Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Bigica

Dijete krsteno u katolickoj crkvi ,da li se to krstenje prihvata u pravoslavlju,hoce li njegova dusa dobiti mogucnost spasenja

Оцени ову тему

Recommended Posts

Postovani,

Naime ,moj sin je krsten sa 2 godine u katolickoj crkvi kao i njegov otac ( moj bivsi suprug ) ..dijete je cesto bilo bolesno pa su me obavezali da ga krstim u katolickoj crkvi jer je otac bio protiv pravoslavne ...ono sto je meni bitno to je da ja njega odgajam u duhu pravoslavlja,krsti se kao mi,odlazi sa mnom na liturgije ,jako ga sve to zanima ,nema jos 5 godina ..Moj duhovnik je rekao da cemo ga miropomazati kad malo poraste i naravno njegovom voljom pricestiti i uputiti u nasu vjeru .Mene zanima i cesto me to lomi , sta ako se ne daj Boze ,nesto desi prije toga , da li njegova dusa moze da se spasi jer bez krstenja nema spasenja i da li je katolicko krstenje ispravno s obzirom da su katolici kao jeretici ,ipak je jedna crkva Hristova i jedno ucenje ,zato bi mi jako znacilo da mi se odgovori na pitanje da li je dovoljno da se dijete miropomaze ili bi mogla da ga krstim " ponovo" ako ovo krstenje ne vazi ,jer naime otac Joil iz manastira Cirilovac koji je godinama cuvao mosti Sv Vasilija je katolike uvijek krstavao bez obzira na njihovo krstenje govoreci da njihovo krstenje nije ispravno i da se katolici moraju krstiti ..Strah me je za dusu moga djeteta molim vas za savjet..

Ивона, добро дошла на форум!

ова твоја тема ме потсети на Манолисову https://www.pouke.org...ље-православац/

немојте имати страх, јер он сигурно није од Господа... лепо вам је духовник рекао како ћете урадити.

ако вам духовник није ваш свештеник, могли бисте да питате и њега, вашег парохијског свештеника, верујем да би вам исто одговорио као и ваш духовник.

што се тиче праксе оца Јоила препустио би другима да је коментаришу. .smesko.

Guest - . . .-

Поштовање Ивона добродошла на ЖРУ,

Православна Црква признаје крштење од стране римокатолика али се допуњује Светом Тајном миропомазања, управо онако како вам је и рекао ваш свештеник. Наравно, може да се крсти и наново али није неопходно. Најпре да се молимо да се ништа лоше не деси вашем детету, то је најважније.

Ивона, и Стефан Немања је био прво крштен од стране римокатолика тако да немој да се узбуђујеш, мој ти је савет да обавиш поновно крштење са својим свештеником и даће Бог, биће дете добро.

Свако добро и теби и сину...

опусти се сестро, Бог је изнад крштења јер је Он има власт над спасењем, а Црква признаје и крштење жељом.

иначе, Бог сваку личност пита да пројави своју вољу за спасењем, било да је уснуло као дете или не :)

наша вера прихвата католичко крштење, тако да нема разлога за бригу...дете је крштено...а католицизам није јерес...

On Friday, August 31, 2012 at 9:17, Bigica рече

Postovani,

Naime ,moj sin je krsten sa 2 godine u katolickoj crkvi kao i njegov otac ( moj bivsi suprug ) ..dijete je cesto bilo bolesno pa su me obavezali da ga krstim u katolickoj crkvi jer je otac bio protiv pravoslavne ...ono sto je meni bitno to je da ja njega odgajam u duhu pravoslavlja,krsti se kao mi,odlazi sa mnom na liturgije ,jako ga sve to zanima ,nema jos 5 godina ..Moj duhovnik je rekao da cemo ga miropomazati kad malo poraste i naravno njegovom voljom pricestiti i uputiti u nasu vjeru .Mene zanima i cesto me to lomi , sta ako se ne daj Boze ,nesto desi prije toga , da li njegova dusa moze da se spasi jer bez krstenja nema spasenja i da li je katolicko krstenje ispravno s obzirom da su katolici kao jeretici ,ipak je jedna crkva Hristova i jedno ucenje ,zato bi mi jako znacilo da mi se odgovori na pitanje da li je dovoljno da se dijete miropomaze ili bi mogla da ga krstim " ponovo" ako ovo krstenje ne vazi ,jer naime otac Joil iz manastira Cirilovac koji je godinama cuvao mosti Sv Vasilija je katolike uvijek krstavao bez obzira na njihovo krstenje govoreci da njihovo krstenje nije ispravno i da se katolici moraju krstiti ..Strah me je za dusu moga djeteta molim vas za savjet..

Vec smo imali par tema na forumu gde smo bas iscrpno i do tancina raspravljali u vezi krtsenja kod inoslavnih, tj. da li se priznaje i da li treba ponovo obavljati ( krstenje ) kada neko prilazi pravoslavnoj Crkvi.

Aktivno sam ucestvovao u raspravi i mogu da Vam kazem, da u principu skoro cela punoca Istocne crkve prihvata krstenje obavljeno u Rimokatolickoj crkvi. Samo se prilikom prelaska, odradi obred sv. tajne Miropomazanja i smatra se takva osoba kao potpuno krstena.

Tako stoji sa krstenjem ova stvar u nasoj crkvi.

Samo me nesto buni. Rekli ste da ce vas duhovnik miropomazati dete kad malo poraste. Mislim, da je neophodno obaviti miropomazanja odmah, ako ste vec razvedeni od svog bivseg supruga. Proverite jos jednom, molim Vas, ovo u vezi miropomazanja. Zaista mislim, da ne postoji nikakva prepreka da se dete sada miropomaze.

Ja licno, ako ne bih nasao odgovor kod moga duhovnika , otisao bih i do svoga episkopa pod cijom sam jurisdikcijom da pitam u vezi miropomazanja.

Puno pozdrava.

On 31. 08. 2012. at 9:17, Bigica рече

Postovani,

Sestro , slušajte vašeg duhovnika i bez brige. Prema savjetu koji vam je dao čini se da je izuzetno mudar čovjek.:mazenje:

On 6/10/2017 at 18:56, jedan čovjek рече

Vidi jako je važno da čovijek razluči ...

пре 6 минута, kopitar рече

Sestro , slušajte vašeg duhovnika i bez brige.

Postavljač pitanja nije bio na forumu od 22. avgustta 2013. tako da čisto sumnjam da će vidjeti odgovore :)

Možda, administraciji, ne bi bilo loše spojii temu sa nekom od sličnih, vjerovatno će koristiti nekome sa sličnom nedoumicom.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...