Jump to content

ЖРУ Анкета: Колико смо спремни да помогнемо другом?

Guest - . . .-

51 члановâ је гласало

1. 1. ЖРУ Анкета: Колико смо спремни да помогнемо другом који страда?

• Коме да помогнем?! Па мени треба да се помогне!
    • Спреман сам да помогнем колико је то у мојој моћи
    • Мислим да нас се много не дотичу туђе патње
      0
    • Свим срцем сам за то да помажем људима
    • Ако не могу новцем или на други начин, могу молитвом
    • Имам жељу да помажем људима али немам начина и могућности
    • Мислим да Црква треба да буде активнија у томе и да нам да пример
      0
    • Некако ме смарају ти апели за помоћ овом или оном
    • Живимо у тешком времену, свако гледа себе. Тако и ја.
    • Желим да помажем и то радим како знам и умем. По томе се познајемо као хришћани

Препоручена порука

"Ако не могу новцем или на други начин, могу молитвом"

пре свега молитвом, па одатле процењујем да ли уопште треба помоћм па тек онда колика и каква.

а онда, да ли сам у могућности и жељи да помогнем, па одатле.

Подели на овим сајтовима

• Гости

Žao mi je što nema mogućnosti za više odgovora! A moj odgovor je bio; Svim srcem sam za to da pomažem ljudima! I ovdje bih se nadovezala; koliko ja to mogu; molitvom, novcem, uslugom, bilo čime!

To je za mene velika radost! I ni u jednom momentu mi nije teško nešto napraviti za drugoga! Nije mi se jednom desilo da mi neko traži novce u zajam, a ja da nemam! U stanju sam ja pozajmiti da bih pozajmila!

A najviše bih voljela da mogu otvoriti gradsku (javnu) kuhinju i nahraniti ovaj (sve više) gladni narod!

Velika mi je i radost i zadovoljstvo i čast kada drugome mogu izaći u susret bilo čime! Po tome sam na svog pokojnog oca kojemu nikad nije bilo teško bilo šta uraditi za bilo koga u bilo koje doba!

Mene drže za 'idealistu' ali Biljo ti me 'šiješ' iiiiiiihiiiiiiiiiii! :D

Ako! Meni to lepo, samo napred ako možeš!

Kad se ima volje i želje, plod truda ne izostane!

.mense.

Подели на овим сајтовима

Ја сам срећна кад могу да помогнем неком, било на који начин...А што се тиче просјака, уделим свима, није на мени да оцењјујем коме треба дати, а коме не.

Подели на овим сајтовима

Nad svakim prosjakom bdi Bog i gleda da li cemo pomoci ili ne. Njemu zapravo i dajemo .

Подели на овим сајтовима

сетим се само моје професорке кад је рекла поводом неке расправе дал давати или не "знате ли како је то када мораш да изађеш на улицу и испружиш руку?"

хвала Богу не знам

често код наше поште стоји нека жена Циганка и проси, ненаметљиво, и кад пролазим са ћерком туда за вртић , дам јој скоро увек и она увек каже "да ти је живо то дете, хвала, Бог да ти да..."

муж професорке (иако атеиста) причао је како су у Русији, кад су били млади студенти и имали новца, куповали смрзмуте пилиће и на препад убацивали сиротим бакама у цегере, које су долазиле у продавнице и једва нешто могле да купе (на препад јер би бакице из достојанства одбиле наравно)

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Nad svakim prosjakom bdi Bog i gleda da li cemo pomoci ili ne. Njemu zapravo i dajemo .

" Jer ogladneh, i daste mi da jedem; ožedneh, i napojiste me; gost bejah, i primiste me; Go bejah, i odenuste me; bolestan bejah, i obiđoste me; u tamnici bejah, i dođoste k meni. Tada će Mu odgovoriti pravednici govoreći: Gospode! Kad Te videsmo gladna, i nahranismo? Ili žedna, i napojismo? Kad li Te videsmo gosta, i primismo? Ili gola, i odenusmo? ....... I odgovarajući car reći će im: Zaista vam kažem: kad učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste. "

Подели на овим сајтовима

• 11 months later...
  • 3 months later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...