Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest Alefshin

Конверзије у ислам широм света

Оцени ову тему

Recommended Posts

Лако им је док ударају на протестанте и незнавене католике,чекајте само кад укрсте копља наша и њихова духовност и наши умови и њихови умови.

???? ?? ?? ??? ??????? ?? ??????????? ? ????????? ????????,??????? ???? ??? ?????? ????? ???? ? ?????? ????????? ? ???? ????? ? ?????? ?????.

Ne možeš brate gledati to tako…,  neki napuste Pravoslavlje zbog Katoli?anstva, neki Protestantizam zbog Pravoslavlja, itd…

I nije mi jasno šta misliš pod ovim “lako im je da udaraju na protestante i katolike”…?, kao da ih neko silom tjera..

A ovo “??????? ???? ??? ?????? ????? ???? ? ?????? ????????? ? ???? ????? ? ?????? ?????.” ,

ti nikako ne leži, pa ima i dosta pravoslavaca koji su sada muslimani, i na našim prostorima ima mnogo primjera..

Ako i oni spadaju u one koji veze nemaju, ima i pravoslavnih sve?enika koji su sada muslimani, sad ?e biti da ni oni ništa nisu znali.., evo primjer jednog sve?enika:

http://www.youtube.com/watch?v=81Iv90am9L4

???? ?? ?? ??? ??????? ?? ??????????? ? ????????? ????????,??????? ???? ??? ?????? ????? ???? ? ?????? ????????? ? ???? ????? ? ?????? ?????.

Ne možeš brate gledati to tako…,  neki napuste Pravoslavlje zbog Katoli?anstva, neki Protestantizam zbog Pravoslavlja, itd…

I nije mi jasno šta misliš pod ovim “lako im je da udaraju na protestante i katolike”…?, kao da ih neko silom tjera..

A ovo “??????? ???? ??? ?????? ????? ???? ? ?????? ????????? ? ???? ????? ? ?????? ?????.” ,

ti nikako ne leži, pa ima i dosta pravoslavaca koji su sada muslimani, i na našim prostorima ima mnogo primjera..

Ako i oni spadaju u one koji veze nemaju, ima i pravoslavnih sve?enika koji su sada muslimani, sad ?e biti da ni oni ništa nisu znali.., evo primjer jednog sve?enika:

Teško brate da je neko napustio Pravoslavlje zbog Rimokatolicizma ili Protestantizma, kao što je teško da je neki pravoslavac postao musliman, osim silom. Pravoslavna je vjera vjera istinita, potpuna, nema nikakve mane u njoj, savršena je. Tako da, to što ti pri?aš može da važi za ljude koji ne poznaju pravoslavlje dovoljno, ve? su više tradicionalisti, pa su otišli u islam. Druga?ije: jok!

Примера је истих и са једне и са друге стране.Мада теби као муслиману они имају памети а мени као православцу они немају памети.Ти мислиш да су они прешли у ислам због истинитости вере,а ја зато што православци  немају ревност у својој вери колико муслимани у својој.Наравно да ревност не може бити мерило али Свети Василије Острошки може,моје мишљење.

Teško brate da je neko napustio Pravoslavlje zbog Rimokatolicizma ili Protestantizma

Ma siguran sam čuo si i ti za takve slučajeve, ne znam šta tu ima tako čudno, konverzije se vrše širom svijeta, iz svega u svašta...

http://www.jutarnji.hr/-dalmatinski-pravoslavci-sve-vise-prelaze-na-katolicanstvo-/288112/

, kao što je teško da je neki pravoslavac postao musliman, osim silom.

Eh..., pa lično poznajem neke ex-pravoslavce, koji su sada muslimani, nikakvog uticaja sile nije bilo, islam zabranjuje prisiljavanje u vjeru.

Pravoslavna je vjera vjera istinita, potpuna, nema nikakve mane u njoj, savršena je.

Dobro, eno reče mi jedan budista isto to, ali za budizam.

Tako da, to što ti pričaš može da važi za ljude koji ne poznaju pravoslavlje dovoljno, već su više tradicionalisti, pa su otišli u islam. Drugačije: jok!

To mogu i ja tvrditi, da iz islama odlaze samo oni koji su imali muslimansko ime..., Ex-Pravoslavni svećenici, su sigurno poznavali svoju vjeru.., i sad znači, ili ih je neko prisilio da je napuste, ili nisu znali dovoljno o njoj.

Sve ovo što sam naveo u prethodnom postu, ovaj klip još jasnije dokazuje! ?ovjek je prihvatio islam iz ''ideoloških'' ubje?enja, tj jer nije shvatio u?enje o Svetoj Trojici! Dakle, nije živeo hriš?anstvo empirijski ve? više tradicionalisti?ki, a svi dobro znamo da se hriš?anstvo, za razliku od drugih religioznih sistema, otkriva samo empirijskim putem! Pojasni?u ako treba.

Sa druge strane, ovaj ?ovjek je zaista sladostrastan, oženio je djevoj?icu koja je trideset, a možda i više godina mladja od njega! Grozota je taj ?in! Ima li u takvom postupanju i?ega uzvišenog i Boga dostojno???

??????? ?? ????? ? ?? ????? ? ?? ????? ??????.???? ???? ??? ????????? ??? ????? ?????? ? ???? ??? ??????????? ??? ?????? ??????.?? ?????? ?? ?? ??? ?????? ? ????? ???? ??????????? ????,? ?? ???? ??? ???????????  ?????? ??????? ? ?????? ???? ?????? ????????? ? ??????.??????? ?? ??????? ?? ???? ???? ?????? ??? ????? ???????? ???????? ????,???? ???????.

Ima primjera, ali zanemarljivog broja. Nije stvar u revnosti, ve? u tradicionalisti?kom poimanju vjere kod pravoslavnih koje se ustalilo nakon perioda komunizma.

Teško brate da je neko napustio Pravoslavlje zbog Rimokatolicizma ili Protestantizma

Ma siguran sam ?uo si i ti za takve slu?ajeve, ne znam šta tu ima tako ?udno, konverzije se vrše širom svijeta, iz svega u svašta...

http://

www.jutarnji.hr/-dalmatinski-pravoslavci-sve-vise-prelaze-na-katolicanstvo-/288112/
Nisi valjda ozbiljan kada postiraš ove ?lanke kao dokaz??? Hahaha, pa upravo dokazuješ ono što sam naveo u prethodnom postu! Ovi ljudi koji prelaze u katolicizam ne prelaze zbog vjere nego zbog straha da ne bi kao pravoslavci loše prošli u šovinisti?koj državi!
, kao što je teško da je neki pravoslavac postao musliman, osim silom.

Eh..., pa li?no poznajem neke ex-pravoslavce, koji su sada muslimani, nikakvog uticaja sile nije bilo, islam zabranjuje prisiljavanje u vjeru.

Ja sam i rekao da pojedinci mogu pre?i u islam, ali veliki broj samo može silom da ga prihvati.
Pravoslavna je vjera vjera istinita, potpuna, nema nikakve mane u njoj, savršena je.

Dobro, eno re?e mi jedan budista isto to, ali za budizam.

Ja mu to pravo da kaže nikada ne?u osporiti. Neka proba da živi pravoslavno hriš?anstvo, pa da vidimo da li ?e to opet pri?ati za budizam!
Tako da, to što ti pri?aš može da važi za ljude koji ne poznaju pravoslavlje dovoljno, ve? su više tradicionalisti, pa su otišli u islam. Druga?ije: jok!

To mogu i ja tvrditi, da iz islama odlaze samo oni koji su imali muslimansko ime..., Ex-Pravoslavni sve?enici, su sigurno poznavali svoju vjeru.., i sad zna?i, ili ih je neko prisilio da je napuste, ili nisu znali dovoljno o njoj.

Naravno da možeš da tvrdiš isto za islam, ali ako samo uporedimo kvalitet hriš?anskog življenja sa islamskim, lako je uo?iti koja je vjera istinita i Božija!

Ovaj ?ovjek govori o unutrašnjem miru kojeg nikada nije osjetio u islamu, o unutrašnjoj prazno?i koju je uvijek osje?ao kao islamski imam, sve do trenutka kada se nije susreo sa Hristom! On ne govori o ''ideološkim'' ili teorijskim pogledima na Boga koji su ga opredjelili za islam, kao onaj tvoj sladostrasni starac koji je primio islam, ve? ovaj ?ovjek, kao i svi primjeri koji se mogu na?i na netu, govore o empirijskom doživljaju Boga i hriš?anske vjere! Misliš li da je spolja lijepa školjka ljepša od one koja u sebi ima biser??? Možda za tebe.

Mislim da je starac Pajsije rekao da bi šiptari bili mnogo dobri Pravoslavci zbog svoje revnosti.Problem je što kod nas nema među narodom te revnosti pa se nekad desi da neko ko sudi po delima a ne dogmatu pređe u neku drugu veru.Ali kada muslimani ili katolici ili bilo ko drugi bude imao starca Pajsija,Porfirija ,Vasilija Ostroškog... ja prelazim u njihovu veru.Hristos ima svoje svedoke,svedočili su do krvi,krivi jedino što su Hrstovi,a muslimani?

Mislim da je starac Pajsije rekao da bi šiptari bili mnogo dobri Pravoslavci zbog svoje revnosti.Problem je što kod nas nema me?u narodom te revnosti pa se nekad desi da neko ko sudi po delima a ne dogmatu pre?e u neku drugu veru.Ali kada muslimani ili katolici ili bilo ko drugi bude imao starca Pajsija,Porfirija ,Vasilija Ostroškog... ja prelazim u njihovu veru.Hristos ima svoje svedoke,svedo?ili su do krvi,krivi jedino što su Hrstovi,a muslimani?

????? ??????? ?? ?? ?? ????? ?????? ???????, ? ?????? ?? ?? ?????? ??? ?? ????????? ??????? ????? ????? ? ?? ?????????????????? ??? ?? ????? ??????? ????????? ? ?? ? ????? ??????.

На свету постоји једна вера и одређен број религија, прво то мора да се схвати !

Вера је Православна Хришћанска а све остало спада у религије.

Онај ко је залудан да из вере пређе у неверу не заслужује да се о њему ни расправља на форуму а да се и тема отвара поводом тога је згубидански посао.

То што неки из јеретичких заједница прелазе у друге само показује да они са вером немају ништа јер ако си издао оно у шта си веровао један пут како се може веровати да нећеш јопет !

Такође показује и то да јеретичке заједнице нису, осим у Латинској Америци, чврсте ни по каквом питању.

Другим речима религија .... бљак !

klapklap 319.gif klapklap klapklap spam

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...