Jump to content
Sophrosyne

Проблеми савременог доба- Владика Давид крушевачки (аудио & видео)

Rate this topic

Recommended Posts

Владика је у праву. Има мало "тврђег става" у филму, мало генерализовања и напумпавања. Ипак, мислим да је филм добар и нда на један прилично реалан начин осликава стање данашње цивилизације и стање нас Срба у свему томе. Не треба жмурити пред чињеницом да живимо у наказном и обезбоженом свету, где је једина мера вредност профит, а једини смисао живота "властита хемија". Зато, ствари треба називати правим именом. Треба народ освешћивати и оваквим "хладним тушем". И моја замерка филму је та димензија судбине, како владика рече. Клетва (Лазарева), готово, као наша предестинација. Ту треба, теолошки, јеваанђеоски, изаћи мало. Али, не тако што ћемо народу "чешкати уши" оним што жели да чује, већ што ћемо га позивати на делатно, искрено покајање, на живот у Христу. Ако ова порука изађе из овог филма, а мени се чини да она у филму постоји, онда ће филм бити пун погодак.

Нисам погледао цели филм већ само неких првих 30 минута. Владику Давида сам одслушао у потпуности.

Моје мишљење је да су ово филмови које снимају православни на протестантски начин. Ипак, поред тога што ја немам стрпљења ни да довршим гледање, сматрам да овакви филмови колико-толико могу бити мисионарски. Наравно, ако су прављени са великом вољом и добром намером. Да закључим: не верујем да ће некога баш отерати од Цркве а може да се деси да се некоме свиди па да крене полако у Цркву, где ће свакако увидети да су овакви филмови......(не могу да нађем праву реч :)

Нисам погледао цели филм већ само неких првих 30 минута. Владику Давида сам одслушао у потпуности.

Моје мишљење је да су ово филмови које снимају православни на протестантски начин. Ипак, поред тога што ја немам стрпљења ни да довршим гледање, сматрам да овакви филмови колико-толико могу бити мисионарски. Наравно, ако су прављени са великом вољом и добром намером. Да закључим: не верујем да ће некога баш отерати од Цркве а може да се деси да се некоме свиди па да крене полако у Цркву, где ће свакако увидети да су овакви филмови......(не могу да нађем праву реч :)

Pozdrav za kamermana koji nosu Metallica St. Anger majicu!

Филм ми делује површно,недоречено и помало милитантно.

Свиђа ми се порука зло чини злу се надај.

Беседа је изванредна и била би грешка погледати филм а не послушати беседу.

Владика Давид,шта рећи :) slavaaa

meni je Hadzi-Bratislav Nikolic bio veroucitelj,a potom i jako velik porodicni prijatelj postao.Od njega mogu ocekivati svasta a inace mislim da je hteo da film bude takav kakav je.Ali se slazem i sa preosvecenim vladikom jer je on expert.

Филм је врло лош, а пастирска критика владике Давида је потпуно оправдана.

Не само пастирска иако је то и најбитније.. Већ и критички потпуно на месту..са указивањем где је и шта зашкрипало и тендециозно постављено...

Ма сваки коментар је излишан.. ма да морам да признам дами је било криво што сам прво гледао Владикину критику, па тек онда филм..али кад боље размислим,.. да нисам гледао Владикину критику..хахах Филм не бих никад погледао... ;)

Одличан филм добра продукција немам ни једну ману!

Ja sam siguran brate da Ti nemaš ni jednu manu.. ;) ..ali za razliku od tebe ..film ih nažalost ima ..i to podosta..

Film je tehnički i vizuelno dobar ..ništa revolucionarno ali dobar..čak veoma dobar..

Dinamičan, drži pažnju..pa i sama tema i njen izbor, veoma su interesantni i intrigantni..hoću reći jako zahvalno štivo za obradu, tumačenje i realizaciju..

Ali sve ostalo.. način na koji je autor govorio o temi.. postavka stvari, primera, povezivanje potpuno različitih stvari i dogadjaja, ljudskih sudbina, način tumačenja i svetog pisam i svetootačkih pouka ..potpuno neprihvatljiv i izrazito tendenciozan.. Ono što je i preosvećeni David naveo a meni se čini da je to i ključna stvar.. da se gubi svaki trag DOKUMENTARNOSTI prikazanog i sve postaje jedna nabacana slika bez reda, a okvir te ''slike'' - ram tendencioznosti u koji je upakovano sve - postaje značajniji od same slike.

Tako da, sve ono sa početka, što smo naveli kao dobru stranu filma se potpuno stavlja u funkciju ovih pogrešnih stvari i .. zaključak je da tu od filma nema ama baš ništa

Tendencioznost, stil kao kod jehovinih svedoka, nigde Božije dobrote i ljubavi, automatizam prokletstva a nigde snaga ljubavi koja spašava, sve to upropaštava poruku koja je možda bila u korenu - okretanje Bogu. Ovaj film može da se dopadne fanatičnima, ali problem je sa njima što nemaju ljubavi. U onima koji su pali, ovakav film će samo da pojača utisak da je Crkva društvo namrgođenih mrzitelja drugačijih, a ne zajednica ljubavi.

"Kletva" Care, .. pa u naslovu teme se vidi..

Oчигледно је да никад нисам чуо за овај филм, па сам мислио да ће неко дати неки линк.

Но пронашао сам га и сад га скидам да га погледам.

Све ми мирши да је још једна атракција за завођење из зилотске кухиње, гдје су већ скувани дигитални анђели, рат за душе и сличне сплачине.