Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Grizzly Adams

Стив Џобс - Волтер Ајзаксон

Recommended Posts

Steve_Jobs_by_Walter_Isaacson.jpg

Из предговора:

"Ovo je knjiga o vrtoglavom životu i izuzetno snažnoj ličnosti jednog kreativnog preduzetnika, čija su strast prema savršenstvu i žestoki pokretački nagon doneli revoluciju u šest industrijskih grana: to su personalni računari, animirani filmovi, muzika, telefoni, tablet-računari i digitalno izdavaštvo. Mogli biste dodati čak i sedmu: maloprodajne objekte, u koje Džobs nije baš doneo revoluciju, ali ih jeste iznova osmislio. Pored toga, otvorio je put za novo tržište digitalnih sadržaja zasnovano na aplikacijama, umesto samo na veb-sajtovima. Usput, ne samo što je stvorio revolucionarne proizvode već i, iz drugog pokušaja, dugovečnu kompaniju naoružanu njegovom DNK, punu kreativnih dizajnera i neustrašivih inženjera koji su mogli da ispune njegovu viziju. U avgustu 2011, neposredno pre nego što je napustio funkciju generalnog direktora, preduzeće koje je osnovao u garaži svojih roditelja postalo je najvrednija kompanija na svetu."

This post has been promoted to an article

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Опасно, скоро сам почео да читам о њему и баш ме одушевио... :)

Ова књига је иначе супер, онако реално описује његов живот са свим манама. Аутор се трудио да интервјуише све учеснике догађаја колико је могуће. Преведена је и на српски.

Прочитао сам је скоро у једном даху. Сјајна књига, и изузетно инспиративна.

Само једна мала препорука, прочитајте је на енглеском, ако знате језик, иако постоји српски превод. Није то то.

"Apple’s strategy is really simple. What we want to do is we want to put an incredibly great computer in a book that you can carry around with you and learn how to use in 20 minutes. That’s what we want to do and we want to do it this decade," says Jobs. "And we really want to do it with a radio link in it so you don’t have to hook up to anything and you’re in communication with all of these larger databases and other computers."

Стив Џобс 1983. године

И кад прочиташ датум те изјаве само мож` да кажеш - о шит...

Да. О шит што су га истерали из компаније коју годину касније. Можда бисмо стварно имали то чудо in that decade.

Нисам, само сам видео у вестима да су избацили неку бету. Како изгледа?

Начинили су радикалан отклон од досадашњег дизајна. Избацили су све сенке, текстуре, реалистичне елементе... Чак и оквир са дугмади. Уместо оквира, користе боју као индикацију интерактивности. На нивоу апликације се може подесити tint (на пример зелено) и онда ће све што се може кликнути наследити ту зелену боју. Све је поравњано скоро до максимума. Интернет је преплављен поларизованим критикама, отприлике 50-50. Највише хејта су попиле нове иконице и боје. Има врло оправднаих критика, а има баш много оних које се заснивају на "Steve would never allow this". Мени су исто осећања помешана. У суштини ми се свиђа нови правац, али неке ствари у изведби нису баш најјасније и нису баш доследно и до краја одрађене. Неке апликације дефинитивно изгледају боље него старе верзије, док су неке делују као да су на нивоу нацрта, а не готовог производа. Испод хаубе су додали феноменалне ствари, али то крајњи корисници неће стићи да виде, ако их у старту одбије нови изглед (и начин функционисања).  Погледај уводни видео.

http://www.youtube.com/watch?v=F0ErUMeT7uE

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах
Sign in to follow this