Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

JESSY

Да ли је неки манастир оставио посебан утисак на вас?

Recommended Posts

нисам обишла вероватно ни половину наших манастира, али морам на напоменем да ће ми посета манастиру Јовања (код Ваљева) дуго остати у сећању...тамо сам била у јуну ове године у организацији храма св.Саве...цело путовање је било фантастично...у манастир Јовања смо стигли на вечерњу службу...било је прелепо...и одмах након службе игуман манастира о.Михајло нас је повео у део манастира где је сеница са клупама, ту смо поседали и одмах почео са поукама и беседама...постављали смо питања и на сва је одговарао веома стрпљиво и исцрпно...иако је већ било време да се крене, он је и даље седео са нама и причао трудећи се да нас духовно што више обогати...када смо на крају ипак морали да кренемо, пратио нас је до аутобуса и даље одговарајући на наша питања...то нисам нигде доживела...оно што нам је свима веома потребно, а не добија се, примили смо у овом манастиру од о.Михајла...сам манастир је такође посебан...ето, то је неки начин и моја препорука...

DSC05008.JPGместо где смо седелиm_DSC09641%2520OTAC%2520MIHAILO.jpgо.Михајло

Ovo je neverovatno, ko ima priliku neka ode.

EE8362C636C4-34.jpg

Ali nas srpski Jerusalim je nesto sto prvo trebamo da posetimo i pomognemo. Vladika Jovan stalno zove da se dodje i svojim molitvama i trudom pomogne, ali i duhovno okrepi. Ko moze i zeli neka ode.

dru-Pecka-Patrijarsija_310x186.jpg

On 10/1/2012 at 21:25, JESSY рече

...оно што нам је свима веома потребно, а не добија се, примили смо у овом манастиру од о.Михајла...сам манастир је такође посебан...ето, то је неки начин и моја препорука...

данас или јуче се мислим о о. Михајлу, где ли је , у ком је манастиру игуман? пошто сам га упознао пре више од 10 година, диван човек

кад ето ти одговора

Много лепа тема.

Е сад да ли да причам о манастиру, или о монаштву? bliss jeeee

Видећу сутра. bliss jeeee

On 10/1/2012 at 21:35, tamo neko рече

данас или јуче се мислим о о. Михајлу, где ли је , у ком је манастиру игуман? пошто сам га упознао пре више од 10 година, диван човек

кад ето ти одговора

Па нисмо ми овде случајно... zru bliss jeeee

Bez sumnje, Manastir Svetog Save Osvećenog u Judejskoj pustinji. Kad bi bilo mogućnosti, čini mi se da bih bez razmišljanja tamo i ostao. Raj na zemlji. Srce mi je bilo toliko puno. Tolika blagodat je na tom svetom mestu.

mar-saba.jpg?w=584

Od naših manastira, sigurno za mene najlepši manastir je Ćelija Piperska, i manastir i priroda oko manastira.

59488544.jpg

Guest JelenaLela

Divna tema 170fs799081 ! Prosto ne znam koji bih izdvojila... Gde god da sam bila imala sam taj osećaj topline, spokoja i radosti.

Ali evo za početak onaj gde sam se krstila heaven . U pitanju je manastir Sv. Nikole u Pribojskoj banji.

Man_Banja%20Pribojska%2009.jpg

Hilandar, svakako a i Studenica... i Kovilj je ok ali Hilandar na prvom mestu... zašto- zbog Petra iskušenika i zato što je tamo vreme drugačije

voleo bih da posetim onog monaha i vuka

Била сам у неколико манастира у Србији и Црној Гори. Не бих да неки посебно издвојим.Сви су лепи.

Волела бих још неке да видим.

Ипак ми је најлепши +Манастир Стјеник на обронцима Јелице. Зашто?

У њему су мошти Светог Јована Стјеничког. И у њему је дом игумана, оца Пајсија.Он ту живи сам.За сада нема никог сем њега у манастиру.

А отац Пајсије.

Ако питате какав је то монах и човек?

Па рећи ћу вам да сам мислила да не могу баш да се изненадим. Али отац Пајсије ме је заиста изненадио.

Његова отвореност и позитивност не могу лако да се опишу.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...