preuzeto sa: STRADIJA.NET

I BOZIJE I CESAREVO..... CESARU

"Druze Tito gorski sinu, hvala ti za djedovinu" - glasila je jedna od mnogobrojnih parola koje su se mogle videti na transparentima okupljenog naroda u Podgorici, povodom poziva Vlade da se proslavi pobeda nad okupirajucom SPC. Naime pre par dana je medjunarodni sud u Strazburu je doneo odluku po kojoj SPC gubi svu imovinu koja joj je oduzeta posle rata na teritoriji MNE i koja se prodaje privatnim licima. Tim povodom je skupstina MNE odlucila da se ovaj dan od sada slavi kao glavni Nacionalni praznik.

Na trgu Bratstva i Jedinstva u Podgorici se skupilo vise hiljada gradjana koji su pesmama i uzvicima: Bog je Crnogorac, nece kopati, kupicemo mi i Rusima prodati! - svecano obelezili ovaj dogadjaj.

- Gospodine, sta vas je dovelo na ovu tzv Paradu Casti?- upitali smo jednog starijeg coveka iz parade, koji je bio okicen ordenjem i u narodnoj nosnji.

- Ja ti dosa na onu, aukciju sto ce biti posle parade. Ima velim jedna mala Crkvica u mom selu, ostala odavnina, pa reko ako je dobra cijena, da je uzmem djeci . Da mi se casno ime ne ugasi.

- Zar nije bolje napraviti novu Crkvu nego kupovati staru? Ja nisam za to dosad cula.

- Pa ti nijesi ni svesna sta pricas. Ako gradim Crkvu, moraju doci Srbi da je grade. A ako je oni grade opet ce ispasti Srpska, pa aj da se opet vucemo po svetu i sudimo tamo, cija je na kraju.

- Da li ste samo radi kupovine Crkve dosli?

- Aj, reko, kad sam vec tu da uzmem i jedno manastirsko imanje kraj mora za koje me unuk molio. Djede, veli, kupi mi onu zemljicu od oko pet hektara, a ja cu naseliti neke beskucnike Ruse koji ce te vekovima pominjati i zahvaljivati.... i tako reko, evo se i smrt priblizava, pa da koje dobro delo ucinim i skucim te Ruse a i celjadetu po meraku da ucinim.

- Hvala vam puno.

- Hvala i vama.

Prevod sa CG jezika izostao. Izvor STRADIJA.NET

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Create New...