Jump to content
Драгана Милошевић

"Pomoc za vase nerve" - Klara Vikers

Recommended Posts

Добродошао, брате на форум. Разумем те у потпуности. Волела бих да ову тему читаш полако, опуштено. То и јесте био лакши облик нервног слома.Када смо у фрци тело лучи адреналин и та количина хормана нам се "смучи". Онда долази страх; тад опет у некаквој грозници чекамо нови налет хормона и плашимо последица.

Значи имамо врзино коло или зачаран круг; адреналин - страх - адреналин.....................

Депресија јесте таква замка да мислимо да нема излаза, светла на крају тунела.

Ево пар савета:

- суочити се (са страхом рецимо)

- прихватити

- препустити се  ( једном ће проћи)

- пустити да време одради своје

- не јурити

- не борити се

- не ослушкивати (тело, колико срце брзо чука, колики ми је притисак, да ли ми се тресу мишићи, да ли ће нешто да се понови итд)

- заборавити нестрпљење ( колико год  да  желимо здравље оно се неће вратити на брзину)

Све сам прошла брате, па ако имаш питање изволи , имаш и приватне поруке.

Неки људи под стресом не могу да једу, па једу на силу, па се исповраћају и тако у круг.

У случају такве мучнине Клара Викерс препоручује чашу млека.

bighugbighug bighugbighug bighugbighug bighugbighug

pivo pivo pivo victory78 victory78 victory78

Што се тиче проблема са спавањем, јако је битно да дан проводимо активно. Нема лешкарења по кревету у нади да ћемо заспати. Рад, ред и дисциплина. Некоме се чини да због умора не може ништа да ради. Верујте да је то само замка ума. Не мора брзински да радимо, на почетку опоравка чини ми се да ми је за намештање кревета требало 15 минута.

@@Душка,

Naravno da ima , vazno da shvatis daizlaz postoji a ne da se vrtis u krug. Ako ti je za utehu sve sam to prosla, sve faze i znam kako ti je. Nisi sama zapamti to , tu smo svi na raspolaganju . bighugbighug bighugbighug bighugbighug мајкл мајкл srcee srcee srcee srcee srcee srcee srcee

Почетак: лупање срца

Многи здрави људи доживе ову врсту нервног слома због страха који изазива нека изненадна, узнемирујућа а и ипак безопасна телесна сензација као што је на пример, први неочикавани напад лупања срца. Чак и здраво срце може реаговати на тај начин због анемије, умора или стреса. Такав напад може бити застрашујући ономе ко је и иначе напетог темперамента, поготову ако се догоди током ноћи, а поред себе нема никога ко би могао да га умирии увери да је све у реду. Срце толико јако лупа да је особа убеђена да ће експлодирати. Обично лежи непокретно из страхада ће било каквим померањем нанети себи још већу штету. Страх тако расте. Узнемиреност је природна реакција на тако изненадан, неочекиван и непријатан телесни доживљај у пределу срца.

Врзино коло: Страх - адреналин - страх

Страх изазива додатни прилив адреналина тако да је узлупано срце још више узнемирено, ударајући све брже, па сам напад тако још дуже траје. Особа почиње да паничи из страха да ће умрети. Дланови се зноје, лице гори, у прстима осећа пецкање и игличасто боцкање, и особа ишчекује нешто, ни сама не знајући шта.

Напад на крају пролази - увек прође - и особа се неко време може осећати добро. Међутим, после овако застрашујућег искуства боји се да би до њега могло поново доћи и неколико наредних дана је напета и узнемирена, повремено осећа да јој је пулс убрзан. Ако се напад лупања срца не понови, особа се постепено смирује, препушта послу и заборавља целу епизоду. Међутим, уколико се напад понови, следи забринутост. Постаје јој очигледно да је ова мука дошла да остане.

Не само да се особа прибојава лупања срца него је и у сталном стању напетости због ишчекивања следећег узнемирујућег искуствакоје тело можда има спремно у неком депоу. Напетост ослобађа све више и више адреналина, стомак је немиран, дланови се зноје, а срце непрекидно убрзано куца. Расте страх и ослобађа се све више адреналина. Другим речима, особа је упала у врзино коло страх - адреналин - страх.

@@Душка,

хехе, полак мала. Ову шему реаговања можеш применити на било који непријатни осећај. Удахни дубоко.

Imam i ja ta lupanja, samo nisu tako jaka... Meni obicno prvo krene srce ubrzano da lupa, pa mi se se nesto stegne u grudima, ne mogu da udahnem i spopadne me neki panicni strah, panika... Ne znam ni ja... Ali to kad sam pod stresom..

Upravo si imenovala problem  - napad panike. To je to. O panici zaista može dosta da se nađe na netu. Proguglaj, videćeš. Najvažnije je prepoznati neprijatelja,tj. znati sa čime se boriš. 

Uf da mi je znati otkud mi to. I to u zadnjih par mjeseci, kad sam izasla iz babina to je krenulo...

Moguće je da je postporođajna depresija, koja može da se javi i nekoliko meseci nakon porođaja. 

ja sam  kao Hulk,

vrlo sam smirena dok ne pobesnim. greengrin

ne znam da li to ima neku dijagnozu ali je neverovatna razlika,

kad sam smirena,onda sam totalno smirena,

a kad pohisterisem-Hulk

stasala sam za egzorcizam pravopop

U organizmu se nakupio stres tokom porodjaja, brige, nesspavanja, verovato hronicni umor. Tvoje telo ti je dalo znak da ne moze tako da se zivi. Mora nesto da se menja pre svega nacin razmisljanja. Negde na pocetku teme to i pise.

Ma ko će ga znati...

imaj poverenje u Boga.

veru svakako imas,

ali imaj poverenje u Nekoga ko te beskrajno i bezuslovno voli  isus-sinai

to je moja tableta protiv depresije.

nego u poslednje vreme mi treba nesto protiv agresije 70A.gif stalno "sozercavam" kako je Gospod "pobesneo" i oterao trgovce i ostale iz hrama nesiguran

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...