Jump to content
pokajnik83

Лапсуси и испале (шта вас је насмејало)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Варијација на тему. Лабораторијске вежбе на факсу и један лик, менталитет Бивиса и Батхеда, скроз залутао на факс, намерно пусти голуба. После пар секунди техничарка почне да вришти: ”Сулфиди, напоље сви!”

Фора је да смо тих дана радили са водоник-сулфидом. То је гас који смрди као кувана јаја и изузетно је отрован. Све се ради у изолованој просторији, али некад се деси да исцури ван и тад по правилу сви морају да се евакуишу.

Гледе "цурења"...

Помињах већ, ал` још једаред да кажем...

Цитирам!

"Морам још једну своју испалу, сад се сетих... Обрук`о сам се ко нико... Радња се такође дешава у Сарајеву, на часу филозофије...

А филозофију нам предаје млада професорка, тек три године отприлике како је завршила... А ми јуноше... Примећивала је она то наравно, но није придавала никакав значај нашим погледима, нити је пак својим облачењем и понашањем давала повода некаквој ласцивности... Напротив! Једино што је инсистирала, обзиром да је то мушка школа била где ми баш и нисмо по неки пут водили довољно рачуна о свом изгледу, да на њен час долазимо утегнути, чисте униформе, уредне фризуре и све тако у том фазону...

Улази она на час, и након рапорта дежурног, узима креду и на табли исписује наслов теме коју данас треба да обрадимо, а то је Емпиризам, Џон Лок, итд., па још написа и оно Локово "Nihil est en intelectu...". А мени, к`о за инат, у том тренутку, к`о код Алексе Жуњића, проради неки спанаћ са овчетином шта ли, углавном муљало се то у стомаку и пошто се никако нисам могао суздржати, ја ти лепо пустим "голуба", и то читаво јато.... 

Сви у учионици умукоше, ваљда у ишчекивању да до њих допре основни ефекат овог нуспроизвода варења хране, а професорка, мртва-`ладна, не окрећући главу од табле, све завршавајући писање изреке оног Енглеза, само рече: "Сељак! Отвори прозор и изађи на таблу!" Ја црвен к`о рак, поједе ме срамота, ови моји тада почеше да се смеју... Она се окрену, умири их, а мени даде креду у руке, те да сад лепо преведем ту Локову мис`о и да покушам да је објасним...

Е сад Милане имаш шансу да се извучеш и поправиш утисак, кажем себи и приђем табли да учиним оно што се од мене тражи. Но, ваљда још од срамоте, руке ми дрхтаху, те се она креда сломи на два дела, а ја махинално пођох за оним парчетом што се откотрља на под, кад не лези враже... Учионицом се проломи још један резак звук, који овај пут не беше последица оне овце, него тога што сам био мало "елегантније попуњен", те се онај шав који спаја панталоне на туру рашио и знате већ-прсле пантоле... Ајој! Комедија. Слепстик прави. К`о код Чаплина. Ови моји у одељењу се више и не смеју, но вриште. Лупају ногамо по паркету и ударају рукама по скамијама, сузе им кренуше од смеха, хаос. Поче и Нада (тако се зове професорка) да се смеје, па се и прекрсти жена (еј... братство и јединство, војна ваздухопловна школа, а професорка се крсти..), а ја? Па да се земља отворила тад, не бих жалио, верујте ми. Но то није крај.

Кад се смирише након неколико минута, који се мени чињаху к`о сати, каже она мени да одем до собе, променим панталоне и да се вратим на час те довршим започето. Е да сте ме тад видели... Од школске зграде до интерната има једно 300 метара. А пошто је она рупа на туру била баш велика, морао сам узети школску торбу како бих је прикривао док не дођем до собе. Е то је сад фаза Бастера Китона. Ја озбиљан, к`о дете кад се унереди, а иде старешина са десне стране. А ја се окрећем на кант на десно да га поздравим, а левом рукомтј. торбом прикривам срамоту. Кад наиђе неко са левог фронта, исто то само мало другачије. Па онда мало уза зид, чак ме срео и Начелник класе, поред којег сам само пројурио, а овај ни стигао није да одреагује. Било како било, домогнем се спаса-собе и ормана. Променим панталоне, успут консултујем и онај Филиповићев "Филозофијски рјечник" те на брзака "сажваћем" оно што Нада од мене очекиваше и трком се вратим на час...

На часу је после било све ок! Чак сам и паметан "испао" што сам тако лепо све објаснио... Причало се о томе после... Годинама. 

Nemoj zezati? 

Ne zezam uopste  :D  dok sam tamo zivela, svaceg sam se naslusala i nagledala medj'  ondasnjim zivljem. I sada kad odem povremeno, jer mi otac zivi tamo....italijansko drustvo se nije mnogo promenilo....

Nego, htedoh vam nesto drugo reci...moja najveca ispala...najgore od svega je to sto sam tek posle tri dana shvatila sta sam rekla...naime:

Odem prosle godine u prodavnicu stripova Darkvud na Zelenom vencu da kupim voljenog mi Dilana Doga....

ulazim ja u prodavnicu kao u Alibabinu pecinu izgubila se medju stripovima i zveram okolo, i veoma simpatican mladic me pita sta mi treba. Ja kao iz topa odgovaram Dilan Dog, on mi pokazuje policu sa Dilan Dog-ovima  :))) i pita me koji broj zelim. 

Ja ne znam sta mi bi, i zbunim se totalno...stane mi mozak i zaboravim kako se kaze ukoriceno izdanje i krenem da mu objasnjavam: 

Ma, ne, ne treba meni taj Dilan Dog, ja hocu onog ( pazite sad moje sramote) velikog, debelog, tvrdog Dilana Doga, jel imas takvog?  joooj

Decko se izbecio u mene pa se ispravi, nakaslja i kaze onako smekerski...pa imam  :Viannen_loungelizard:

Ja rekoh: pa daj da vidim ! 

On poce da se smeje i gleda u mene, a ja mislim, sta je ovom decku, u cemu je njegov problem.... :.mislise.  sta me sad gleda i kezi se, sto mi ne pokazuje strip.

Kaze on: a da ti dam broj telefona pa da se cujemo...?

Ja vec mislim da je lud, i neozbiljan, i sad ja gledam u njega zbunjeno....

Rekoh: Ne treba, hvala, samo mi daj Dilana...

On kaze: kako hoces imam pauzu za pola sata.

Ja sad vec totalno zbunjena...stojim i gledam belo u njega, okrenem se i izadjem iz prodavnice. Mislim se u sebi, ko zna sta mu je, nema veze narucicu preko interneta. Odem kuci i posle tri dana odem na sajt prodavnice da narucim strip kad onaj ludak nece da mi proda.....kad me u glavu pukne fles bek i shvatim sta sam rekla. Kako sam se samo smejala, vristala sam od smeha....vise nikad od sramote nisam otisla u Darkvud.... 12:smeha:

Питам ја јуче директора хоће ли бити плате, а он мени одговара:

"а за шта ти требају паре"!!!?

Чија је то "испала", моја или његова!? 

:)

Питам ја јуче директора хоће ли бити плате, а он мени одговара:

"а за шта ти требају паре"!!!?

Чија је то "испала", моја или његова!? 

:)

Твоја(можда) ако си питала за плату кад јој време није. Његова ако је ситуација обрнута.

Што не подносим то питање "а за шта ти требају паре" ни када их тражим на зајам, а камоли оне поштено зарађене. Некултурно, непристојно. :ljut:

Твоја(можда) ако си питала за плату кад јој време није. Његова ако је ситуација обрнута.

Што не подносим то питање "а за шта ти требају паре" ни када их тражим на зајам, а камоли оне поштено зарађене. Некултурно, непристојно. :ljut:

Не би ја питала да јој није вријеме давно било да се добије. :(

Не би ја питала да јој није вријеме давно било да се добије. :(

Онда то не може бити твоја испала. Него његова. По мени је то пре директорова некултура, а ако плата дуго касни онда и његов безобразлук.

Нека те барем то мало утеши док не стигне плата. Све чешћа појава у Србији која траје деценијама.

Mislim da nemamo slicnu temu na forumu, barem je nisam pronasla.

Sinoc je Pluton postavio klip sa MaXimom, dva sata sam se smejala. Malopre sam slusala neko Jerketovo predavanje i zacenila se. (Valjda treba da se poklopi posebno raspolozenje sa sadrzajem da bi tako dobro cucnuo u tom trenutku.)

- Po cemu se intelektualac razlikuje od drugog coveka?

- Intelektualac je parazit koji proizvodi kulturu. (Prof. Nedeljkovic)

:jtl2jq:

Obozavam moj posao. S vremena na vreme se zahvaljujem Bogu sto sam odabrala to zanimanje jer me ispunjava .Danas sam se ceo dan smejala...  Pocinjem da se brinem .Ne znam sta je sa mojim sinapsama ...    :cheesy3:   ... 

Ne znam samo ko se tome ne bi smejao. Situacije su cudne .Ljudi sa kojima radim su smesni,a ja uzivam ... Ovo danas je bilo neprevazidjeno . Ko ih danas posla na moju adresu, da mi je znati...Radno vreme nemam ...radim po ceo dan  i u stanju sam da prsnem od smeha kad se setim onoga sto je bilo danas....  

Ne mogu da ulazim u detalje. Postujem sve ljude i ne odajem tajne.To bi bilo neprofesionalno... i nefer.  

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...