Jump to content

Скандал на форуму "Burek"

Оцени ову тему

Препоручена порука

Најпре ћу пренети вест са B=92:

Oprez: Fotografije voajera na netu

Beograd -- Na popularnоm internet forumu Burek.com već mesecima se objavljuju fotografije koje postavljaju voajeri, zbog čega je reagovao i poverenik Rodoljub Šabić.

"Mi na forumu imamo jedno vrlo jednostavno pravilo, a to je da poštujemo pravo ljudi na mišljenje i na izražavanje. Samim tim dešava se da ljudi objave stvari koje mi ne želimo da budu tamo, ali to je prosto njihovo pravo, pa je tako došlo i do ovoga", kaže Ivan Minić, urednik sajta Burek.com.

Era inerneta nam je olakšala život, dostupne su nam informacije, olakšana je komunikacija, ali koliko smo svesni da nam društvene mreže i forumi ugrožavaju privatnost? Naime, pre dve nedelje su na internet forumu Burek objavljene fotografije koje su snimili voajeri širom zemlje. Fotografije su objavljene u okviru teme koja je nazvana "Voajeri u letu".

Kada krenemo u opuštenu šetnju gradom ili šoping centrom i ne sumnjamo da smo na meti voajera koji vrebaju sa kamerama na pokretnim stepenicama i kabinama za presvačenje.

"U medijima je u predhodnih mesec dana pisalo svašta, između ostalog da imam tim hakera perverznjaka koji upada u računare maloletnica, što je vrhunska budalaština", ističe Ivan Minić, urednik sajta Burek.com.

Poverenik za informacije od javnog znajačaja Rodoljub Šabić odmah je reagovao.

"Odmah po saznanju o pojavljivanju tih lascidnih snimaka, pošto se obratio oštećeni građanin, otvoren je postupak nad subjektom koji uređuje taj forum i zatraženo je njegovo formalno izjašnjenje koje ovih dana treba da stigne", kaže Šabić.

Poverenik za informacije od javnog značaja nije optimista. On navodi da će uraditi sve što je u njegovoj moći da se ovakve situacije ne ponove, ali da je cela ta oblast kod nas u haotičnom stanju.

U zakonu ne postoji regulativa o oblasti obrade podataka putem snimanja i video nadzora i zato je neophodno što pre urediti ovu oblast. Početkom prošle godine upućen je zahtev nadležnom ministarstvu da se po hitnom postupku preko Vlade Srbije predloži dopuna Zakona o zaštiti podataka i ličnosti.

извор: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=08&dd=05&nav_category=12&nav_id=632365

Али, морам да поменем да је В=92 овде много искривио стварност. Истина је да поред тога што објављују фотографије жена, ови... ови... - не знам како да их назовем - рецимо људи после на форуму размењују информације (!) о фотографисаним особама (!), распитују се јавно о адресама, о навикама поједине особе! Не само да је болесно, него мора да је и кажњиво сигурно на више него један начин!

Како је могуће да људи буду тако искривљени? Пазите, једно је да сликаш неког на улици, шибнеш слику на фотобакет, па лепиш по интернетима касније. Али, да се после распреда прича о особи која највероватније и не зна да је фотографисана? И да се јавно износе њене генералије? Па је л' то није удруживање са циљем напаствовања?

Па имају ли ти "јунаци", те "мушкарчине" мајке и сестре? Како их није срамота! Је л' тако нешто циљ једног интернет форума? Је л' полиција служи само да уништава warez форуме? Ево, сад се види да смо све проблеме решили, само је warez оно што нам пречи пут у светлу будућност...

Срамота, срамота, срамота. Стварно интернет сваког трпи. И велико хвала том човеку који је случај пријавио Шабићу. Добру је ствар учинио, само ако држава нешто и учини по том питању, ако не релативизују - као што умеју, кад није њима у корист.

Подели на овим сајтовима

25. Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што чистите споља чашу и здјелу, а изнутра су пуне грабежа и неправде.

26. Фарисеју слијепи, очисти најприје изнутра чашу и здјелу да буду и споља чисте.

27. Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што сте као окречени гробови, који споља изгледају лијепи, а унутра су пуни костију мртвачких и сваке нечистоте.

28. Тако и ви: споља се показујете људима праведни, а изнутра сте пуни лицемјерја и безакоња.

(Зач. 96).

форум као форум...

исти су и крстарица...и многи други...

ако није Хришћански...шта очекујете...

Подели на овим сајтовима

Da se poštuje zakon. A zakon važi jednako i za Hrišćane i za ne-Hrišćane. Ili ako onaj snimi kako se tvoja ćerka presvlači i ovo stavi na net, onda ti sigurno neće biti pravo.

ено човека...

какви бре закони?

неееема законааааааааа...

неееемааа...

има само за 2% богатх...

свет лежи на безакоњу......

п.с

а ако ко покуша тако нешта...може ђеназу себи да спреми прво...

Подели на овим сајтовима

Taj forum mi je ionako sumnjiv jer moraš prvo da se prijaviš da bi nešto čitao.. A ko ima nešto da skriva, taj nešto i krije.

Не мора уопште то да значи. Била сам члан једног родитељског форума, где такође нерегистровани корисници нису могли да читају теме. ТАкође је постојало правило да се за подфорум Фотоалбум, где су слике форумаша, добије дозвола тек након искуцаних 500 порука, и један од услова је био да се пођаље и сопствена слика. Мислим да је то све добро, управо због заштите самих форумаша. Тема "слике форумаша" овде је,као и цео форум, отворена и могу и гости да гледају, што мислим да није добра идеја. Сад ће неко рећи да онда не треба нико ни да ставља своје слике тамо, и слажем се, иако сам и сама ставила своју слику. Треба чланови да се ипак мало упознају кроз писање. Касније могу да се гледају.

Подели на овим сајтовима

25. Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што чистите споља чашу и здјелу, а изнутра су пуне грабежа и неправде.

26. Фарисеју слијепи, очисти најприје изнутра чашу и здјелу да буду и споља чисте.

27. Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемјери, што сте као окречени гробови, који споља изгледају лијепи, а унутра су пуни костију мртвачких и сваке нечистоте.

28. Тако и ви: споља се показујете људима праведни, а изнутра сте пуни лицемјерја и безакоња.

(Зач. 96).

форум као форум...

исти су и крстарица...и многи други...

ако није Хришћански...шта очекујете...

Па Михајло,за почетак,има и оних форума који нису хришћански а добри су,као нпр.о фотографији,пољо-форуми,Србија нфл....то су стварно занимљиви и едукативни форуми и озбиљни.

А више сам се застидела на неким хришћанским форумима него на неким другим.

Подели на овим сајтовима

Па Михајло,за почетак,има и оних форума који нису хришћански а добри су,као нпр.о фотографији,пољо-форуми,Србија нфл....то су стварно занимљиви и едукативни форуми и озбиљни.

А више сам се застидела на неким хришћанским форумима него на неким другим.

Мислио сам у контксту...расправе...са Драгим..

наравно да има форума...који су нормални...а да нису Хришћански..

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...