Jump to content

Jedan od najglupljih Microsoftovih slogana

Оцени ову тему

Guest

Препоручена порука

• Гости

Taman kada pomislim da Microsoft ne može da smisli veću glupost, oni prevaziđu same sebe. Pogledajte ovaj poslovni slogan:

microshit.jpg

Da mogu mirno da putujem, a da ne razmišljam da li će mi na aerodromu oduzeti kompjuter

Zar je moguće da su toliko očajni da moraju da plaše svoje potencijalne mušterije? Zar je moguće da su toliko arogantni da misle da ljudi koriste samo njihove proizvode?

Još jedan dobar razlog da pređete na Linux i da se sa zadovoljstvom iskezite priučenim inspektorima za "proveru validnosti softvera" kad vide da njihov USB sa programom za validaciju ne radi onako kako su oni očekivali.

TrollFace-1-.png

U JELLY MICROSHIT?

http://linux-hax0r.us.to/index.php/blog/74-jedan-od-najglupljih-microsoftovih-slogana

Подели на овим сајтовима

• 3 months later...

Реклама говори о Encrypted File System (EFS), тј. могућности енкрипције комплетног фајл система на диску рачунара. Што опет отежава крађу података са диска уколико лопов не поседује одговарајући дигитални сертификат. Знам да постоји неколико варијанти на Линуксу за такво криптовање, али ово је маркетинг.

П.С. Нисам MS адвокат, али користим њихове технологије у пословном окружењу и из мог искуства, што се тиче серверских система (нпр. кластеровање и слично) Linux није ништа јефтинији. Својевремено смо у фирми три пута скупље платили SLES (SuSE Linux Enterprise Server) за потребе једне специфичне апликације него што би то био случај са "Њињдовс" серверима.

Бацио сам поглед на твој сајт и допада ми се, све похвале.

Подели на овим сајтовима

Ипак си у праву, лоше сам прочитао рекламу, учинило ми се да се говори о крађи/губитку лаптопа на аеродрому. Иначе, никада ми нису проверавали легалност софтвера на лаптопу на аеродромима :)

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...