Jump to content

Humor - kada i u kojoj meri

Препоручена порука

• Одговори 135
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Да,али у томе и јесте поента... они имају ЛИЧНОСНИ однос а не однос слуге и господара... чик да видим неког коме је вера скуп правила да се посвађа са Богом,не сме да се свађа ни са правилима а камо л

Tako je. Ovde neki na pomen smeha i humora odmah pomisle na djavola i njegove pulene. Evo još jednog citata, kolko da se vidi da li je ono o svetim ocima istina  

Шта сте урадили пре брака, урадили сте. После ће да видите шта је "асказа"...   Посо, деца, температура, стомак, пелене, излазе зуби, пада на главу, оспице, пчела... Не мож ни да се наспаваш ко чове

Господ Исус Христос се никад није смијао.

Ni sveti sava,ali je uvek bio nasmejan :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Откуд ви то знате?

Тако предање Цркве каже а и негдје сам прочитао код Св. Николаја и Св. Јустина.

Пример, Св. Јустин Поповић:" Нема сумње, истинито је предање да се Господ Христос никада није смејао, а често су Га виђали где плаче, Често се дешавало, вели св. Златоуст за Спаситеља, да су Га виђали где плаче, али нико никада није га видео да се смеје или бар осмехује. Стога ниједан од еванђелиста то и не помиње."

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Osnovi/Tajne/Tajne26.htm#note3

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Пример, Св. Јустин Поповић:" Нема сумње, истинито је предање да се Господ Христос никада није смејао, а често су Га виђали где плаче, Често се дешавало, вели св. Златоуст за Спаситеља, да су Га виђали где плаче, али нико никада није га видео да се смеје или бар осмехује. Стога ниједан од еванђелиста то и не помиње."

Да, нико никада није га видео да се смеје или бар осмехује. Чак и да јесте то нема никаквог значаја.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

To verovatno znaci da je bio ravnodusan kada je vaskrsao Lazara? 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Predivan je Gospod u svetima svojim,a sveti su imali razvien smisao za humor...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mislim i ja da sam procitao neka slicna tumacenja da su Ga videli cesto kako place ali da se u Svetom Pismu nigde ne spominje da se nije smejao.

Pogledajmo sad sta je Sveto Pismo to je blaga vest i najsrecniji trenutak kad covjek mrtav bjese a ozivi.

Da li je opste sad potrebno da se prisetimo reci Spasitelja: Radujte se.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

babyplatypustwinscutebyj.jpg

:)

No, tohle! Pa oni sebi izgledaju sasvim normalno,

njima smo smiješni mi, ahahahaha!

549905_392581037427540_1473903476_n.jpg

Smiješni ljudski mladunci na FB:

http://www.facebook.com/pages/Smiješne-bebe/331578873527757

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 1 year later...

Ево бичујемо се за вицеве које смо испричали до сад...

... 101, 102, 103 ...

Кад завршим имам један много добар!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

"Ja se stvarno ne razumem u novokomponovane pagansko-hriscanske egzibicije - plastanica, kabanica, ... Mozda je Isus imao crni pojas iz karatea pa su ga pronasli i cuvaju ga u Vatikanu. Izvinjavam se, ali stvarno nisam upucen." - Mikijev komentar na insistiranje da je plastanica veoma vazna

Mozda nekome i nije duhovito ali je svakako originalno.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

"Dela Svetih Otaca uče da se u smehu i šalama takođe krije blud. Sa asketske tačke gledišta smeh i šale prljaju čovekovu dušu. Oni uništavaju strahopoštovanje kao raspoloženje srca. Crkveno Predanje nam govori da niko nije video Isusa Hrista da se smeje ili osmehuje, kao ni Njegovu Prečistu Majku. A demon se često prikazuje kako se kikoće. Ako bismo shvatali zbog čega nam je Gospod dao zemaljski život, i ako bismo češće razmišljali o onome što nas očekuje u večnosti - raj ili pakao, ne bismo se šalili, ne bismo se smejali i ne bismo se kikotali. Kada bismo znali koliko je grehova koncentrisano u našoj duši, kakvo ogromno more greha predstavlja ovaj svet, ne bi nam bilo do smeha. Međutim, ova užasna slika je skrivena od nas.."

Архимандрит Рафаил Карелин

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/KaVisotamaObozenjaKarelin/Lat_KaVisotamaObozenjaKarelin26.htm

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Да,али у томе и јесте поента... они имају ЛИЧНОСНИ однос а не однос слуге и господара... чик да видим неког коме је вера скуп правила да се посвађа са Богом,не сме да се свађа ни са правилима а камо ли са Богом...

има она анегдота,нека је напише ко се тачно сећа како је било-неко је владики Атанасију рекао нешто о Богу а он одговори-Не помињи ми Га данас.Јутрос смо се посвађали... шалио се наравно али је управо пројавио однос који имамо са Богом а не стерилну послушност јер она често може да прерасте у бунт

У једној лепој земљи, на једном острву, пре 14 година тачно, бејах у гостима код једне дивне жене. Пре пута сам помислио како бих волео да допаднем у неку побожну породицу, што је моја другарица обесхрабривала, и стварала ми неке "панк"слике....али изгледа да је Неко ипак узео мој "филм" у обзир.

Елем, дивна жена, домаћица, мајка....о свему смо причали, и данас сам задивљен њеном топлином....требало је прегурати први брак и насилног мужа и родити два сина....

"увек сам имала веру у Бога" рекла је, тако једноставно и без "правила"

Онда ми је испричала како је, док су јој синови били мали (у другом браку је добила касније и ћерку) нешто јој је искочило на нози, и јако се уплашила,пошто је између осталог била самохрана мајка. Села је  у кола, отишла до неке оближње цркве, која је (задесило се) била католичка, ушла, села, и почела да плаче и виче "Who do You think You are?!! Who will take care of my children if I go?!"

Плаче и виче, прилази јој  нека калуђерица, седа поред ње, можда нуди и марамице,  и пита је "јел то то?,, јел си завршила?", "јесам" " у реду, сад иди кући"

Реко шта је било са ногом после? "па прошло је"

Прво сам се сав укочио кад сам чуо, али сам онда схватио да она има однос! Ја га глумим, често, фрка ми је од односа ;)

Свуд је земља Господња, свуда можемо да научимо нешто 

Е сад можда промаших тему, ова жена није православна .... али је сигурно ...... 0703_read ...да.да

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...