Jump to content

Црвени кончић за бебе

Оцени ову тему

Recommended Posts

Pomaze Bog ! Evo i ja kao majka troje dece da kazem koju :)))  Prvom detetu sam stavljala koncic ne znajuci ni cemu sluzi, rekose da treba, ubrzo sam se raspitala i shvatila da je u pitanju paganski obicaj. Nemam nista protiv ni protiv toga ako je deo nekakve tradicije i obicaja naseg naroda, ali imam protiv toga ako se ljudi uzdaju i veruju u nekakvu moc crvenog konca. Drugo, u nasem narodu postoji puno praznoverja pogotovo kad su u pitanju trudnice, porodilje, bebe i mala deca, recimo, u okolini Sapca vlada obicaj i verovanje da se ispod bebinog krevetca obavezno stavi grancica drenovine da bi bilo zdravo, i beli luk koji stiti od vestica, potpuno smesno. Ono sto sam ja uradila sa svo troje dece jeste da cim su se deca rodila, dok sam jos bila u porodilistu, muz je otisao kod svestenika da ga obavesti o prinovi i da dete dobije ime po znamenju kao i osvestanu vodu koja se sipa kad se dete kupa, i to je nas hriscanski pravoslavni obicaj koji predstavlja zastitu od Boga do krstenja deteta. A ako vere u Boga nema, nista nam ne vredi. :) Ako sam sta pogresila, slobodno me posavetujte i ispravite, bicu vam zahvalna :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

• Одговори 60
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Може сто владика и хиљадфу попова да кажу: људи не трабају вам црвени кончићи... а само једна баба да каже: ВАЉА СЕ! и то је довољно да сви слушају бабу... Ваља се- врхунац теологије...

Црвени кончић за бебе Сујеверје црвеног кончића је дуго времена присутно на нашим просторима иако уопште нема валидан и истинит извор или доказ о својој тзв. "моћи". Огромна већина користи г

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...