Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Драган  άσημος :)

Дневник непримјетног форумаша :)

Recommended Posts

...Док год, људима око себе, не свједочимо Оца као што га је свједочио Син, осуда је на нама. Кад будемо објављивали Оца људима као што га је објављивао Син, осуда је на онима који су слијепи код очију и глуви код ушију и чија су срца отврдла...

"о роде невјерни и покварени! докле ћу бити с вама и трпљети вас?"....има ли међу нама оних на које се ове ријечи не би односиле, да је ево сад Христос сишао са Горе Преображења...?

О Богу знам само оно што сам прочитао...теоретика, сува празноћа. Нисам Га још увијек упознао, још ми се није открио, крије се од мене...замислите, Јуда уз Христа и остаје му скривено ко је Христос.

У томе што Бог допушта дјеловање зла у свијету, у многоразличитим облицима, и прихватање (наметање) зла као нормалности, види се наша одговорност због сарадње са злом, наше саглашавање да зло дјелује кроз нас и препуштање, неучествовање Бога који нас воли и даје слободу у сваком тренутку и свакој мисли, жељи, хтјењу и поступку. Дјете моје, хтјео си и дато ти је, познао си добро и зло, оно за шта се одлучи сваки од вас, тако ће вам бити, а Мене имате за сарадника онда када ми допустите да утичем на ваше животе.

Gospode daj mi snage da ne odustanem od Tebe, da Ti ne okrenem leđa, radi ropske vezanosti za prolazne slasti, radi sopstvene udobnosti i komfora. Pomozi mrtvom da oživi Tvojom životnošću, da Te osjetim kao živog. Izbavi dušu moju od ove odvratne mrtvosti, od tupe neosjetljivosti Tebe! Izbavi me od ropstva, da zavolim više Tvoju slobodu od robovanja prolaznom!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...