Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Balthasar

Архимандрит Софроније (Сахаров)

Оцени ову тему

Recommended Posts

На овом линку могу се наћи дела старца Софронија Сахарова на грчком језику у Word и PDF формату.

Нисам сигуран, али колико сам упућен у дело старца Софронија, мислим да су то сва његова дела.

На истом линку може се наћи и пар студија о теологији старца Софронија.

Оно што недостаје, колико сам приметио, је студија:

Νικολaυ Γ. Κοϊου, Θεολογιa κaι εμπειριa κaτa τον Γεροντa Σωφρονιο, Ιερa Μεγιστη Μονη Baτοπaιδιου 2007.

Ту књигу имам ја, па ако неко буде био заинтересован, нека се јави.

Није то толики баук .

Znam, ali nemam vremena, u svakom slučaju, verujem da ćete uživati u tom pisaniju, a vidim da je Lazar pomenuo da ima prevedenih stvari, pa ću se potruditi da nađem. Kako god bilo, hvala :)

Guest - . . .-

Мој омиљени старац! Нешто најбоље што сам прочитао од подвижника и теолога. Он је наш свети нови богослов есешки :)

Мислим да имамо на сајту неколико његових дела, а ово је текст који често цитирам и постављам:

https://www.pouke.org/forum/topic/5360-%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%BC-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81-%D0%B1%D1%83%D0%B4%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B3%D0%B0/

Guest - . . .-

О познавању воље Божије:

https://www.pouke.org/news.php?cid=0&id=70&do=view

А овде је цела књига Духовне беседе старца Софронија:

http://sr.scribd.com/doc/82690014/Arh-Sofronije-Saharov-Duhovne-Besede-i

Мој омиљени старац! Нешто најбоље што сам прочитао од подвижника и теолога. Он је наш свети нови богослов есешки :)

Мислим да имамо на сајту неколико његових дела, а ово је текст који често цитирам и постављам:

https://www.pouke.org...уде-мера-свега/

Старац Софроније - Васељенски старац, дефинитивно :).

Видећемо, можда у скорије време избацим нешто јако добро од њега чега нема на интернету, ако будем био са вама још, ништа не обећавам...

Чекамо са нестрпљењем :)

Искрено, не очекујте превише, не знам колико ћу још бити овде са вама али ћу најавити свој одлазак ако до њега дође, тако је најбоље :).

Старац Софроније је мнооооого велики теолог. Право откривење за моју маленкост. Један од ретких који јепотпун у ономе што говори. Не оставља простора за недореченост, за погрешно тумачење. Јасан свима, од доктора до простих, а ипак тако дубок.

Znam, ali nemam vremena, u svakom slučaju, verujem da ćete uživati u tom pisaniju, a vidim da je Lazar pomenuo da ima prevedenih stvari, pa ću se potruditi da nađem. Kako god bilo, hvala :)

отвориш шта те интересује па преко гуглета има преводилац и ископираш само ту страницу и ето

ово је баш лепо. и на српски је доста преведено. скоро све. и преводи се.

Лаки, да ли су преводи сви у издању Манастира Хиландара? Или их треба тражити и код других издавача?

отвориш шта те интересује па преко гуглета има преводилац и ископираш само ту страницу и ето

Тешко брате да ће то баш тако ићи са грчким, тачност тог превода је смешна .smesko..

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...