Jump to content
Guest Светлана

Песма дана

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 14 часа, Nikola Stojanovic рече

@Lady Godiva  Samo za moju sestru godivicu. :D:D <3

Што мене цитираш? Нема везе са оним што сам ја поставила. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Čitam nedjeljni komentar koji jasno kaže

Ko ne misli ovako, taj kleveće i laže

Ljudi bez kalibra i bez ideja

Ufuravaju nam istine crno-bijele.

Investicije su probile plafon, troše se krediti

Svuda mnogo paranoje, svi su do grla u krizi

A mi bi htjeli da budemo centar svijeta

Kineski sindrom za mnoga ljeta.

A ja, ja nemam dara

Zabranjeno je da odgovaram.

Šljakeri danas žive kao bubreg u loju

Nitko ih ne dira dok stoički drmaju lozu

Penzioneri sjede mirno kao ptice na grani

A raj za moju staru, vrte se tobogani.

Svako malo neko se pospe pepelom po glavi

Opreznost iznad svega, budi pametan stari

A šta ti tu mozes. ne budi lud

Oni budu tebe rista ravno na sud.

A ja, ja nemam dara

Moja mala nije nikad bila u jambo-jetu

Ne pada joj na pamet da ona drži dijetu

Klinci zure u TV i to po cijeli dan

Oči su im četvrtaste ko ekran.

Ja se vraćam kući rano u pola šest

Na prvom uglu konfisciram jogurt

Udarac u glavu me brutalno dovlači svijesti

Ako ne slušas kurvin sine, nećeš ni jesti.

A ja, ja nemam dara

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
On 29.5.2010. at 16:48, Маша рече

Ова песма ме увек сети на Милета Радовића из Ваљева, данас хиландарског монаха, када смо пре ху година били ђутуре на венчању моје пријатељице .. била је невиђено добра жива музика и Миле на ову песму пао у омањи транс ;)

Може ли мало више о Милету Радовићу,сада монаху Доментијану.Кажу да је велики господин,и моћан приватник

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Поуке.орг - инфо,
      Доносимо нову песму и спот ђаконице Данице Црногорчевић "Православље Црном Гором блиста".      Музика и текст: Дајана Петровић   Аранжман: Александар Ковачевић   Кавал: Милош В. Николић Интро: Протојереј-ставрофор Миодраг М. Поповић   Клавир: Александар Ковачевић   Пратећи вокали: Слађана Ковачевић, Југослав Кипријановић, прота Миодраг  Поповић, Милош В. Николић.   Снимљено и миксано у „АК Sound“  студију, Београд 2020. године.   Продукција видеа: ИВАНГРАД студио, Беране.     Такође, захвалност дугујемо Срећку Радовићу који је потпомогао снимање ове пјесме у студију „Светигора“, Подгорица   Извор: Ризница литургијског богословља и живота
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Јоаникија нашег у бетонску тамницу вргоше, у којој он се ни исправити не може, али ипак усправан оста пред онима који га затвараше, гроб себи вечни копајући   Световасилијевска литија њима смета, која Свеца Острошког слави, да Црној Гори слободу јави, њој Јоаникије са својим народом, смерним кораком дошета, слободи - не од овога света   Мало је сада читава Црна Гора Јоаникију затвор да буде, он се овим уписа у људе, а нељуди имена немају, већ се могу заједно Пилати звати, јер ни руке не стигоше опрати   Даће Бог и Василије Свети, да се брат Јоаникије опет своме народу и слободи врати, не, ми Срби нећемо стати, некрсте на то позивати, да мир и достојанство испуне Црну Гору, као кад је митроносне главе Крстом осењиваше     Епископ Фотије   Извор: Епархија зворничко-тузланска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Увече на дан Светог Василија Острошког ко на Христа ноћу дођоше полицајци да ухапсе Владику Јоаникија са свештенством јер су предводили Литију коју је оранизовао верни народ у Никшићу.     Ко што против Господа Исуса Христа ништа не могоше доказати тако нити против Владике и свештенства не могу, али ипак их задржавају у притвору притом бијући верни народ по Црној Гори који изражава своју подршку Владици Јоаникију и свештеницима.  Реч разума и мира Митрополита Амфилофија упућена данас поред кивота Светог Петра Цетињског да ли ће чути помраченог ума владари овог света који својим безумним поступком хапшења Владике и свештеника оскрнавише светињу дана Светог Василија Острошког, остаје да видимо.   Да ли мисле на добро своје душе и својих породица они који се усудише на дан Светог Василија Острошког да подигну руку против светог живота Владике Јоаникија, свештеника а богами и против самог Светог Василија Осторошког.   Зар су толико презрели Свеца Божијег из Острошке пећине Василија Чудотворца па мисле да Он сам Свети Василије Острошки неће одбранити и заштити своје слуге Владику Јоаникија и сво свештенство и верни народ на челу са Митрополитом Амфилохијем.   Историја је већ забележила зверско убисто од стране комуниста Митрополита Јоаникија и преко сто свештеника после Другог светског рата, а и сад бележи да је отпочело ново страдање нашег Православног народа у Црној Гори на челу са Митрополитом Амфилохијем и Владиком Јоаникијем.   Ко год је дигао руку на Свеца Божијег није добро прошао поготово ако се није покајао , тако да се надамо ће се након поруке мира и разума Митрополита Амфилохија да се уразуме и пусте Владику Јоаникија и свештенике , у супротном треба да знају да се са Светим Василијем Острошким није играти.     Извор: Митрополија црногорско-приморска
    • Од Поуке.орг - инфо,
      У оквиру циклуса прилогâ под називом "У сусрет празнику Светог Василија острошког", доносимо текст и звучни запис песме "Свети Василије Острошки", ђаконице Данице Црногорчевић. Аутор текста и музике је Здравко Остојић.      Свети Василије,  Моли Бог да нас помилује,  Дар од Бога живога, Сунце изнад Острога.   (Рефрен) Гдје неугасно кандило сја,  Испред моштију светог Василија,  Тамо је сила Божија,  Алилуја алилуја   Свети Василије,  Свако ко је прош’о туда,  Постао је живи свједок,  Многих Божијих чуда   (Рефрен)  Гдје неугасно кандило сја,  Испред моштију светог Василија,  Тамо исцјељује молитва,  Алилуја алилуја!   Гдје неугасно кандило сја,  Испред моштију светог Василија,  Тамо је сила Божија,    Алилуја алилуја!   Извор: Ризница литургијског богословља и живота
    • Од neca995,
      Недељну Херувимску песму у ноте записао Стеван Ст. Мокрањац.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...