Jump to content
Срђан Шијакињић

Да ли и како реаговати када хуле на оно што је православном хришћанину најдраже - на Бога, говоре против Цркве, хришћанства?

Recommended Posts

ja te akcije radim i planiram godinama i zato sam došao tu na Forum. Radi se o akcijama usmjerenim protiv širenja neopaganizma medju mladim ljudima iz tradicionalno hrišćanskih sredina u slovenskim hrišćanskim zemljama i povezano je to sa proslavom 1150 godišnjice dolaska sv. Ćiriloa i Metodija na Moravu. A s tim u večzi je otvoreno bilo nekolik FB greupa, sajtova, YT i ostalih medijalnih kanala itd.

Ама, шалим се, опуштено. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Управо то сам се и питао, колико је обичан мирјанин лаик позван да ради на едукацији и којим методама? Када он прелази своје границе, а када је превише пасиван?

Веома је позван. Свако треба да сведочи Христа, али прво треба да себе едукује, да зна о вери, да живи колико год може по вери, па онда може и да сведочи и да едукује друге.

Па када си у вери и када знаш о својој вери, тада и знаш где су неке границе.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ама, шалим се, опуштено. :)

Pa mogu vam reći da se nažalost nama Slovenima hrišćanima, svejedno kakvim i kojim, katolicima, pravoslacima, protestantima,  piše dosta "bledo" da nekažem "pocrno" u budućnosti. Naše slovenske grupe od kojih jednu moderujem i ja su vrlo jasan indikator toga šta nas čeka a ne izgleda to s nama ni malo "ružovi", rozasti a ni ružoliki ili ružofarebni. Slovenski neopagani se dižu svuda, svugdje daju sve više znat o sebi i nastoje nas potisnuti, mi se služimo tim grupama kao indikatorima toga šta nam oni spremaju i kako se ponašaju kad ih ni u čemu ne sputavaš ali oni to naravno ne znaju, da smo ih najviše radi toga otvorili. U toku je veliko komešanje opet medju Slovenima koje je opet još pogoršano tim ukrajinsko-ruskim sukobom koji pokazuje da su slovenske granice povredive i vrlo ranjive a ne nepovredive i čvrste, dane i zagarantovane až na vjeki vjekov. I da ih može mjenjati svako po svom nahodjenju i kako mu se zamane. Za nekog je još to prihvatljivim kad to radi tatiček Putin ali šta kad se istog tog dosjete i BRD (Švabe, naš vjekovni predragi, najveći i najmiliji prijatelj ever) i slični? Dosta je samo da sa vlasti ode Merkelova a dodje neko drugi koji će imati sasvim drugačije mišljenje o poljskim, češkim itd. granicama i o njihovoj nepovredivosti. Oni budu htjet to isto, kad to može gdjeko, možemo to i mi, naturlich! Bude još svašta a svašta nas još i čeka.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ух, Zayron-e, ништа те нисам разумио... Ако имаш времена и живаца покушај мало боље објеснити и молим те за јасније реченице...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ух, Zayron-e, ништа те нисам разумио... Ако имаш времена и живаца покушај мало боље објеснити и молим те за јасније реченице...

Ja nažalost nemam vremena za takva objašnjavanja, kladim se da je recimo

Mladjonimu na primjer sve jasno i nikakva dalja mu objašnjavanja ne trebaju.

Nek vam to objasni on.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ти си брате Јона и нема бежања имаш печат и дар Духа Светога и негде тамо у дубини твојој,ти знаш да је све време ту онај ко те чува а не онај ко те на зло наводи.

Sad pročitah tu legendu. I da ti kažem ovako, da znam da ima Boga i  da pored moje slobodne volje  (koju mi je kao dao) kaže negde da odem, a meni se tamo ne ide. I nakon toga da me kazni jer ga nisam poslušao, da priredi oluju koja će naterati mirnare da me baci s'broda. Pa da pošalje ribu da me proguta, ja takvog Boga ne bih mogao da poštujem i nikada ne bih imao poput Jone taj poltronski odnos gde bih tražio oprost za tako nešto. Čak naprotiv bio bih veoma srećan da nakon smrti završim na drugom mestu, a ne pored njega.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sad pročitah tu legendu. I da ti kažem ovako, da znam da ima Boga i  da pored moje slobodne volje  (koju mi je kao dao) kaže negde da odem, a meni se tamo ne ide. I nakon toga da me kazni jer ga nisam poslušao, da priredi oluju koja će naterati mirnare da me baci s'broda. Pa da pošalje ribu da me proguta, ja takvog Boga ne bih mogao da poštujem i nikada ne bih imao poput Jone taj poltronski odnos gde bih tražio oprost za tako nešto. Čak naprotiv bio bih veoma srećan da nakon smrti završim na drugom mestu, a ne pored njega.

ooooooo pa i ja Jono ne bi voleo takvog Boga. :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ali nakon što je postala veča počela je aktivno da radi na uništavanju drugih religija. Istina je da su hrišćani bili u ulozi žrtve u ranim fazama njenog nastajanja, ali nakon što se odnos snaga promenio oni su postali ti koji su uništaval idruge.

Ја бих те замолио да наведеш конкретан пример где су Хришћани уништавали друге религије .

Када се износе овакве тврдње , било би заиста лепо да се тврдње подкрепе конкретним примерима.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја бих те замолио да наведеш конкретан пример где су Хришћани уништавали друге религије .

Када се износе овакве тврдње , било би заиста лепо да се тврдње подкрепе конкретним примерима.

Primer iz naše istorije Stefan Nemanja npr.

Onda recimo tamo 4.-5. vek za pod vođstvom sv. Kirila Aleksandrijskog, se desilo masovno uništavanje spomenika i hramova svih ostalih religija.

Onda Krstaški ratovi, ali ajde ovo ćete reći to su Katolici to nisu Hrišćani.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...