Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest Alefshin

Конверзије у ислам широм света

Оцени ову тему

Recommended Posts

?? ??????????, ???? ??????, ?? ??????????? ? ???? ??????? ??????, ?? ???? ???? ??????. ???? ?? ???????????, ???????? ????. ????? ?? ?? ??? ??? ???? ?? ?????? ? ??????? ???. ?????????, ??????????? ? ????? ????? ?????????? ??????, ????????? ?? ????? ????, ??????? ? ???????, ????????? ????? ? ?????????????. ?? ??? ???? ??? ? ?? ????? ?? ??? ??? ??? ???? ?????? ? ?????? ? ????? ????, ???? ?? ?? ????????? ????? ???? ??????? ?????????. ????? ???? ???? ??????? ? ???? ???????. ?? ????? ?? ?????? ?????? ????????? - ???? ???.

?? ?? ?? ?????? ?? ?? ??????? ??? ?????? ????? ?????????????? ?????? ? ?? ?? ??????? ????????????? ?????????? ?? ??????????????? ??? ????? ???????  s.o.s.

?? ??? ??? ?? ?? ??? ????????? ? ???????????? ?????????,?? ?? ?? ?????? ???? ???????????? ????????,? ???? ?? ???????? ??????????? ????????.

0110_hahaha

To je ve? pretjerivanje..., de nabaci nam kakvu literaturu koja govori o tome, i ja sam se na?uo svega i sva?ega...

?? ??????????, ???? ??????, ?? ??????????? ? ???? ??????? ??????, ?? ???? ???? ??????. ???? ?? ???????????, ???????? ????. ????? ?? ?? ??? ??? ???? ?? ?????? ? ??????? ???. ?????????, ??????????? ? ????? ????? ?????????? ??????, ????????? ?? ????? ????, ??????? ? ???????, ????????? ????? ? ?????????????. ?? ??? ???? ??? ? ?? ????? ?? ??? ??? ??? ???? ?????? ? ?????? ? ????? ????, ???? ?? ?? ????????? ????? ???? ??????? ?????????. ????? ???? ???? ??????? ? ???? ???????. ?? ????? ?? ?????? ?????? ????????? - ???? ???.

?? ?? ?? ?????? ?? ?? ??????? ??? ?????? ????? ?????????????? ?????? ? ?? ?? ??????? ????????????? ?????????? ?? ??????????????? ??? ????? ???????  s.o.s.

?? ??? ??? ?? ?? ??? ????????? ? ???????????? ?????????,?? ?? ?? ?????? ???? ???????????? ????????,? ???? ?? ???????? ??????????? ????????.

0110_hahaha

To je ve? pretjerivanje..., de nabaci nam kakvu literaturu koja govori o tome, i ja sam se na?uo svega i sva?ega...

?? ????? ?? ??? ???? ???,?? ????? ??? ?????? ??? ??????.

??? ???? ??? ????? ? ???? ???? ??????.

?????????.

Брате Саладине,сви знамо да је то глупост и да је то једна велика неистина...Завиша је поставио текст само да се људи информишу о величини глупости Риверине књиге....

И добродошао на форум  0110_hahaha

Zahvaljujem. s.o.s.

Tekst sam postavio Riverin o islamu,  ali isto tako sam mogao da postavim njegov tekst gde govori u sličnom tonu o nama katolicima.

Falsifikovanje istorije je jako popularno naročito sada na prostorima balkanskim. Možda nisam treba ni da stavljam tekst iz Južne amerike imao sam slične u okruženju.

Konverzija je prisutna i bio sam svedok letos kada su dva mlada muslimana prešli u pravoslavlje. Tačnije vratili se veri svojih predaka.

Dugo sam baš pričao sa ljudima iz tog kraja, okolina Ljubovije. Tu znaju po imenično ko je iz koje familije bio pre nego što je prešao na islam. Na tim prostorima i nije bilo Turaka, bila je prisutna turska uprava i uglavnom sa ove strane Drine shvatio sam da su to bile srbske porodice. U samoj Bosni objasnili su mi da je većina koja je prešla na islam bila katarska i da postoji obilje dokumenata i u Rimu i u Istanbulu o tome.

Ја познајем једног православног Милоша, који некада био муслиман Хасан. Има тога, рекох, људи су слободни. Ја немам ништа против тога. Против сам силе и наметљивог прозелитизма.

Иначе, најискреније поштујем свако људско слободно опредељење. Сретан сам што и у Хришћанству и у Исламу и у Јудејству постоје људи који размишљају као и ја. Баш сам срећан.  klapklap

Tekst sam postavio Riverin o islamu,  ali isto tako sam mogao da postavim njegov tekst gde govori u sli?nom tonu o nama katolicima.

Falsifikovanje istorije je jako popularno naro?ito sada na prostorima balkanskim. Možda nisam treba ni da stavljam tekst iz Južne amerike imao sam sli?ne u okruženju.

Konverzija je prisutna i bio sam svedok letos kada su dva mlada muslimana prešli u pravoslavlje. Ta?nije vratili se veri svojih predaka.

Dugo sam baš pri?ao sa ljudima iz tog kraja, okolina Ljubovije. Tu znaju po imeni?no ko je iz koje familije bio pre nego što je prešao na islam. Na tim prostorima i nije bilo Turaka, bila je prisutna turska uprava i uglavnom sa ove strane Drine shvatio sam da su to bile srbske porodice. U samoj Bosni objasnili su mi da je ve?ina koja je prešla na islam bila katarska i da postoji obilje dokumenata i u Rimu i u Istanbulu o tome.

Nema šanse ta pri?a o katarima, katari su bili nešto drugo nego li što se u Bosni pri?a. Oni su potjecali, uostalom kao i Srbi i hrvati u B i h  od tzv. bosanske crkve koja nije bila katarska-bogumilska, ve? je bila najsli?nija pravoslavnoj Crkvi, iako je imala i dosta razlika.

Ма какви катари и богумили...што ми је најинтересантније кад говоре о катарима и богумили кажу да су они бројали велики проценат у Босни у вријеме Твртка кад је Босна била једна од најјачих држава на Балкану а катари и богумили били анархисти.Па како је онда могуће да Босна буде сила на балкану а већина су у њој богумили?

Guest свештеник Иван

...Tokom ovog putovanja u Šam Muhammed, s.a.v.a.s., sreo je monaha po imenu Nestor koji je predvidio da ?e on biti Božiji poslanik, baš kako mu je to ranije, dok je još bio dje?ak, prorekao monah Behira...

?? ???? ??? ???? ?????? ??? ??? ??? ? ??????

...Tokom ovog putovanja u Šam Muhammed, s.a.v.a.s., sreo je monaha po imenu Nestor koji je predvidio da će on biti Božiji poslanik, baš kako mu je to ranije, dok je još bio dječak, prorekao monah Behira...

[Да није баш овај Нестор оно шта сам и рекао?

Citiram: "Да ли је истина да је Мухамед био ученик неког несторијанског монаха и да је заправо мухамеданство проистекло из несторијанства? Или можда грешим?"

Ovo da je bio učenik, nije nigdje zabilježeno, jedina veza sa monahom Nestorom, bila je ta usputna konverzacija, prilikom putovanja u Šam, sa amidžom Ebu-Talibom, pri čemu je Nestor poručio Ebu Talibu, da  čuva Muhameda jer je on odabran itd...

?? ????? ?????? ? ????????...??? ?? ?? ????????????????? ??? ?????? ? ???????? ? ???????? ???? ?? ?? ??? ??????? ?????? ???????? ? ????? ? ??????? ?????? ??? ?? ????? ???? ????? ?? ???????? ?????? ?? ??????? ? ?????? ? ???????? ???? ?????????.?? ???? ?? ???? ?????? ?? ????? ???? ???? ?? ??????? ? ?????? ?? ? ??? ?????????

I ja sam se pitao, ako su zaista katari i bogumili, a katari su imali sveštenike i to je bila ?vrsta jurizdikcija, ne  odgovara onda stvarnosti da su tako lako se odrekli sveštenstva i prešli u islam. Islam poznato nam je nema sveštenike u smislu u kojem mi hriš?ani imamo. Hadisom je sveštenstvo nedopustivo i rahib je ili množina ruhban samo termin i upotrebljava se u kontekstu za hriš?anske sveštenike odnosno monahe.

Nigde se ne pominje da je neko od katarskih sveštenika  postao ulema. Nema podataka o imamu, znamo da kod šiita on objedinjuje duhovnu i svetovnu vlast, kod sunita je malo drugoja?ije.

Formiranjem nacije muslimanske, verovatno se stvorila i potreba kod ljudi da se osim te posebnosti dokaže i istorijska posebnost. Ta težnja je verovatno prisutna i kod Makedonaca i Crnogoraca i verovatno misle da je najlakši na?in kroz neku posebnost u crkvenom obliku?

Ja sam sve više i više ube?en da je jedan narod na ovim prostorima podeljen vešta?ki da bi moglo lakše da se manipuliše sa njim. Iz raznih dokumenata o svešteniku ?oku, Poljaku koji je bio u Nišu, jasno vidim da recimo biskupu Štrosmajeru je više smetao on nego bilo šta i bilo ko drugo, jer Srbina možete lako pohrvatiti ali nemogu?e ga je popolja?iti. Tako da se konverzija manje više i nije vršila od pravoslavac - katolik, nego od Srbin katolik u Hrvata ili Srbin musliman u Tur?ina. Jednom re?ju vršilo se pohrva?ivanje i potur?ivanje jednog naroda. U tu svrhu je i hrvatski jezik promenjen. Hrvati su postali veliki Hrvati kad su se odrekli svog ?akavskog jezika i prešli da govore srpskim jezikom. A Srbi su dobili prakti?no državu kad su se odrekli svojih zemalja i San Stefanskim mirom, kad je Rusija velikodušno poklonila srbske zemlje u zamenu za nezavisnost Srbije.

Interesantno je da ja mogu da ?itam i razumem ?akavski, a Hrvati ne mogu, ?akavski jezik bliži je mom jeziku nego hrvatskom odnosno srbskom. Sa zaprepaš?enjem sam našao neke tekstove Bartola Kaši?a, isusovca koji je došao u Beograd za vreme velike kuge, pisane ?akavskim i otkrio da ga bez problema mogu ?itati i razumeti.

Tako mi je potpuno sulud taj takozvani bošnja?ki jezik. Povezivanje muslimana i bošnjaka i izmišljanje jezika. Letos sam bio sa  potomkom od onog ?uvenog plavskog age. Zaboravio sam mu ime, poznat je po tome da je potukao crnogorce do nogu koje je predvodio Marko Miljanov. Objašnjavao je da on nema gde da ide sa svojim narodom iz Plava jer je odatle a valjda su tražili od njega da ide za Tursku, to je period kad su Turci napustali srbske zemlje. Nije imao gde pa je došlo do bitke u kojoj je ubijeno 7000 Crnogoraca.

E sad mi potomak tog age kaže da je bošnjak. Kakve veze ima on sa bošnjacima nikako mi nije jasno?

Znate li da je džamija  u beogradu (nema velikih slova i muči mse  itastatura kad ovde kucam)

izgrađena na našem franjevačkom manastiru. U borbi protiv turaka gde je naš Ivan Kapistran predvodio katolike uijbeno je 60 franjevaca a za odmazdu turci su manstair pretvorili u džamiju.

kad pšem turci mislim na poturice jer turaka nije ni bilo.

Turska je tada bila imperija u kojoj nikad nije zalazilo sunce.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...