Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest Alefshin

Конверзије у ислам широм света

Оцени ову тему

Recommended Posts

Sve ovo što sam naveo u prethodnom postu, ovaj klip još jasnije dokazuje! Čovjek je prihvatio islam iz ''ideoloških'' ubjeđenja, tj jer nije shvatio učenje o Svetoj Trojici!

Da,da...očigledno malo ko konta učenje o Svetoj Trojici, meni su uglavnom odgovarali "nije to jednostavno za shvatiti",, 0110_hahaha , nebi bilo loše otvoriti zasebnu temu o tome.

Dakle, nije živeo hrišćanstvo empirijski već više tradicionalistički, a svi dobro znamo da se hrišćanstvo, za razliku od drugih religioznih sistema, otkriva samo empirijskim putem! Pojasniću ako treba.

Evo još jednog primjera, ex-svećenik, koji očito nije živio empirijski, nego tradicionalistički :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=vrjgGKAVves&feature=player_embedded

http://www.tevhidyolunda.com/haber_detay.php?haber_id=133

Sa druge strane, ovaj čovjek je zaista sladostrastan, oženio je djevojčicu koja je trideset, a možda i više godina mladja od njega! Grozota je taj čin! Ima li u takvom postupanju ičega uzvišenog i Boga dostojno???

Kao prvo, to se desilo uz njen pristanak, nakon što je pročitala njegove knjige, naglašava da su još tri svećenika postali muslimani, što znači, i oni nisu živjeli hrišćanstvo empirijski.  dobar decko

A druga stvar, kako ti znaš da je stariji 30 i više godina od nje?, možda je krstio kada je imao 20, naglasio je da to komunističko doba bilo.

?? ????? ??????? ????? ???? ? ??????? ???? ????????, ???? ?? ???? ?? ?? ?????? !

???? ?? ??????????? ?????????? ? ??? ?????? ????? ? ????????.

???? ?? ?? ??????? ?? ?? ???? ????? ? ?????? ?? ????????? ?? ?? ? ???? ?? ????????? ?? ?????? ? ?? ?? ? ???? ?????? ??????? ???? ?? ??????????? ?????.

?? ??? ???? ?? ?????????? ????????? ??????? ? ????? ???? ???????? ?? ??? ?? ????? ?????? ????? ??? ??? ?? ????? ??? ? ??? ?? ??????? ????? ??? ???? ?? ???? ???????? ?? ????? ????? !

?????? ???????? ? ?? ?? ????????? ????????? ????, ???? ? ????????? ???????, ?????? ?? ?? ?????? ??????.

?????? ?????? ???????? .... ???? !

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha dobar decko spam

?ista logika, vjera je ono što slijedi 3-4% svjetske populacije, a preko 95% je propalo

Sve ovo što sam naveo u prethodnom postu, ovaj klip još jasnije dokazuje! ?ovjek je prihvatio islam iz ''ideoloških'' ubje?enja, tj jer nije shvatio u?enje o Svetoj Trojici!

Da,da...o?igledno malo ko konta u?enje o Svetoj Trojici, meni su uglavnom odgovarali "nije to jednostavno za shvatiti",, 0110_hahaha , nebi bilo loše otvoriti zasebnu temu o tome.

Uh, nemoj molim te pri?ati, a meni su muslimani govorili da hriš?ani vjeruju da je na krstu razapet bio Bog! Toliko o muslimanskom poznanju hriš?anstva!

Naravno da nije shvatio u?enje o Svetoj Trojici, zato je i otišao u islam, baš kao i ti drugi primjeri. Svi klipovi koje si naveo jasno govore da ih je teorijsko (!!!) neslaganje sa pravoslavljem navelo da pre?u u islam, dakle jasno je da nisu živjeli pravoslavlje ve? su o njemu samo razmišljali, shvataju?i ga više kao filosofski sistem nego li kao na?in života, što ono uistinu jedinoi i jeste!

Dakle, nije živeo hriš?anstvo empirijski ve? više tradicionalisti?ki, a svi dobro znamo da se hriš?anstvo, za razliku od drugih religioznih sistema, otkriva samo empirijskim putem! Pojasni?u ako treba.

Evo još jednog primjera, ex-sve?enik, koji o?ito nije živio empirijski, nego tradicionalisti?ki :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=vrjgGKAVves&feature=player_embedded

http://www.tevhidyolunda.com/haber_detay.php?haber_id=133

Naravno da nije živio empirijski hriš?anstvo ve? teoretisao. Svi vaši klipovi jedno isto govore.

Pogledaj bolje ovo (prethodni link koji sam postirao pretpostavljam da nisi pogledao):

http://www.youtube.com/watch?v=19FU7Yyx4D4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=uprN9_3gahc&feature=related

Svi ovi ljudi pri?aju o unutrašnjoj praznini koju su osje?ali dok su bili muslimani i upražnjavali islamsku vjeru.

Sa druge strane, ovaj ?ovjek je zaista sladostrastan, oženio je djevoj?icu koja je trideset, a možda i više godina mladja od njega! Grozota je taj ?in! Ima li u takvom postupanju i?ega uzvišenog i Boga dostojno???

Kao prvo, to se desilo uz njen pristanak, nakon što je pro?itala njegove knjige, naglašava da su još tri sve?enika postali muslimani, što zna?i, i oni nisu živjeli hriš?anstvo empirijski.  dobar decko

A druga stvar, kako ti znaš da je stariji 30 i više godina od nje?, možda je krstio kada je imao 20, naglasio je da to komunisti?ko doba bilo.

Pa, kada se ima u vidu da je Muhamed imao suprugu koja je imala 9 godina prilikom vjen?anja sa njim, ne ?udi me da je ovaj ?ovjek imao mnogo više godina, možda i 30 (neobi?no je u pravoslavnoj Crkvi da neko postane sveštenik sa manje od 25 godina!!!)! Strašno! Ima li ?ega dostojno Boga u takvim na?elima religije? Ne, ne, ne! ''Po djelima ?ete ih poznati da li su od Boga ili nisu!''-iz Jevandjelja, parafraza. I zaista, vidimo ih!

Uh, nemoj molim te pričati, a meni su muslimani govorili da hrišćani vjeruju da je na krstu razapet bio Bog! Toliko o muslimanskom poznanju hrišćanstva!

Ibn Kajjim, hehe,  pa dobro, ali citirao sam ti koji odgovor najčešće dobijem od kršćana, kad treba sastaviti koju pametnu, onda je "teško to sve shvatiti, teško je objasniti itd...totalno izgubljeni likovi"

Naravno da nije shvatio učenje o Svetoj Trojici, zato je i otišao u islam, baš kao i ti drugi primjeri.

Ma da, jadan onaj ko nije nadprosječno inteligentan  klapklap

Pogledaj bolje ovo (prethodni link koji sam postirao pretpostavljam da nisi pogledao):

Ma mogu i ja postavljati klipova do mile volje.

Svi ovi ljudi pričaju o unutrašnjoj praznini koju su osjećali dok su bili muslimani i upražnjavali islamsku vjeru.

A svi ovi hrišćani koji su prešli na islam, nisu osjećali prazninu?, ili da, prešli su na silu, ili pak nisu živjeli empirijsko hrišćanstvo :)

Pa, kada se ima u vidu da je Muhamed imao suprugu koja je imala 9 godina prilikom vjenčanja sa njim
,

To ti imaj u svom vidu, nije 9 nego 19, mada ćeš naći negdje i 16, ako te detaljnije zanima, ispisat ću dokaze.

Те конверзије, како кажете, су појединачне и нису масовна појава, са било које стране. Људи су једноставно, слободна бића. Никад се не зна шта може да кврцне у њиховом уму. Јудејство, Хришћанство и Ислам имају заједничке корене, коликогод то можда нама, једнима и другима, изгледало чудно и неприхватљиво. Ја бих смео чак и да кажем да све ове три вере верују у једног и истог Бога, само им је диоптрија којом Бога гледају различита. Отуда неки виде оштрије а неки мутније. На крају ће судити једини Офтамолог - Живи Бог.

???? ?? ?? ??? ??????? ?? ??????????? ? ????????? ????????,??????? ???? ??? ?????? ????? ???? ? ?????? ????????? ? ???? ????? ? ?????? ?????.

Ne možeš brate gledati to tako…,  neki napuste Pravoslavlje zbog Katoli?anstva, neki Protestantizam zbog Pravoslavlja, itd…

I nije mi jasno šta misliš pod ovim “lako im je da udaraju na protestante i katolike”…?, kao da ih neko silom tjera..

A ovo “??????? ???? ??? ?????? ????? ???? ? ?????? ????????? ? ???? ????? ? ?????? ?????.” ,

ti nikako ne leži, pa ima i dosta pravoslavaca koji su sada muslimani, i na našim prostorima ima mnogo primjera..

Ako i oni spadaju u one koji veze nemaju, ima i pravoslavnih sve?enika koji su sada muslimani, sad ?e biti da ni oni ništa nisu znali.., evo primjer jednog sve?enika:

http://www.youtube.com/watch?v=81Iv90am9L4

????? ??????? ?? ????? ? ????????? ????????? ???? ?? ??? ???? ?? ???????? ????? ?????? ? ????? ? ?? ?????.? ???? ???????,???? ? ????? ?? ?? ???? ???? ?? ?????????????.

Guest свештеник Иван

?? ??????????, ???? ??????, ?? ??????????? ? ???? ??????? ??????, ?? ???? ???? ??????. ???? ?? ???????????, ???????? ????. ????? ?? ?? ??? ??? ???? ?? ?????? ? ??????? ???. ?????????, ??????????? ? ????? ????? ?????????? ??????, ????????? ?? ????? ????, ??????? ? ???????, ????????? ????? ? ?????????????. ?? ??? ???? ??? ? ?? ????? ?? ??? ??? ??? ???? ?????? ? ?????? ? ????? ????, ???? ?? ?? ????????? ????? ???? ??????? ?????????. ????? ???? ???? ??????? ? ???? ???????. ?? ????? ?? ?????? ?????? ????????? - ???? ???.

?? ?? ?? ?????? ?? ?? ??????? ??? ?????? ????? ?????????????? ?????? ? ?? ?? ??????? ????????????? ?????????? ?? ??????????????? ??? ????? ???????  :)

Da,da...o?igledno malo ko konta u?enje o Svetoj Trojici, meni su uglavnom odgovarali "nije to jednostavno za shvatiti",, :) , nebi bilo loše otvoriti zasebnu temu o tome.

????? ?? ?? ?????????? ??? ??? ?? ? ?????? ????? ?? ?? ???? ????????.

?? ??????????, ???? ??????, ?? ??????????? ? ???? ??????? ??????, ?? ???? ???? ??????. ???? ?? ???????????, ???????? ????. ????? ?? ?? ??? ??? ???? ?? ?????? ? ??????? ???. ?????????, ??????????? ? ????? ????? ?????????? ??????, ????????? ?? ????? ????, ??????? ? ???????, ????????? ????? ? ?????????????. ?? ??? ???? ??? ? ?? ????? ?? ??? ??? ??? ???? ?????? ? ?????? ? ????? ????, ???? ?? ?? ????????? ????? ???? ??????? ?????????. ????? ???? ???? ??????? ? ???? ???????. ?? ????? ?? ?????? ?????? ????????? - ???? ???.

?? ?? ?? ?????? ?? ?? ??????? ??? ?????? ????? ?????????????? ?????? ? ?? ?? ??????? ????????????? ?????????? ?? ??????????????? ??? ????? ???????  :)

?? ???? ?? ??, ???? ?? ???????? ????? ? ????? ???????? ???? ?? ??????????????.

Uh, nemoj molim te pri?ati, a meni su muslimani govorili da hriš?ani vjeruju da je na krstu razapet bio Bog! Toliko o muslimanskom poznanju hriš?anstva!

Ibn Kajjim, hehe,  pa dobro, ali citirao sam ti koji odgovor naj?eš?e dobijem od krš?ana, kad treba sastaviti koju pametnu, onda je "teško to sve shvatiti, teško je objasniti itd...totalno izgubljeni likovi"

[Naravno da nije shvatio u?enje o Svetoj Trojici, zato je i otišao u islam, baš kao i ti drugi primjeri.

Ma da, jadan onaj ko nije nadprosje?no inteligentan  klapklap
Nije stvar u inteligenciji nego u tome što je to stvar koju ?ovjek spoznaje postepeno, putem usavršavanja u vrlini, jer Bog se sve više i više otkriva onima koji se usavršavaju u vrlini, a ne razumom. Dosadan je taj vaš Bog kada ga odmah spoznate vašim razumom.

Ma mogu i ja postavljati klipova do mile volje.Pa ti si sam po?eo da postavljaš linkove, ja sam ti samo postavljao kontra linkove da shvatiš da to nije ama baš nikakav dokaz.

Svi ovi ljudi pri?aju o unutrašnjoj praznini koju su osje?ali dok su bili muslimani i upražnjavali islamsku vjeru.

A svi ovi hriš?ani koji su prešli na islam, nisu osje?ali prazninu?, ili da, prešli su na silu, ili pak nisu živjeli empirijsko hriš?anstvo :)

Ima mnogo ''hriš?anstava'' i nisu sva istog kvaliteta. Ima ih mnogo i nekvalitetnih i neautenti?nih. Ljudi lako shvate da je nešto neautenti?no, nekvalitetno i traže nešto novo, pa poneki i u islamu. Me?utim, Jedno hriš?anstvo je ono pravo, ono koje je Hristovo, a to je pravoslavlje. Ko shvati pravoslavlje, shvata da je sve ostalo trica i ku?ina.
Pa, kada se ima u vidu da je Muhamed imao suprugu koja je imala 9 godina prilikom vjen?anja sa njim
,

To ti imaj u svom vidu, nije 9 nego 19, mada ?eš na?i negdje i 16, ako te detaljnije zanima, ispisat ?u dokaze.

Vidim da ni ti nisi saglasan sa time koliko je imala godina. Bez obzira, bio je mnogo stariji od nje, baš mnogo. Preko 30 godina, najmanje, kao i onaj bivši sveštenik.

Да ли је истина да је Мухамед био ученик неког несторијанског монаха и да је заправо мухамеданство проистекло из несторијанства? Или можда грешим?  0110_hahaha

To da je bio učenik, nisam nikad prije čuo.., što se tiče njegovih susreta sa monasima, evo isječak, iz knjige "Život Poslanika".

Susret sa Behirom

Upravo to putovanje sa Ebu Talibom u Šam spomi­nje se kao prvo Muhammedovo, s.a.v.a.s., putovanje sa karavanom van granica Arabije. Tom prilikom su u Bosri, mjestašcetu na putu prema Šamu, sreli monaha Behiru koji je ondje živio u svojoj isposničkoj ćeliji. On je na dječaku prepoznao poslanička znamenja te je posavjetovao Ebu Taliba da ga skloni od pogleda Židova koji bi mu, primijete li te znakove, mogli nau­diti. Behira je ove znakove najvjerovatnije prepoznao na temelju starih svetih spisa koje je iščitavao. Ako čak prenebregnemo i to da je ovaj monah mogao prepozna­ti poslaničke znakove čitajući svete spise, ako ne vje­rujemo da je to mogao pojmiti posredstvom božanskog nadahnuća, moramo bar prihvatiti činjenicu da je kao mudar i iskusan čovjek Behira morao prepoznati izuzet­nost dječaka koji je svojim držanjem, razboritošću i moralom bio posve drugačiji od svojih vršnjaka, a što nam brojne predaje potvrđuju. Uostalom, sigurno ste već i sami slušali kako ljudi bistroj i nadarenoj djeci proriču svijetlu budućnost, a mnoga takva predviđanja se naposljetku na izvjestan način i ostvare. Stoga se u najmanju ruku može prihvatiti da je Behira prepoznao da se radi o izuzetno nadarenom i oštroumnom djetetu, te je Ebu Taliba posavjetovao da ga pripazi i po­brine se o njemu.

...Tokom ovog putovanja u Šam Muhammed, s.a.v.a.s., sreo je monaha po imenu Nestor koji je predvidio da će on biti Božiji poslanik, baš kako mu je to ranije, dok je još bio dječak, prorekao monah Behira...

I ja iako sam druge denominacije imam isto mišljenje. Ako postoje instrumenti koji služe nau?nicima, na primer teleskop, zašto ne bi sam ?ovek bio instrument kad je vera u pitanju?

Ali kao što kroz zamu?eni teleskop imamo iskrivljenu sliku nebeskih tela, tako isto kroz zamu?enog ?oveka vidi se nekakva iskrivljena religija. Odatle ja mislim da i dolaze nekakve strašne religije.

Na kraju ?e biti presudan kako re?e Oftamolog Živi Bog.

?uli ste sigurno svi za Alberta Riveru, on tvrdi da smo mi katolici izmislili islam.

KAKO JE NASTAO ISLAM?

Podsetimo da se u Starom zavetu (Knjiga o postanku) kaže kako se Bog prikazao Avramu i obe?ao mu sina (koga je Avram dugo ?ekao i za to se bogu i molio) koji ?e postati "otac svih naroda". Ali, kako je njegova žena Sara bila nerotkinja, ponudila mu je služavku, mladu Hagar, da mu rodi dete. Hagar je tako rodila sina Ismaila.

Ali, ?im je rodila Ismaila, Hagar je po?ela da prezire svoju gazdaricu. Kada je Sara imala 75 (ili 90 godina), uspela je da rodi sina po imenu Isak i to je za nju bilo dete koje je Bog izabrao i obe?ao za "oca svih naroda". Sara je zato stalno zanovetala Avramu, i na kraju ga oterala iz ku?e zajedno sa Hagar i njenim sinom Ismailom.

Islam još kaže da je Avram toliko bio zahvalan bogu što je dobio sina Ismaila, da je kada ga je bog jednom iskušavao u šumi bio spreman i da ga ubije i bogu prinese kao žrtvu. Hriš?anska verzija, medjutim, kaže da je Avram za žrtvu ponudio bogu Isaka, a ne Ismaila.

Alberto Rivera, odbegli jezuita, kaže da je Muhamed ovo kasnije promenio i kao žrtvu napisao ime Ismaila. Da ovo u?ini nagovorio ga je njegov savetnik Vorakva.

Dakle, i po hriš?anskom i po islamskom predanju (na osnovu jevrejskih zapisa) hriš?ani i muslimani su polubra?a, od istoga oca a razli?itih majki..Prvi je vanbra?an (pa zato proteran) a drugi-mladji ustoli?en kao naslednik loze.. Sve zbog zamešateljstva jedne jevrejske supruge, selektivno plodne ili selektivno jalove.

Statua Sv.Augustina u Vatikanu, na TRgu Sv.Petra

http://images.humanities.edu.ru/pubs/2003/10/20/0000034338/sculpture_bernini_statue_of_st_augustine.jpeg

TRAŽIO SE PROROK OD KRVI I MESA

Objediniti Arape nije bilo ni malo lako. Rascepkani na brojna plemena i na velikom prostoru, oni nikako nisu hteli da prihvate novu "hriš?ansku" crkvu sa sedištem u Vatikanu. Razni katoli?ki emisari pohodili su arapska plemena šire?i svoju "jagnje?u" hriš?ansku veru, ali bez uspeha.

Arapi su toliko mrzeli Rimljane u kojima su valjda videli razvratne i bahate okupatore koji su ih plja?kali i terorisali, da nisu želeli da sa njima dele istu veru.

Tako su mnoga plemena i dalje opstajala kao paganska, medjusobno ?esto ratuju?i. Bilo ih je nemogu?e kontrolisti.

Ovaj problem je Rimljanima, vremenom, rešio jedan veoma u?en i pisanju sklon ?ovek koji se rodio u Alžiru 354. godine od majke katolkinje i nazvan je Avgustin. Postao je vladika (biskup) rimske Afrike i kasnije dobio zvanje sveca. Njegov posao bio je da prevede što više Arapa pod okrilje rimokatoli?ke crkve. U tome je bio veoma uspešan. Njegovo u?enje upravo je zansivano na ideji da ?e bog biti milostiv samo prema onima kod kojih ljubav prema carstvu nebeskom nadja?a ljubav prema carstvu zemaljskom.

Tako, dok su Rimljani orgijali i uživali u carstvu zemaljskom, narod je strpljivo u?en da je grešan i da mora svoje grehe strpljivo iskajavati da bi tek na nebu uživao. Upravo ovi Arapi koje je Avgustin preveo u katoli?anstvo, zaklju?ili su da je arapskom narodu potreban živ ?ovek od krvi i mesa, kao Isus, koji ?e biti arapskog porekla i postati njihov živi prorok.

Dakle, trebalo je izmisliti neku ideologiju, neku veru koja bi njima bila prihvatljiva i koja bi ih sve povezala, dok bi ih istovremeno konfrontirala sa Jevrejima. Pisanje ove religije trajalo je preko dvesta godina, baš kao i traženje pogodnog živog proroka.

Pronadjen je tek u 6 veku kada je u Meki rodjen de?ak po imenu Muhamed.

...

Muhamed je odmah poslat u pustinju da ga doje pustinjske žene i podižu kako tradicija nalaže kako bi o?vrsnuo i izbegao boleštine koje su vladale u Meki. Tu su, kaže dalje islamska pri?a, naišla dva ?oveka u belim haljinama, položila Muhameda na zemlju i iz njegovih grudi izvadili srce, i iz srca izvadili greh u obliku crnog grumena, a zatim scre dobro oprali u bunaru. Nakon izbacivanja greha, njegovo srce je napunjeno verom. Na njegovom telu nije od toga ostao nikakav ožiljak, a na ledjima je od rodjenja imao mali okruglasi beleg.

Šta je ovo trebalo da predstavlja?

Alberto Rivera skre?e pažnju na re?i samog Muhameda koji je pomenuti dogadjaj ovako opisao: "Satan dodiruje svakog Adamovog sina, onog dana kada ga majka rodi, spasava samo Mariju i njenog sina". Nije li ovo tipi?no u?enje rimokatoli?ke crkve? Odakle ovakvo tuma?enje Muhamedu, ako nije bio katolik?

.....

Muhamed je imao 25 godina kada se oženio udovicom od 40 godina Kadidžom (Kadijom) . Imali su dva sina, koji su rano umrli i ?etiri ?erke. Najpoznatija je svakako Fatima.

Kadidža je poticala iz bogate arapske porodice koja je prihvatila rimokatoli?ku veru. Ona je svu svoju imovinu zaveštala crkvi i postala kaludjerica kada je dobila od crkve specijalni zadatak - trebalo je da nadje podobnog mladog ?oveka koji bi širio novu veru medju Arapima.

Oko 610. Muhamed je po?eo da tvrdi kako ima vizije od boga (koga je nazvao Alah), preko njegovog glavnog ?oveka Gavrila... Sam se tada prozvao prorokom. Kadidžin rodjak Vorakva, veoma blizak rimokatoli?koj crkvi, postao je Muhamedov savetnik i pomo?nik u tuma?enju božijih prikazivanja..

Islam dalje kaže da je Muhamed imao devet godina kada je sa svojim ujakom išao sa karavanom kroz pustinju (njegova majka i deda su ve? bili umrli), kada ih je presreo jedan rimokatoli?ki monah i videvši de?aka po?eo da se raspituje za njega. Odmah je tražio da vidi njegov beleg na ledjima i tada je ushi?en uzviknuo: "To je pe?at proroštva!"

.....

Ustoli?io je (???????) kao predmet obožavanja samo jednog boga - Alaha, a sebe je predstavio kao njegovog jedinog proroka na Zemlji. U tuma?enju Alahovih javljanja Muhamedu je pomagao Vorakva pažljivo ih zapisju?i. Iz ovih pisanja nastao je Kuran.

Alberto Rivera tvrdi da postoji još dosta toga u Kuranu što nije do sada objavljeno i to je tajna. Ovu tajnu ?uvaju ajatolasi, eventualno objavljivanje ovih tajni pokazalo bi veliku upetljanost rimokatoli?ke crkve u formiranje islama. Zato obe crkve ovo veoma pažljivo prikrivaju i medjusobno moraju da sardjuju i tako jedna drugu štite od skandala.

....A...

Alah je staro pagansko ima za boginju Meseca iz preislamskog perioda, davno pre nastanka hriš?anstva.

Izvor.

http://www.stormfront.org/forum/showpost.php?p=4710371&postcount=122

Брате Саладине,сви знамо да је то глупост и да је то једна велика неистина...Завиша је поставио текст само да се људи информишу о величини глупости Риверине књиге....

И добродошао на форум  0110_hahaha

?? ?? ?? ?????? ?? ?? ??????? ??? ?????? ????? ?????????????? ?????? ? ?? ?? ??????? ????????????? ?????????? ?? ??????????????? ??? ????? ???????  0110_hahaha

?? ??? ??? ?? ?? ??? ????????? ? ???????????? ?????????,?? ?? ?? ?????? ???? ???????????? ????????,? ???? ?? ???????? ??????????? ????????.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...