Jump to content
Срђан Шијакињић

Да ли и како реаговати када хуле на оно што је православном хришћанину најдраже - на Бога, говоре против Цркве, хришћанства?

Recommended Posts

@Zаyron

Исмијавање и није у духу хришћанства, сам Христос није никога исмијавао. Опет то је до нас самих, на то се и мисли под свједочењем личним примјером.
С друге стране, требало би ваљда да се зна шта је јерес, па ако јесте јерес, онда је треба тако и назвати.

Ове фб странице, које си навео на линку ове друге теме не могу сада да отворим (пишем са посла, немојте никоме рећи :) а ту ми је забрањен фејсбук), али ако тврдиш да су то што кажеш, вјерујем ти на ријеч.

Ти си брате Јона и нема бежања имаш печат и дар Духа Светога и негде тамо у дубини твојој,ти знаш да је све време ту онај ко те чува а не онај ко те на зло наводи.

:aplauz:  :aplauz:  :aplauz:  :aplauz:  :aplauz:  :aplauz:  :aplauz:  :aplauz:  :aplauz:  :aplauz: * 1000000

Исмијавање и није у духу хришћанства, сам Христос није никога исмијавао. Опет то је до нас самих, на то се и мисли под свједочењем личним примјером.

С друге стране, требало би ваљда да се зна шта је јерес, па ако јесте јерес, онда је треба тако и назвати.

Jeres je za svakog nešto drugo ali ismijavanje je svuda isto.

Bar u nečem bismo mogli i trebali biti jedinstveni, slažete se?

Ове фб странице, које си навео на линку ове друге теме не могу сада да отворим (пишем са посла, немојте никоме рећи :) а ту ми је забрањен фејсбук), али ако тврдиш да су то што кажеш, вјерујем ти на ријеч.

Pa otvori ih od kuće kad budeš za svojim pc. I pošalji prijavu na tu posljednju obavezno.

Ja sam već prijavio tu stranicu 16.11.2014. čim sam je vidio jednoj osobi od povjerenja

sa pouka.org ali ne znam da li još čita naše PP. zato sam to uradio sad ovako ponovo.

Inače sam dugo vremena ratovao s jednom sličnom takvom stranicom, pogledamo i to,

dugo se nije dalo ništa protiv nje a sad imam dojam da je ipak na kraju bila zatvorena.

Bar u nečem bismo mogli i trebali biti jedinstveni, slažete se?

Наравно, у стварима у којима бисмо могли, у њима бисмо не само требали него и морали.

Ta druga je konačno zatvorena, nema je, ne mogu vam reći ni kako se zvala ni o čemu se tamo radilo

kako ta informacija ne bi bila navodem za nekog ko bi ju htio ponovo uskrisit i oživit, pouke.org čita svako.

No, samo vam mogu reći da je bila još daleko blasfemnija nego ta koju sam vam pokazao a takodjer srpska.

Вукајлија је сајт шаљивог карактера и нем потребе "дебунковти" неке лажи ту...

Што се осталих ствари тиче то је на историјској науци...

мене највише брину лажи које долазе од смих верника... типа.... православље није компатибилно са еволуцијом и том слично..

Па чим нас нападају, значи да смо на добром путу, Истина им смета, толико им смета да из своје немоћи раде то што раде.

Једино да не будемо као неки који виде у овоме последња времена, као што су многи то радили у својим временима. Напади на Хришћане су од увек били, није сада неко специјално време што се тога тиче, па се и мимо тога и многих страдања и напада Хришћанство одржало и одржаће се. Не бринем се ја, када је Господ уз нас.

Али да смо пасивни, јесмо. Када погледамо, неко исмева нешто код муслимана, они се одмах дигну, добро, јесте да некада баш претерају, али не дају на своје. Исти је случај са Јеврејима. Док са друге стране ми допуштамо свашта и онда долазимо у ситуацију да је нормално да се Христос и Хришћанство исмејавају и да се погрдно говори, а када ми нешто кажемо, онда смо фанатици, овакви и онакви. Требали би да се и ми мало боримо за своја "права". Што тако разноразне организације које се боре за "права" и остале глупости, тако не причају о исламу? Зато што не смеју, а и са друге стране, као што сам рекао на почетку, њима највише смета Истина, па се не бакћу са другима, пошто се не осећају "угрожено" и код нас виде опасност од њиховог разобличавања. А са друге стране има и оних који из незнања то говоре и не размишљају о томе, као што у нашем народу псују Бога и постала је узречица и многи ни не знају због чега то раде, раде више из незнања него из пакости. Зато морамо да радимо и на едукацији.

Nikakav Vukajlija, pa nisam valjda tako naivan, za koga me smatraš, ahahahaha.

Ta druga je konačno zatvorena, nema je, ne mogu vam reći ni kako se zvala ni o čemu se tamo radilo

kako ta informacija ne bi bila navodem za nekog ko bi ju htio ponovo uskrisit i oživit, pouke.org čita svako.

No, samo vam mogu reći da je bila još daleko blasfemnija nego ta koju sam vam pokazao a takodjer srpska.

Najgluplje od svega je bilo što sam te neke srpske mladence neopagane koji su najčešće tamo objavljivali priloge imao sve naadane na svom starom profilu zbog svog rada u slovenskim grupama a da oni nisu ni znali da im radim sve što mogu s drugog profila kako bi im tu stranicu srušio a čak sam ih prijavio tamo pomjesnim crkvenim činiteljima, kliricima SPC koje sam takodjer našao na FB. Istovremeno sam chatovao s njima i svašta od njih doznao zanimljivog o tom ko su, odakle su i kako žive, kakve imaju stavove na razne stvarei pa sada poznajem tu neonacističku i neopagansku scenu u Srbiji vrlo detaljno kao malo ko, što mi je dosta pomoglo i u nekim daljim akcijama. Zanimljive tamo slike imali: Dolfika, hajlovanja i sl. za Kragujevac pisali da je to Srbija i zaslužila i da je još odlično na kraju prošla i slične takve besmisle.

ма то на вукајлији је само био повод, наравно да знам шта је (некада сам и сам активно учествовао тамо, али сам одустао управо због тога што се тамо пљување по православљу сматра врхунским хумором.)
Међутим са искривљавањем неких чињеница, као што је управо та из примјера се срећем у свакодневном окружењу.

Зато морамо да радимо и на едукацији.

Управо то сам се и питао, колико је обичан мирјанин лаик позван да ради на едукацији и којим методама? Када он прелази своје границе, а када је превише пасиван?

kakve imaju stavove na razne stvarei pa sada poznajem tu neonacističku i neopagansku scenu u Srbiji vrlo detaljno kao malo ko, što mi je dosta pomoglo i u nekim daljim akcijama

Мож слободно да ми верујеш да их је држава сама направила,осим што не дозвољава али толерише нацизам. (наацисти на крају бити ће колатерална штета)

Осим татиних синова. 

Римокатолик који планира неке акције, крајње сумњиво :.mislise.

:)))

Ja te akcije radim i planiram godinama i zato sam najviše i došao tu na Forum.  Radi se o akcijama usmjerenim protiv širenja neopaganizma medju mladim ljudima iz tradicionalno hrišćanskih sredina u slovenskim hrišćanskim zemljama i povezano je to bilo i sa proslavom 1150 godišnjice dolaska sv. Ćirila i Metodija na Moravu i upozoravanja široke hrišćanske javnosti na to. A s tim u vezi je otvoreno bilo nekolik FB grupa, sajtova, YT i ostalih medijalnih kanala itd.