Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Милан Меденица :)

Хитлерова победа: Чин II, Сцена I

Оцени ову тему

Recommended Posts

Медији попут Б 92 и личности попут Наташе нису против расизма и нацизма ( они су им само изговор ) већ против Бога и против српства. То својим речима и делима свакодневно потврђују. И то само слеп не може да види и глув не може да чује.

Утолико пре им не треба давати материјал за сатанизацију Срба, и аргументе које могу да искористе да би показали да национализам у Србији кокетира са нацизмом.

Што се нештедимице чини.

Упоређивати Хитлера и Немачку тридесетих година са покретима који нагињу ка нацизму код нас само показује незнање оног ко покушава да упореди - неупоредиво.

Па не знам - мени ово уопште не делује неупоредиво, напротив...

И још једна у низу неистина да патриоте и православни Срби " устају у одбрану таквог шљама " само показује чиме су све спремни да се служе они који неразумно инсистирају на постојању нечега што у Србији нит је било нит ће бити.

Ти си први устао у одбрану Образа, и ставио своје Двери у исти контекст са њима. А ако ћемо право, ниси био једини.

На сву срећу, у Србији никада није било ни масовних стрељања, ни конц-логора, ни масовних протеривања. Што не значи да нема оних који такве ствари сањају и прижељкују.

Ја за такве имам само један израз - а то је шљам.

Та привиђања " масовног фашизма у чистом облику код Срба " и параноја која произлази из тога привиђања - чине своје.

Не знам где си то код мене видео да помињем масовни фашизам, али није први пут да ми спочитаваш ствари које нисам рекао.

У сваком случају, чињеница јесте да нацизам у Србији постоји. Чињеница јесте да га пропагирају националисти. То не значи да су сви који су националисти у исто време и нацисти, али како ствари стоје, огроман број њих је спреман да зажмури на отворен нацизам и расизам свакоме ко се декларише као србенда.

Главни проблем и није у томе што овакве ствари у Србији постоје - већ што пролазе код оних који би требало да су последњи код којих би то могло да прође.

Не знам како теби - али мени, чим видим да неко пропагира отворено расизам, и да се поздравља са зиг-хајл, то прилично засмрди на нацизам.

Ал добро, можда заиста само умишљам...

Ima nacizma kol'ko hoces u Srbiji - ali je SVAKI iskljucivo antisrpski usmeren - od Cedice preko Kandicke do Canka... Stavljati srpske nacionaliste u naci kontekst je sprdnja i bezobrazluk... Nije vazno kako neko naziva sebe i kako etiketira drugog, vazna su dela i reci... Oni bre ne mogu da zamisle Hrvatsku i Bosnu sa bilo kakvim Srbima i pravoslavcima, oni ne mogu ni Srbiju da zamisle sa Srbima... Sta je to nego najcrnji rasizam, U jednom Canku ima vise zla,sovinizma i rasizma no u svim skinsima Srbije i okoline...I jos nesto: samozvane "antife" su po pravilu tupadzije i antitalenti za sve, posebno za umetnost... Bar jedna knjiga, slika, pesma, novinski clanak, bilo sta, nista, praznina i beskrajna zloba... I mnogo su ruzni, stvarno.

Ima nacizma kol'ko hoces u Srbiji - ali je SVAKI iskljucivo antisrpski usmeren - od Cedice preko Kandicke do Canka...

Екипа коју си споменуо свакако јесте антисрпски усмерена.

То нико не спори.

Међутим, не видим како то може да буде изговор за нацисте који су против те екипе.

Stavljati srpske nacionaliste u naci kontekst je sprdnja i bezobrazluk...

Не стављам их ја у тај контекст - стављају се сами.

Прочитај опет мој претходни пост, и не буди лењ, па кликни на линкове које сам у истом поставио.

Nije vazno kako neko naziva sebe i kako etiketira drugog, vazna su dela i reci...

Ту су се тек наши нациЈоналисти прославили - прекидање литургија, отворена подршка секташима и расколницима, хушкање малолетне дечурлије на милицију, кривоклетства на суду, звиждање Карађорђевом опелу...

С друге стране, док хортијевци дивљају по Војводини нема их ни од корова да заштите Србље од насиља...

Све сама херојска и патриотска дела...

Oni bre ne mogu da zamisle Hrvatsku i Bosnu sa bilo kakvim Srbima i pravoslavcima, oni ne mogu ni Srbiju da zamisle sa Srbima... Sta je to nego najcrnji rasizam, U jednom Canku ima vise zla,sovinizma i rasizma no u svim skinsima Srbije i okoline...

Па?

Како то може да буде оправдање за расизам и нацизам?

Зар не постоји други начин на који би се један Србин, патриота и православац супротставио том злу?

I jos nesto: samozvane "antife" su po pravilu tupadzije i antitalenti za sve, posebno za umetnost... Bar jedna knjiga, slika, pesma, novinski clanak, bilo sta, nista, praznina i beskrajna zloba... I mnogo su ruzni, stvarno.

То да.

Не знам како теби - али мени, чим видим да неко пропагира отворено расизам,

Ovaj link te vodi u Liverpul a ne Beograd, cisto da te informisem .,

Domain ID:D157404261-LROR

Domain Name:SRB-AKCIJA.ORG

Created On:21-Oct-2009 16:33:11 UTC

Last Updated On:28-May-2012 14:48:40 UTC

Expiration Date:21-Oct-2014 16:33:11 UTC

Sponsoring Registrar:Enetica PTY LTD (R1295-LROR)

Status:OK

Registrant ID:MB2217406

Registrant Name:Mirko Bojanic

Registrant Organization:Srbska Akcija

Registrant Street1:8 Thomas Street

Registrant Street2:

Registrant Street3:

Registrant City:Liverpool

Registrant State/Province:NSW

Registrant Postal Code:2170

Registrant Country:AU

Registrant Phone:+61.403717247

Registrant Phone Ext.:

Registrant FAX:

Registrant FAX Ext.:

Registrant Email:

D:MB2217406

Admin Name:Mirko Bojanic

Admin Organization:Srbska Akcija

Admin Street1:8 Thomas Street

Admin Street2:

Admin Street3:

Admin City:Liverpool

Admin State/Province:NSW

Admin Postal Code:2170

Admin Country:AU

Admin Phone:+61.403717247

Admin Phone Ext.:

Admin FAX:

Admin FAX Ext.:

Admin Email:

http://source.domain...t[]=transparent

Tech ID:MB2217410

Tech Name:Mirko Bojanic

Tech Organization:Srbska Akcija

Tech Street1:8 Thomas Street

Tech Street2:

Tech Street3:

Tech City:Liverpool

Tech State/Province:NSW

Tech Postal Code:2170

Tech Country:AU

Tech Phone:+61.403717247

Tech Phone Ext.:

Tech FAX:

Tech FAX Ext.:

Tech Email:

http://source.domain...t[]=transparent

Name Server:NS1.DIGITALST.RS

Name Server:NS1.MOJVEBSAJT.COM

Name Server:

Name Server:

Name Server:

Name Server:

Name Server:

Name Server:

Name Server:

Name Server:

Name Server:

Name Server:

Name Server:

DNSSEC:Unsigned

Утолико пре им не треба давати материјал за сатанизацију Срба, и аргументе које могу да искористе да би показали да национализам у Србији кокетира са нацизмом.

Што се нештедимице чини.

Па не знам - мени ово уопште не делује неупоредиво, напротив...

Ти си први устао у одбрану Образа, и ставио своје Двери у исти контекст са њима. А ако ћемо право, ниси био једини.

На сву срећу, у Србији никада није било ни масовних стрељања, ни конц-логора, ни масовних протеривања. Што не значи да нема оних који такве ствари сањају и прижељкују.

Ја за такве имам само један израз - а то је шљам.

Не знам где си то код мене видео да помињем масовни фашизам, али није први пут да ми спочитаваш ствари које нисам рекао.

У сваком случају, чињеница јесте да нацизам у Србији постоји. Чињеница јесте да га пропагирају националисти. То не значи да су сви који су националисти у исто време и нацисти, али како ствари стоје, огроман број њих је спреман да зажмури на отворен нацизам и расизам свакоме ко се декларише као србенда.

Главни проблем и није у томе што овакве ствари у Србији постоје - већ што пролазе код оних који би требало да су последњи код којих би то могло да прође.

Не знам како теби - али мени, чим видим да неко пропагира отворено расизам, и да се поздравља са зиг-хајл, то прилично засмрди на нацизам.

Ал добро, можда заиста само умишљам...

Ја не могу да забраним обеснима и неразумнима и, истини за вољу, малобројнима, да скандирају Нож - жица - Сребреница и тако лешинарима дају материјал за сатанизацију Срба.......Они би то свакако радили да и не постоје такве групе и појединци.

То да сам ја први устао у одбрану Образа - можеш да окачиш мачку о реп. А, и та твоја тврдња је показатељ да, итекако, умеш да се служиш неистинама. Теби на част.

А истине ради много пре те теме рекао сам шта сам имао да кажем о тој организацији...

Скокнеш на тему : " ОБРАЗ култура " и на " страни 102. видећеш да сам још у новембру много пре теме : " Уставни суд забранио Образ " написао :

" То је проглас " србским непријатељима " фашистичке организације која себе назива " образ ". "

Опет је почело да ти се причињава па си у магновењу успео и да устврдиш како сам Двери Покрет за живот Србије ставио у исти контекст са сада забрањеном организацијом Образ.

Да, ту................итекако..............умишљаш.

Илити, што је баби мило то јој се и снило.

Неспочитавам ја теби, Нишизава, " масовни фашизам " , него ти мени када год кажем да су у питању маргиналне групе, спочитаваш да " намерно " смањујем бројност, тј. масовност тих група.........

И тако у круг.

И није, Нишизава, " на сву срећу " никада било " ни масовних стрељања, ни конц-логора, ни масовних протеривања " - или стварно мислиш да је у питању била " срећа " ?

Но, у свим српским земљама било је и масовних стрељања, конц - логора и масовних протеривања - Срба.

Ne pada mi na pamet da pravdam bilo koga, ali kakve veze imaju raskolnici i nerazumnici svih boja - od Artemijevaca do ne znam vise koga, koliko ih vec ima, sa nacizmom? Budale, neznalice, zavedeni, sta god da su, ali nisu nacosi... I ovi BG i NS "urbani nacosi" ne ganjaju cak ni Cigane vise no sto to Djilas na umiven nacin radi... A ovi nepomenici imaju za krajnji cilj UNISTENJE Srba kao etnosa, kao kolektiviteta zajedno sa nasim pravoslavljem, drzavom, istorijom... Canak & Co. imaju sav novac ovog sveta, uvek su u vlasti ili blizu nje, drze 90% medija... Neuporedive su to stvari i neporediva je steta koju (i jedni i drugi svakako), cine...

Ово је баш претерано. Знамо ко је "ширио границе" у сарадњи са Нацистима и каква је историја по том питању.

Да ми данас имамо проблема са разним "покретима" то је јасно и очигледно, али стављати то у контекст овакве фиктивне "Немачке победе" је сасвим бесмислено. Да су Немци победили Србија данас не би постојала. Миладин је промашио тему.

Ово је баш претерано. Знамо ко је "ширио границе" у сарадњи са Нацистима и каква је историја по том питању.

Да ми данас имамо проблема са разним "покретима" то је јасно и очигледно, али стављати то у контекст овакве фиктивне "Немачке победе" је сасвим бесмислено. Да су Немци победили Србија данас не би постојала. Миладин је промашио тему.

Слажем да је промашено да се данашња српска политичка ситуација пореди са нацизмом. Нацисти су ти покрети попут образоваца, 1389, навијача и сличних. Много више је у политици у питању фашизам. Ретко која мејнстрим странка баштини нацистичке идеје (радикали јесу ту и тамо раније с тим што они више нису мејнстрим), али један добар део њих и добар део њиховог бирачког тела смрде на фашизам (и то књишки) у овом или оном облику (Двери, ДСС, СНС, НС, ЈС итд). Остатак су левичари или отворене комуњаре. А сви су скупа, без обзира на идеологију, тешки лопови. Све у свему, весело.

P. S.

Али на нашу велику несрећу, нацизам сам приметио ван политике, код деце млађе од 20 година и то масовно. Уопште ми није јасно одакле им толика мржња, а тешко да нема уопште везе са климом коју стварају горепоменути фашисти.

Слажем да је промашено да се данашња српска политичка ситуација пореди са нацизмом. Нацисти су ти покрети попут образоваца, 1389, навијача и сличних. Много више је у политици питању фашизам. Ретко која мејнстрим странка баштини нацистичке идеје (радикали јесу ту и тамо раније с тим што они више нису мејнстрим), али један добар део њих и добар део њиховог бирачког тела смрде на фашизам (и то књишки) у овом или оном облику (Двери, ДСС, СНС, НС, ЈС итд). Остатак су левичари или отворене комуњаре. А сви су скупа, без обзира на идеологију, тешки лопови. Све у свему, весело.

Pa ne valjaju desnicari, levicari, centar ... pa za koga ljudi da glasaju? Za vanzemaljce?

Pa ne valjaju desnicari, levicari, centar ... pa za koga ljudi da glasaju? Za vanzemaljce?

У Србији не постоји аутентична десница. Кад се буде појавила нека ”реинкарнација” Маргарет Тачер, ја ћу да гласам за њу. Наша такозвана десница су само фашисти са потпуно левичарским економским програмима. А странка која има десничарски економски програм (ЛДП) је у многим стварима лево, да не може бити левље. То само у Србији има. :)

Ма ни за кога. Све ово што имамо сада треба разјурити, а половина њих вероватно има основа да заврши на суду и где их судија пошаље.

Слажем да је промашено да се данашња српска политичка ситуација пореди са нацизмом. Нацисти су ти покрети попут образоваца, 1389, навијача и сличних. Много више је у политици питању фашизам. Ретко која мејнстрим странка баштини нацистичке идеје (радикали јесу ту и тамо раније с тим што они више нису мејнстрим), али један добар део њих и добар део њиховог бирачког тела смрде на фашизам (и то књишки) у овом или оном облику (Двери, ДСС, СНС, НС, ЈС итд). Остатак су левичари или отворене комуњаре. А сви су скупа, без обзира на идеологију, тешки лопови. Све у свему, весело.

Теби, весели, више од пола Србије " смрди на фашизам ". Па онај уметник је мала маца у односу на овако храбре и одлучне изјаве једног............да не миришем.

Чуј, добар део бирачког тела - што не кажеш - добар део Срба ?

А, остали, Бог те не убио , комуњаре ?

А, сви скупа - лопови.

Па ти се неогради на политичаре, него поткачи и народ........

И то цео. Не ваља. Да га мењамо ?

Ма ни за кога. Све ово што имамо сада треба разјурити, а половина њих вероватно има основа да заврши на суду и где их судија пошаље.

Само што ми нешто говори да и већина тих судија има основа да заврши на суду...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Create New...