Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Оцени ову тему

Recommended Posts

Pojavili su se ovakvi oglasi: http://oglasi-mali.com/oglas_12260_potrebni-radnici-u-francuskoj.htm

Poznavajući mehanizam zapošljavanja u EU pitam se šta mislite, da li bi jedan Francuz se lomatao da izvadi brdo papira da zaposli Srbina a ima na raspolaganju moje Poljake, pa Bugare, Rumune ...

Imam utisak da je teška prevara, šta vi mislite?

Pojavili su se ovakvi oglasi: http://oglasi-mali.c...-francuskoj.htm

Poznavajući mehanizam zapošljavanja u EU pitam se šta mislite, da li bi jedan Francuz se lomatao da izvadi brdo papira da zaposli Srbina a ima na raspolaganju moje Poljake, pa Bugare, Rumune ...

Imam utisak da je teška prevara, šta vi mislite?

Ne mora biti, na ovakve sezonske poslove koji su vezani za berbu grožđa, voća i sl. i ne traju duže od 2-3 sedmice se ni ne isplati cirkusirati s tim svim papirima, pa im tamo opštinska policija onim poljoprivrednicima koji to trebaju da po skraćenom, ubrzanom postupku na licu mjesta grupno odobrenje na cijelu listu ljudi od recimo 100, 200, 300 itd. radnika a potom kad s tim završe moraju odmah ravno bez skretanja i svraćanja bilo gdje po Francuskoj kući. A često tamo na tim poslovima rade skroz na crno a vlast im to toleriše jer bi onda vinogradari, proizvođači voća i ostali poljoprivrednici bili u dosta velikom ptroblemu kad ne bi stigli pokupit urodu. To se radi tako da sa granice direktno putuješ na imanje u nekakve barake i sl. tamo se ustaje već u 4 ujutro a radi to 20 naveče, uz pauze za doručak, ručak, i marendu i kratki odmor poslije ručka a kad se završi samo vas odvezu autobusima nazad i završena priča, nema zvrjanja po Francuskoj i letanja nikakvog.

Ovako sročen, ili je prevara, ili je rad na crno. Mada, ako je ovo drugo, ne znam kako misli da uvede u Fr. i smesti armiju od 300 berača grožđa, a da to nikome tamo ne bude sumnjivo...

Već sam to napisao gore Zawiszi, tolerišu im to opštinske vlasti i policija, izdaju im nekakve express grupne vize i papire, na licu mjesta, na zajedničku listu i na najviše mjesec dana, al ako takav neki radnik provede neki prestupak, potuče se s nekim na primjer i sl. odmah van s njim. Ili i na crno, i to se isto široko toleriše, naravno da ti vlasnici tih imanja moraju imati odlične veze, konexije u policiji i sa opštinskim vlastima, koje im onda gledaju na to kroz prste. I tako se to često sređuje. Zavisno naravno od toga kakve ima koji vlasnik imanja veze na policiji i u opštini, koliko je uticajan tamo gdje živi.

Razgovarao sam sa službenicom njihove ambasade i žena kaže da je to čista prevara, onda mi je rekla da se prijavim i da čekam odgovor i evo kako izgleda:

...............................................................................................................................................................................................................

Posto ste stavljeni na spisak pojasnicu jos,Radi se o berbi grozdja u okolini Liona,znaci beraci,razvrstaci ambalaze,peraci ambalaze i desetine muskaraca kao traktoristi na odvozu voca.Radi se po 11h 10 se placa satnica je od 8 do 12 eura u zavisnosti ko sta radi.Imate dorucak u vidu sendvica koji dobijate pre posla,kava ili caj ko sta voli, rucak je od 12 do 13 casova i to je uvek nesto kuvano.Nedelja je slobodan dan stim ko hoce moze da radi i satnica se placa na osnovnu jos 50%.Isplata je svakog petka na ruke koju isplacuju sefovi(inace nasi ljudi)posle 20 h,ne treba da znate francuski.prva grupa od 150 ljudi krece  14 avgusta,druga 16 treca 17 i cetvrta 18 avgusta,Posto dosta vas ide prvi put sa vama ce uvek biti po dva stara radnika koji vec idu 7-8 sezonu i od njih tokom puta cete dobiti dosta informacija o samom polasku,u prvoj grupi ce biti Trkuja Zorica i Kristijan,za ostale ne znam jos tacno.Povratna karta Beograd-Pariz kosta 130 eura i nju placate sami a put do Liona i nazad placam ja ali ta suma ce vam biti odbijena od zarade pri zadnjoj isplati znaci ne odmah.Na Madjarskoj granici kupujete osiguranje koje kosta oko 1000din nisam siguran ali ne vise jer u protivnom vas ne pustaju preko granice.Sumu od 130 eura uplaticete preko Vestern Uniona za karte  Beograd Pariz.Postoje i nocni poslovi koji su vise placeni ali o tome cete saznati na plantazama.Molim vas ako odlucite da idete morate da znate jos i ovo.Ne nosite alkohol,ne nosite vise od dva boksa cigareta jedan pokazite a jedan raspakujte po dzepovima,ne nosite nikakve nedozvoljene lekove ako nemate odobrenje od lekara.Ne zelim da autobus bude vracen ili zadrzan na granici zbog nekakvih gluposti koje su nepotrebne.Molim vas da budete ozbiljni na poslu jer nikad ne znate ko i odakle vas gleda.Od dokumenata je potreban vazeci pasos.Ako se odlucite meni posaljite tacno ime prezime i broj pasosa,grad odakle ste kao i termin kada biste putovali,Nemojte pomisljati da ostanete duze od tri meseca ne zelim nikakve probleme sa migracijom,ako se poslodavcu ukaze potreba i ako mu se svidite kao radnik budite uvereni da ce vas angazovati i sledeci put ili cak napraviti dogovor da se odmah vratite.Nadam se da sam vam dosta toga pojasnio,Vas dolazak morate potvrditi najkasnije do 7 avgusta.Ako zelite mozete me kontaktirati putem telefona sto vam ne savetujem jer su pozivi jako skupi            +33634060175       posle 20 sati.Srdacan pozdrav!Posto ste stavljeni na spisak pojasnicu jos,Radi se o berbi grozdja u okolini Liona,znaci beraci,razvrstaci ambalaze,peraci ambalaze i desetine muskaraca kao traktoristi na odvozu voca.Radi se po 11h 10 se placa satnica je od 8 do 12 eura u zavisnosti ko sta radi.Imate dorucak u vidu sendvica koji dobijate pre posla,kava ili caj ko sta voli, rucak je od 12 do 13 casova i to je uvek nesto kuvano.Nedelja je slobodan dan stim ko hoce moze da radi i satnica se placa na osnovnu jos 50%.Isplata je svakog petka na ruke koju isplacuju sefovi(inace nasi ljudi)posle 20 h,ne treba da znate francuski.prva grupa od 150 ljudi krece 14 avgusta,druga 16 treca 17 i cetvrta 18 avgusta,Posto dosta vas ide prvi put sa vama ce uvek biti po dva stara radnika koji vec idu 7-8 sezonu i od njih tokom puta cete dobiti dosta informacija o samom polasku,u prvoj grupi ce biti Trkuja Zorica i Kristijan,za ostale ne znam jos tacno.Povratna karta Beograd-Pariz kosta 130 eura i nju placate sami a put do Liona i nazad placam ja ali ta suma ce vam biti odbijena od zarade pri zadnjoj isplati znaci ne odmah.Na Madjarskoj granici kupujete osiguranje koje kosta oko 1000din nisam siguran ali ne vise jer u protivnom vas ne pustaju preko granice.Sumu od 130 eura uplaticete preko Vestern Uniona za karte Beograd Pariz.Postoje i nocni poslovi koji su vise placeni ali o tome cete saznati na plantazama.Molim vas ako odlucite da idete morate da znate jos i ovo.Ne nosite alkohol,ne nosite vise od dva boksa cigareta jedan pokazite a jedan raspakujte po dzepovima,ne nosite nikakve nedozvoljene lekove ako nemate odobrenje od lekara.Ne zelim da autobus bude vracen ili zadrzan na granici zbog nekakvih gluposti koje su nepotrebne.Molim vas da budete ozbiljni na poslu jer nikad ne znate ko i odakle vas gleda.Od dokumenata je potreban vazeci pasos.Ako se odlucite meni posaljite tacno ime prezime i broj pasosa,grad odakle ste kao i termin kada biste putovali,Nemojte pomisljati da ostanete duze od tri meseca ne zelim nikakve probleme sa migracijom,ako se poslodavcu ukaze potreba i ako mu se svidite kao radnik budite uvereni da ce vas angazovati i sledeci put ili cak napraviti dogovor da se odmah vratite.Nadam se da sam vam dosta toga pojasnio,Vas dolazak morate potvrditi najkasnije do 7 avgusta.Ako zelite mozete me kontaktirati putem telefona sto vam ne savetujem jer su pozivi jako skupi +33634060175 posle 20 sati.Srdacan pozdrav!

...............................................................................................................................................................................................................

Kada je videla ovo podvučeno odmah je rekla da je prevara i da nije problem tako veliki otići preko ambasade, dovoljno je da poslodavac pošalje zahtev ambasadi sa razlozima zašto traži radnike i ambasada šalje radnike ali proverava da nisu kažnjavani ili pod istragom. Nije im se obratio ni jedan poslodavac a upozorili su da je jako opasan taj rad na crno pa ma koje veze da imaju u policiji jer su imigrantske službe nemilosrdne.

Ah, tako, pa da sam vidio odmnah šta tamo piše o tih 130 evra za karte, rekao bih to odmah da je očigledna prevara. koja glupost i besmislica, trebaš poslat pare tamo nekom negdje, ko zna gdje, preko Western Uniona da bi nekud otputovao, hahahaha! Šta oni misle da su ljudi stvarno toliki idioti? Hajd da su rekli, kupite si kartu sami pa će vam biti isplaćeni putni troškovi na osnovu karte od Beograda do Pariza a za povratak ćemo vam dati također, al ovako nešto, stvarno idiotski.

Ah, tako, pa da sam vidio odmnah šta tamo piše o tih 130 evra za karte, rekao bih to odmah da je očigledna prevara. koja glupost i besmislica, trebaš poslat pare tamo nekom negdje, ko zna gdje, preko Western Uniona da bi nekud otputovao, hahahaha! Šta oni misle da su ljudi stvarno toliki idioti? Hajd da su rekli, kupite si kartu sami pa će vam biti isplaćeni putni troškovi na osnovu karte od Beograda do Pariza a za povratak ćemo vam dati također, al ovako nešto, stvarno idiotski.

Napisao sam da ja imam jeftin avion iz Katovica za Lion i da bih tamo se pridružio srpskoj grupi, nema odgovora :291291291:

Napisao sam da ja imam jeftin avion iz Katovica za Lion i da bih tamo se pridružio srpskoj grupi, nema odgovora :291291291:

Oszuści i złodzieje wszędzie, všude podvodniků a zlodějů, svuda lopova i prevaranata. baš danas sam rješavao reklamaciju, došla mi na prepaid karticu premiova SMS i srazila mi 5 eura s konta, a kad sam pogledao ono to bile nekakve erotske službe, sex-mamba videos, nekakvi, hahahaha! Al su me raspalili, ja nikakvu erotiku nisam do telefona ni tražio ni naručivao a ni gledao, NIKAKVA videa a kamo li nekakva erotska, OMG! Pogledam ja na internet kakav je to broj kad ono čitav red takvih istih ozlojeđenih korisnika mobilnih telefona. Odmah sam nazvao Telefinicu O2 i rekao im da mi zablokiraju sve te takve premiove brojeve na oba telefona, tom prepaid i paušalu, a sada ću cijeli mjesec samo pisati po internetu preporuke drugima da urade isto što i ja i opomene pred njihovim ponašanjem. Dam im ja sex-mambu preko leđa, korbačom kakvim, to bude taj pravi mamba-tanec za njih! Volovi! Hajd da sam ja bar na njihovom portalu bio bar nekoliko sekundi, ali ni to! Nije mi uopšte jasno na osnovu čega su mi uzeli te pare! Portal sam im prvi put u životu vidio potom kad sam krenuo istraživat kakva je to sad papzjanija i ujdurma baš na tom security-internet sajtu gdje su im izvjesili slike tog njihovog podvodnog weba na javnu tablu.

indijanac

http://kdovolal.net/9033399

http://www.security-...u-rogue-website

Evo ovdje se "vade" navodno Opera Mini to radi, il neke aplikacije - al lažu ko ... baš lažu!

Oni postavili zamke svuda po internetu i dosta ti je tamo nehotice kliknut a već idu pare van!

Evo kako se vade na druge, a obični su to kriminalci:

http://www.airtoy.cz/

• Varování před nedůvěryhodnými zdroji aplikací
    13.4.2012
    S rostoucím podílem chytrých telefonů narůstá i množství případů podvodných aplikací, které obsahuji škodlivý kód. Ten pak může nejen přistupovat k citlivým údajům ve vašem telefonu, ale zároveň využívat jeho funkce jako je odesílání Premium SMS. Doporučujeme instalovat aplikace pouze z ověřených zdrojů (App Store a Google Play). Vyvarujte se zdrojům jako jsou diskuzní fóra či cizojazyčné stránky. Upraveny mohou být i oficiální a známé aplikace jako je například Opera Mini či oblíbené hra Angry Birds. Pokud zjistíte, že aplikace odesílá Premium SMS na čísla přidělaná naší společnosti, neváhejte nás ihned kontaktovat. Zároveň doporučujeme aplikace ihned odinstalovat.
    http://www.airtoy.cz/category/novinky/
    Kako sam rekao, svuda gdje stignem ću postavit upozorenja na njih po internetu, skupo će ih to doći! Ajd da sam za to nešto dobio, hahahaha, al šta normalno možeš dobit za 5 eura, hahahaha! Kakvi idioti!

e ovako drustvo ja sam resio krecem 15 za lion iz novog sada pa sta bog da izvadio sam kartu povratnu 13700din potrudicu se sam da nadjem posao u vinogradima na crno ako hoce jos neko nek se javi

Ajd, neka ti je sa srećom!

eheeeej

e ovako drustvo ja sam resio krecem 15 za lion iz novog sada pa sta bog da izvadio sam kartu povratnu 13700din potrudicu se sam da nadjem posao u vinogradima na crno ako hoce jos neko nek se javi

Inace, dobro nam dosao na forum... :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...