Jump to content
Претражи у
  • Још опција
Прикажи резултате који садрже
Прикажи резулте из
Guest - . . .-

Приватни и државни факултети- ваша искуства и мишљења

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest - . . .-

Веома ми је потребно, нарочито око приватних факултета (нпр. Мегатренд)...

Која су ваша искуства?

Планирам да у скоријој будућности упишем један приватни факултет па ме занима колико је то паметна инвестиција и колико су приватни факултети признати код нас?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Drzavni je drzavni ipak. Znam da na tim privatnim fakultetima lagano varaju, nose slusalice i slicno.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Zavisi koji privatni. Kod nas su priznati samo Singidunum i Megatrend. Ostali- samo ako imate tatu koji ima firmu pa vas on zaposli :D

Koji smer želite da upišete? ( ja sam prošle godine upisivala fakultet, i iako sam ja na veterini, ipak znam dosta informacija, u predprijemskoj groznici svi smo znali sve o svakom fakultetu :D )

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest - . . .-

http://fmk.singidunum.ac.rs/

Ово планирам.

Но, волео бих да чујем што више информација о свим акредитваним приватним факултетима и колико су цењени код нас и у свету.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Singidunum je prvi privatni fakultet koji je dobio akreditaciju. Par ljudi koje poznajem studira tamo. I priznat je ovde, što je najbitnije (da li je fakultet priznat i da li ima akreditaciju nema veze jednosa drugim). Koliko znam iz priče, priznat je i u svetu, tj u Evropskoj uniji, za dalje ne znam.

Što se tiče Megatrenda, reći ćusamo ovo: nije odmah dobio akreditaciju, nakon svih onih silnih zakona o visokom obrazovanju. Dobio je tek kad je gosn ministar prosvete Žarko Obradović počeo da predaje na njemu.

O ostalim privatnim fakultetima ne znam baš mnogo, nije bilo ljudi koji su ih upisivali, jer nisu priznati od nas, nema šanse za zaposlenje u državnoj firmi, a u privatnoj, ako ne rade veze, povuci- potegni.

Nas bombarduju sa čuvenim Slobomir P univerzitetom, to vam mogu više objasniti braća i sestre iz Republike Srpske, ali taj fakultet niti šta vredi, niti ga iko upisuje.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

http://fmk.singidunum.ac.rs/

Ово планирам.

Но, волео бих да чујем што више информација о свим акредитваним приватним факултетима и колико су цењени код нас и у свету.

A koji smer? Znam neke ljude koji predaju tamo...

I da li master ili osnovne?

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest - . . .-

A koji smer? Znam neke ljude koji predaju tamo...

I da li master ili osnovne?

О томе размишљам. Веома је могуће да упишем мастер тамо. Наравно зависи од потреба Цркве и од благослова Епископа. Не бих да то радим на своју руку.

Зато бих волео да будем мало упућенији у приватне факултете.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

О томе размишљам. Веома је могуће да упишем мастер тамо. Наравно зависи од потреба Цркве и од благослова Епископа. Не бих да то радим на своју руку.

Зато бих волео да будем мало упућенији у приватне факултете.

Ja znam ljude sa psihologije, koji predaju na osnovnim studijama, pa mogu lako da se raspitam kakva je nastava. Mislim da su na FMK skupili dobre stručnjake, ali ne znam koliko oni kao profesori učestvuju, tj.da li su samo formalno tamo ili zaista drže nastavu. Sa nekima od asistenata sam bila i na generaciji, i većina su bili prilično kvalitetni kao studenti...

To je ono što odmah mogu da Vam kažem, za ostalo bih morala da pitam.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
МОДЕРАТОР

ја лично немам добро мишљење о приватним факултетима...ако неко стварно жели да студира, увек предност дајем државним...знам за најмање 10 случајева где важи принцип - платиш и завршиш све у року...чак знам и за случај студента који је положио испит за обе године одједном без претходног полагања колоквијума...не знам никог ко није завршио приватни факс ако је започео...сви лоши ђаци који не могу да се упишу нигде иду на приватне факултете...ту може да се упише свако и без припреме и учења...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Ако тражиш знање, тамо га нећеш наћи, без обзира о ком се приватном факултету ради, сви имају исти модус операнди. Шатро неки гламур, нека велика знања, велика научна имена која се ту потпишу за дебелу лову, а за испите се учи из скриптица од по петнаестак страна, уз обавезно упозорење асистентима (ако се испит писмено полаже) да се, уколико виде преписивање или бубице, праве луди.

Ако имаш везу при запослењу, па ти само треба стручна спрема, а ниси у фазону да се цимаш око свега тога, онда је то добра инвестиција. А сви су признати, па и оне "високе" пословне школе са испоставама тамо где ни поштари не залазе. У сваком случају, нико озбиљан неће ти дати било шта да радиш са приватним факултетом, и то можеш да уновчиш једино уз дебелу везу у некој установи која је на државним јаслама.

Тако ти ствари стоје, а ти види шта ти је потребно, па се према томе и одлучи. ;)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Свагдје у свијету државни факултети су мање или исто признати као приватни, само на приватни факс у ионостранству не може да иде свако (новац), нити су за свакога намјењени. Код њих су то образовне установе у којима се стиче висок степен образовања, који су градивно много захтјевнији од државних образовних институција и на који иде неко ко "пуца на високо" јер му управо тај приватни факс даје легитимитет да циља неко високо радно мјесто/положај на којем се захтјева стручност и већа образованост. Код нас је иначе све супротно па је тако и у овом случају. Државни факс уписују и завршавају особе које су под прво у могућности да интелектуално изнесу планирани наставни план и програм и који ће данас сутра са својом дипломом бити увјек испред онога ко је завршио неки приватни факултет. А онда се појављује случај да лимар (3степен) или прерађивач млијека (двогодишња средња школа) маше дипломом "економисте" или пак "правника унутрашњих послова" са надалеко познатог и за 1100 евра по години доступног факултета који ради по тамо неком програму. И опет КОД НАС не игра улогу који си факс завршио ако немаш добру везу или тату у Швабији да ти плати радно мјесто. Диплома и заглавље исте нису битни за посао је важно да имаш пет степен. Такође морам рећи да све чешће опазим, када неки иоле поштени послодавац тражи радника са високим образовањем, све чешће наглашавају "у обзир долазе искључиво кандитати са завршеним државним факултетом"... толико :)

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Акредитована је и Привредна академија у Новом Саду: http://www.privrednaakademija.edu.rs/. Тамо је магистрирао о. Велибор Џомић (мада се он много не хвали тим податком, него је на википедији написао само да је магистрирао, али не и где). Чињеница је да се дипломе било ког ранга неупоредиво теже добијају на државним факултетима.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ЧЛАН

Немам искуства са приватним факултетима (није их било код нас кад сам ја уписивао), али генерално коментар - то што се на државним "теже завршава" не значи обавезно да су и квалитетнији. Мој факс је био веома тежак, због неколицине затуцаних професора који су тражили превише, а предмети су им били апстрактни и непрактични. Од њихове "строгоће" никакве користи у животу нисам имао, осим стресирања пред испите и великог губљења времена.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...