Jump to content

ДОМАЋА ЦРКВА - СВЕШТЕНИК ПАВЛЕ ГУМЕРОВ

Оцени ову тему

Препоручена порука

+1. Slažem se.

Mada, što se tiče emancipacije, to kod mene u glavi nema ideju samo u toj nekoj ravnopravnosti, to svaka žena individualno donekle može da postigne, već i u prestanku nekih gluposti. Seksualizacija žena, pri tom mislim objektifikacija je bolesno uznapredovala, a time se niko ne bavi. Zatim, urođena balkanska ideologija o savršenoj ženi. http://zena.blic.rs/Bebe/19868/Majka-nad-majkama-Doji-dvojke-i-sprema-rucak  pokaži ovu fotografiju ljudima iz tvog okruženja, većina će svršiti od sreće. Čist debilizam,  Blic žena tvrdi da je ova fotografija vredna divljenja. Na slici vidimo ženu kako doji dve bebe istovremeno i ljušti krompir. Šta je na ovoj slici vredno divljenja? Što žena sve mora da radi sama? Pitam se da li se sama i fotografilsala ili je to ipak uradio neko ko je mogao da joj pomogne makar da oljušti krompir . Samo da napomenem, ne kažem ja da ovo ne treba ni jedna žena da radi, nego da se ovakav model ne treba prezentovati kao idealan i savršen, jer kao takav osuđuje žene koje nisu u stanju da mu odgovore (nisu lude), a većina njih nije.

Tvoj avtar sve objasnjava pa i ovo pisanje!

Подели на овим сајтовима

Ovo je za cistu desetku! Bravoooooo! :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))

Rece ti i osta ziva. Ako je onaj predhodni bio cistu destku ovaj je za cistu - 10!

A minus je zbog komunizma? :D

Pa tako je, bas kao sto ja tvrdim, a ja sam em zena, em rodjena pa i rasla u komunizmu.

Подели на овим сајтовима

A minus je zbog komunizma? :D

Pa tako je, bas kao sto ja tvrdim, a ja sam em zena, em rodjena pa i rasla u komunizmu.

:D ...I ti misliš da su to radili zbog ravnopravnosti polova? Pogledaj bilo koju sliku sa kongresa KPJ pa prebroji ženske delegate i uporedi sa muškim. A tek žene direktori, inženjeri u to vreme...minimum minimuma. Jeste, propagirala se ravnopravnost, ali ciljevi su bili drugi - uništiti porodicu, posebno u Srbiji (gde im je izgleda i pošlo za rukom).

Подели на овим сајтовима

Ne samo zbog komunizma vec zbog svega sto si rekla. Znas i ja sam rodjen u vreme komunizma kao i ti pa se nesto ne ponosim time!

Pa ne ponosim se ni ja, ali se ne ponosim ni novonastalom demokratijom za koju sam se ipak nadala da ce biti humana.

Inace, zaista je tako da je socijalizam ( pa ko su bile Roza Luksemburg i Klara Cetkin) mnogo doprineo emancipaciji zene.

Подели на овим сајтовима

Bilo nekad, sad se pripoveda.

Cilj i svrha emnacipacije nije da zena vodi glavnu rec u porodici nego da partneri budu ravnopravni i u porodici

i u drustvu i na radnom mesto. U inteligenciji nema razlika izmedju zena i muskaraca, zasto bi zena zavisila od muskarca?

Ja bih se pre ubila nego da zdrava, prava, pametna zavisim od nekoga.

Usput, ja znam mnogo oceva koji se isto kao i majke raduju i vole svoju novorodjenu decu.

Циљ еманципације жена како се спроводи је жена блудница уместо жене мајке. И ово је циљ без обзира шта говорили они који тај циљ прикривају.

Подели на овим сајтовима

:D ...I ti misliš da su to radili zbog ravnopravnosti polova? Pogledaj bilo koju sliku sa kongresa KPJ pa prebroji ženske delegate i uporedi sa muškim. A tek žene direktori, inženjeri u to vreme...minimum minimuma. Jeste, propagirala se ravnopravnost, ali ciljevi su bili drugi - uništiti porodicu, posebno u Srbiji (gde im je izgleda i pošlo za rukom).

Sezdesetih i sedamdesetih nigde i nije bilo zena u politici, a ni na menadzerskim mestima u privredi.

Medjutim bilo ih je u medicini, farmaciji, iz moje generacije devojke su studirale tehonologiju, jedna cak

i gradjevinu, promenila su se vremena.

1963 Valentina Terjeskova odlazi u svemir ( i vraca se uspesno :) )

Подели на овим сајтовима

A lansirali je muškarci ;) pošto je to sve bilo u muškim rukama, a tu nije bilo žena, osim onih koje su preostale iz rata, kao kod nas, i po koje doktorke.

Sala na stranu, ali je stvarno tako da tek od 1945 zene studiraju, postaju naucnice, lekari specijalisti,

profesori na univerzitetu, novinari.

Подели на овим сајтовима

Pa ne ponosim se ni ja, ali se ne ponosim ni novonastalom demokratijom za koju sam se ipak nadala da ce biti humana.

Inace, zaista je tako da je socijalizam ( pa ko su bile Roza Luksemburg i Klara Cetkin) mnogo doprineo emancipaciji zene.

Ako si ti ponosna sa osobama koje si navela i njihovim idejama onda stvarno nemamo sta da pricamo.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...