Jump to content

Док нам земља гори, људи се исмејавају и ругају Епископу

Оцени ову тему

Guest - . . .-

Препоручена порука

Кад погледам српске медије данас стичем утисак да је Црква слободније дисала у вријеме удбе.

Извини, брате, али критика Цркве, па чак и пљување, не значи да Црква није слободна. Нико не брани молитву за кишу, али не можеш да забраниш било коме да пљује по томе. Слобода говора мора да постоји, макар говор био крајње бесмислен.

Подели на овим сајтовима

• Одговори 306
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Mislim da ni na ovom forumu ne bi bilo teško naći da vernici pozivaju na hapšenje i suđenje ateistima zato što su se usudili da kažu nešto što se ljudima iz Crkve ne sviđa. Mislim da ste i vi imali takve izjave.

Браниш неодбрањиво. Ја никада нисам рекао да СВЕ атеисте треба хапсити или лечити. Затсупам одговорност код оних који крше закон. Предраг је фашиста, патолошки фашиста, који толико мрзи веру и Цркву да, када се избезуми, и не зна шта говори. А ти га подржавај, твоја ствар. То Удружење заиста има неколико патолошких случајева који би могли да буду интересантни и органима реда а, богме, и медицинској струци.

Подели на овим сајтовима

Па зар неко овде говори о таквој "побожности"? Тако смо представљени од пљувача, нажалост.

Ovde nema mnogo sa takvom poboznoscu i to je dobro. Nazalost, nisu samo pljuvaci u pitanju. Moj je utisak da Crkva ne sme da se ozbiljno upusti u borbu protiv takvih pogleda, jer bi svasta isplivalo na povrsinu (kao sto se prave budalastine oko kalendara, recimo).

Подели на овим сајтовима

Управо гледам вести Б92 и поново су ме одушевили! Какви кретени раде и воде ту телевизију, то је фасцинантно!

Што? Шта је било? Нисам упућен О.о

Подели на овим сајтовима

Слажем се са тобом брате Ивице, али (без обзира што сам свјестан свега) ме већ почиње излуђивати количина простора, времена и неурозе у медијима када је Црква у питању:

једном приликом Црква не ваља ништа јер се не бави друштвом, другом приликом кад Црква да мишљење о друштвеним појавама креће хајка зашто се Црква петља - она треба само да се моли итд. Просто недостаје ми да видим мало елементарне културе, макар због неког малограђанског традиционализма, јер толика пљувачина превазилази буквално све мјере и границе.

Да су прави атеисти (западњачког типа) пуцало би им прслуче за Црквом и свим причама око ње, ово више личи на хајку након октобарске револуције.

Подели на овим сајтовима

Ne znam što se As uopšte posvećuje pažnja ovde na forumu.Nebitno udruženje kojima samo mi ovde dajemo na težini razglabajući o tome šta kažu i šta misle.Imaju pravo da kažu takođe i da pljuju.Ignore na sve to .Crkva ima daleko važnije probleme unutar sebe same od AS. Iskreno mene uopšte ne zanima šta Peđa and co misle o crkvi i vernicima, episkopima i ovom molebanu.

Подели на овим сајтовима

Не знам, мени је ово превише пагански поглед на свет. Не молитва по себи, него то типа данас смо се помолили и ето видите, пала је киша. Разљућено божанство је послало сушу због наших грехова, ми смо га умилостивили молитвом, па је послао кишу. Мени је таква побожност дубоко страна, наивна, на моменте и игнорантна. А шта ако вечерас у пљуску гром убије некога? Шта више, прилично сам сигуран да би и многи на овом форуму овако нешто критиковали, да нису први медији, атеисти и остали кренули да пљују.

па нормално да јесте, кад погрешно схваташ од постулата па ни садржај и решење не личе ни на шта :D

а што мора да се крене од тога да је "разљућено божанство" и да је суша "казна", уместо да се крене од тога да смо ми нешто зезнули, или је то нешто што не умемо да сами урадимо, па да молимо Бога за помоћ у непријатној ситуацији? :)

углавном, како год да је владика позвао, ја бих се одазвао молитви баш због тога како ЈА то схватам а не како је написан, или још горе, како га је неки надобудни новинар, атеиста, не-знам-ко интерпретирао.

Подели на овим сајтовима

Ne znam što se As uopšte posvećuje pažnja ovde na forumu.Nebitno udruženje kojima samo mi ovde dajemo na težini razglabajući o tome šta kažu i šta misle.Imaju pravo da kažu takođe i da pljuju.Ignore na sve to .Crkva ima daleko važnije probleme unutar sebe same od AS. Iskreno mene uopšte ne zanima šta Peđa and co misle o crkvi i vernicima, episkopima i ovom molebanu.

Isto takodje...

Подели на овим сајтовима

као појединци не треба да се бавимо, ал као Црква да.

поготово што се клевета оно у шта верујемо, на страну крштени јер Тело нема ниједног праведног.

Подели на овим сајтовима

Не прича се о АС, они се споредно помену, као неко ко се незаслужено огребао о хајку која је настала. Колико сам ја схватио, прича се о оркестрираној хајци против верника, за коју је повод био позив на молебан за кишу.

Подели на овим сајтовима

Imaju pravo da kažu šta hoće i da mrze.Imaju pravo čak i da kažu da mrze.Ako bi se crkva bavila svim udruženjima koja je ne vole i kleveću, koja bi najradije volela da je nema,mislim da bi joj to oduzelo mnogo vremena.I to bespotrebno.Baviti se AS koji inače postoji na osnovu toga što im neko (mi) pridaje značaj koji nemaju je gubljenje vremena.

Подели на овим сајтовима

• Гости

Ми овде имамо могућност да дамо нашој широј црквеној и светској јавности, поред оних званичних саопштења иза којих стоји Свети Архијерејски Сабор или Синод, аутентично хришћанско поимање стварности и то као људи који живе у 21. веку. Мора се рећи медијима који већ дуже време воде негативну пропаганду против Цркве да има оних који се не слажу са таквим начином формирања медијске слике. Није проблем да се критикује овај или онај свештеник, Епископ, појава у Цркви... проблем је покушај да се став Цркве дискредитује као нешто што је пежоративно и што никако не може да буде и став чвека 21. века. То је опасна заблуда и грешка. Ми у Цркви и те како имамо шта да кажемо овом свету и шта да му поручимо. Верујем да ће се многи људи одавде сложити са мном у томе. Ако хоћете и Поуке су пример да Црква има много тога да поручи свету и то активно радимо. Они који се неће у томе сложити нека дођу и аргументовано изложе своје мишљење. Ја сам увек расположен да са таквима разговарам.

Подели на овим сајтовима

@@drvce,

Упушта се итакако. Па и ми смо овде Црква, највећим делом. Погледај неки релевантан часопис (теолошки) па се увери у борбу мишљења и супротстављање ставова. Ето, о калнедару, који си поменуо, написано је безброј студија и чланака. То је начин да се Црква "бори" - унутрашњи дијалог. Нема других инструмената за борбу.

Подели на овим сајтовима

Не прича се о АС, они се споредно помену, као неко ко се незаслужено огребао о хајку која је настала. Колико сам ја схватио, прича се о оркестрираној хајци против верника, за коју је повод био позив на молебан за кишу.

Тачно. АС су небитни у овој причи. Мене је изненадила оркестрирана медијска хајка и линч. И то због једне тако баналне ствари - Црква се моли Богу!?

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Najiskrenije, ni to mi nije uopste jasno - sta tacno dobijamo (sto vec nemamo i ne znamo) ovom pricom?

Do kakvog zakljucka ocekujete tacno da dodjete? Da smo mi vernici bolji od ateista i onih koji nas napadaju, sta?

Ne vidim koja je svrha ovolike price o necemu sto je stvarno marginalno...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...