Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Драган  άσημος :)

Дневник непримјетног форумаша :)

Recommended Posts

Зашто је Бојан, данас у 28. години, несретним случајем, отишао из овога свијета зна само Господ Бог и ако Он хоће коме открити?

док смо у овом свету то нећемо сазнати...али једног дана , кад се сретнемо код Господа , све ће нам бити јасно...не постоји ни једно једино објашњење које може да нас увери у неопходност одласка младих људи...наша логика то не дозвољава...без обзира на све , ми желимо да су они ту поред нас...једино нам преостаје да великим трудом стекнемо велику веру у Господа и прихватимо чињеницу да Он зна шта је најбоље за свакога од нас...тада ћемо добити велику утеху и помоћ од Њега...

Неки људи кажу несретан случај, што значи да се све десило случајно.

Неки људи кажу судбина, што значи да другачије није могло бити јер је тако одређено, тако записано и морало је да се деси.

Неки људи кажу ништа се не дешава случајно, све има свој разлог, зашто се дешава, па тако и неочекивана и изненадна дешавања која те погоде као гром из ведра неба.

Момак са својих 28. година, завршио факултет, оженио се, нашао посао, ујутро са родитељима у разговору, износећи своје планове за предстојећи период свога живота, а поподне сви у шоку.

Зар је могуће да више није са нама, да више нећемо чути његов глас...људи не могу да вјерују да им се то дешава, да се то десило, да их је задесила несрећа, страдао је син, муж, брат, пријатељ, комшија, раднии колега...и неизбјежно питање које разара, које уноси немир, које раздражује...ЗАШТО...питање које не да човјеку да се помири са оним што се десило, да то прихвати...Питањ које продубљује тугу, које изазива јаук, крик из дубине...Господе зар је твоја одлука да нам га узмеш, кад на овом свијету има више оних који не заслужују да живе, ропће немоћан човјек, немоћан да прихвати стварност...скрхани од бола, од жеље да се није десило оно што јесте, од немоћи да измјене стање.

Прво што ми је речено у лице , у гњеву и мржњи, у болу и јауку, вриштећим гласом, гдје тај Бог, да није можда на годишњем.

Читајући "Символи и сигнали" од нашег св. Николаја, схватио сам да дешавања могу да послуже као сигнали. Питам се какав им је то сигнал Бог послао?

Стално се сви сусрећемо са догађајима које не разумемо.

Одговори долазе временом, под условом да смо прихватили и кренули даље да живимо.

Ако останемо завезани за тугу, питање, чекање одговора... никад га не добијемо

а живот прође, једноставно исцури...

Неки људи кажу судбина, што значи да другачије није могло бити јер је тако одређено, тако записано и морало је да се деси.

Неки људи кажу ништа се не дешава случајно, све има свој разлог, зашто се дешава, па тако и неочекивана и изненадна дешавања која те погоде као гром из ведра неба.

Момак са својих 28. година, завршио факултет, оженио се, нашао посао, ујутро са родитељима у разговору, износећи своје планове за предстојећи период свога живота, а поподне сви у шоку.

Зар је могуће да више није са нама, да више нећемо чути његов глас...људи не могу да вјерују да им се то дешава, да се то десило, да их је задесила несрећа, страдао је син, муж, брат, пријатељ, комшија, раднии колега...и неизбјежно питање које разара, које уноси немир, које раздражује...ЗАШТО...питање које не да човјеку да се помири са оним што се десило, да то прихвати...Питањ које продубљује тугу, које изазива јаук, крик из дубине...Господе зар је твоја одлука да нам га узмеш, кад на овом свијету има више оних који не заслужују да живе, ропће немоћан човјек, немоћан да прихвати стварност...скрхани од бола, од жеље да се није десило оно што јесте, од немоћи да измјене стање.

Прво што ми је речено у лице , у гњеву и мржњи, у болу и јауку, вриштећим гласом, гдје тај Бог, да није можда на годишњем.

Читајући "Символи и сигнали" од нашег св. Николаја, схватио сам да дешавања могу да послуже као сигнали. Питам се какав им је то сигнал Бог послао?

да, Драгане, потпуно исто размишљам као и ти....наравно, лако је онима којима се то није догодило да причају...не кажем да они нису у праву, али...увек постоји то ''али''...увек постоји контра аргумент за свако од тих објашњења...

страшно много младих људи одлази сваког дана...огромна је то бол и туга...

Не познајем момка али нека му је вечна слава .Бог нек укрепи све који су га познавали и волели. Знам какав је осећај, тешко је , сети се само да су пред Богом сви живи, ако то може да те утеши.

Ово што сам написао о животу Бојана, уопштено је и и гледано из спољашње перспективе.

Господ је знао и зна мисли и намјере Бојанове, а и сваког од оних који живе у његовој близини.

Господ види унапријед. Вјерујем да је Бог овом несрећом избавио Бојана и његове ближње од неке веће несреће, а знам да колико год ова несрећа страшна била, још страшнија може да се деси.

Pre osam godina moja drugarica je umrla u snu. Nikakva bolest, ništa, jednostavno je umrla. Često je se setim i nikad ne uspem da ne zaplačem. Majku joj srećem retko, priča o njoj kao da je živa. Tuga na njenom licu nikad neće nestati. Nema odgovora, jednostavno loše stvari se dešavaju i nama i ljudima koje volimo. Ostaje nada da ćemo jednom opet svi biti srećni zajedno.

-Вјероватно сте имали прилику да чујете, како послије нечије смрти људи (најближи сродници упокојеног) почну да причају и тумаче неке догађаје и ријечи из живота упокојеног као ситуације кроз које је наговјештена смрт те особе, а све те моменте нису примјећивали прије смрти те особе, него се све то повезује тек након смрти. И то на неки начин, дјеломично буде утјеха тим људима, јер закључак који доносе на крају је, било му/јој је суђено.

Па тако се придаје значај разним птицама као гласницима смрти- совама, голубовима, гаврановима.

Не знам колико то има смисла и да ли треба томе придавати значаја?

-Вјероватно сте имали прилику да чујете, како послије нечије смрти људи (најближи сродници упокојеног) почну да причају и тумаче неке догађаје и ријечи из живота упокојеног као ситуације кроз које је наговјештена смрт те особе, а све те моменте нису примјећивали прије смрти те особе, него се све то повезује тек након смрти. И то на неки начин, дјеломично буде утјеха тим људима, јер закључак који доносе на крају је, било му/јој је суђено.

Па тако се придаје значај разним птицама као гласницима смрти- совама, голубовима, гаврановима.

Не знам колико то има смисла и да ли треба томе придавати значаја?

не зна човек шта ту да каже...има неке истине у томе шта си написао да се дешава после нечије смрти...знамо да ништа није случајно...и неке ствари се понављају, тј.дешавају се многим људима...али, у сваком случају, не треба се тиме пуно бавити...у смислу, да то ништа не мења...тако је , како је...

Данас сам жарко желио да посјетим сајам књига и испунио сам себи жељу...Помислим, да имам оволику жељу за Царством Божијим...

Можете ли себе да замислите да имате 10-оро дјеце и да сте половином или већим дјелом овисни о соц. помоћи и милостињи?

Већина људи које познајем мишљења је да су такви родитељи неодговорни и да немају права да праве сиротињу.

Зашто је Бојан, данас у 28. години, несретним случајем, отишао из овога свијета зна само Господ Бог и ако Он хоће коме открити?

Сутра се обиљежава 40 дана од Бојанове смрти.

Гледам данас фотографије из јула ове године, Бојан и његова жена,...заиста немамо времена да одлажемо покајање.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...