Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Guest - . . .-

Која вам је омиљена књига из детињства?

Recommended Posts

Guest - . . .-

Ја сам као дете много, али много волео да читам књиге! Често сам и док једем (чак је то једно време било редовно) увек поред себе има неку књигу. Додуше то радим и данас, мада сам сада заменио таблет рачунаром где имам мноштво књига :) . Приметио сам да то исто ради и моја ћеркица, љуби је татко :)

Дакле, моја омиљена књига из детињства је "Ђип у телевизору" од Ђани Родарија. И сада се сећам сваки приче из те књиге, готово свих ликова и догађаја. Иначе сам књигу добио као одличан ђак...

Друга омиљена књига је била Витезови кнеза Лазара од Славомира Настасијевића. Њу сам прочитао веома рано са неких 9 година. Историјски роман. Ако нисте имали прилике да читате Славомира Настасијевића, обавезно то да урадите :)

Морам да наведем и књигу "Визија Раја и Пакла" од Душана Јовановића, која је на мене као детета веома утицала, била ми је потпуно магична... а то је било време када си веома тешко долазио до било какве духовне литературе....

Које су ваше омиљене књиге?

bajke od andersena a najviše Kresivo i Mali Klaus i veliki Klaus... moj otac ih je fenomenalno i čitao i pričao

a baš ono pre škole imao sam neke knjižice Vrabac Rajko

Guest - . . .-

Да, књига Хајдуци од Нушића ми је била право окткриће као и Магареће године од Бранка Ћопића, прочитао сам је бар 5 пута..

Да, и Аутобиографија од Нушића...

ово сам читао са неких 8-9 година

Памтим само две књиге. Једна ме је растројила - Дневник Ане Франк, док ме је друга одушевила - Титови граничари. :)

Jedna knjiga koja moze da se vodi i kao za decu i za odrasle. Provitana barem 10 puta u razlicitim dobima sazrevanja i uvek ostavila drugaciji utisak u zavisnosti od toga kada je citana: "Mali princ"

A inace knjiga na kojoj sam takoreci ucio da citam je

VELIKA-ENCIKLOPEDIJA-ZA-DECU-100x0-000002148164.jpg

Poseno deo oko astronomije, iako tada veci deo nisam razumeo :D

Исто је била једна илустрована енциклопедија за децу у чини ми се 12 томова, ваљда правили Јапанци па наши превели... Не могу да пронађем сад. То је било феноменално! :)

Исто је била једна илустрована енциклопедија за децу у чини ми се 12 томова, ваљда правили Јапанци па наши превели... Не могу да пронађем сад. То је било феноменално! :)

da nije ovo

http://www.limundo.com/kupovina/Knjige/Knjige-za-decu/Ostalo/DJECJE-SVEZNANJE-KOMPLET-10-KNJIGA-10-DINARA/6089534

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...