Jump to content
Guest - . . .-

Најбољи црквени lol-ови и fail-ови

Rate this topic

Recommended Posts

a je l se sećate kad je neki vladika-podsetite me koji- pričao o prazniku vavedenja pa reko- i tako su malu Mariju roditelji odveli u hram gde je ona posvećena Bogu... u hramu je provela dosta vremena... stalno se molila, postila, pričešćivala se

epic fail

Mada, pazi, kad malo bolje razmislis - jeste se pricescivala blagodati Bozije... stadaradim

Једном у једној говоранцији у црквеном дворишту, чтец цркве причао нешто о Св. Сави и Св. Томи. И толико се човек занео да је у својој беседи некако успео да изговори Св. Сова. Опрости ми Боже, али то је било толико комично, да смо скоро попадали од смеха :)

Moja zena jednom dok je citala Simbol vere, procitala "u vreme Pontija pilota"... 0102_laugh

Једном на сахрани неког чиче, падне букет цвећа са ковчега.

Неки чича крене да дохвати букет, једва се сагне, још теже исправи да врати букет на место.

А докони попови који су били на сахрани, један другом на увце прокоментаришу:

- Види овога, ухватио бидермајер!

Strashno!... :wacko:

Jedan prota, preminuo pre neku godinu Bog da ga prosti, par bisera sa beseda:

(jedne nedelje, o cudima Bozijim) "... jer kad bi Bog stalno cinio cuda, pa On bi bio cudoviste..."

(na Materice... o majkama, naravno) "... i znajte dobro, braco i sestre, da nisu majke one sto ih petkom uvece gledate u nocnom programu!..."

0102_laugh

Причао нам прота Миленко догодовштине с парохије, каже овако: ''Банем ја у кућу једном мом парохијану да светим водицу, кад он тамо сам. Машим се за торбу и схватим да сам заборавио кадионицу, па му затражим да донесе своју. Нема њега, нема, кад у једном моменту излази: ''Оче, затурила жена кадионицу, може кутлача?'' '' 0102_laugh 0102_laugh 0102_laugh

Пошао попа на удаљену парохију да сахрани једног покојника. Пошто је било далеко мало је каснио. Када је дошао већ нервозни људи негодоју и коментаришу како попа касни.

Када је то чуо упита: "Јестели га сахранили?"

Одговорише да нису.

А на то ће попа: "Па онда нисам закаснио".

ahahahha sveti Sova, Pontije pilot, Duh kroz prozore, pakao i bidermajeri

odavno se ne isplakah ovako od smeha :))))))))))

Posle Liturgije u kancelariji zazvoni mobilni nasheg prote Jakova. "Da??" javi se on, a sa druge strane Ciga tresne: "OCHE NASH...jes' to ti??" :0104cheesy:

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha

Baš se ismijah......oprosti Bože.....

ali evo sjetih se jedne situacije koja me uvijek nasmije........

Dakle,poslužica uoči Sv.Arhangela Mihaila u kući mojih roditelja.Svi ustajemo ,majka kadi,otac upali svijeću.pomolimo se Gospodu i Svetitelju kojem poslužujemo i otac kaže da je to sve i da možemo sjesti osim, ako neko ne želi da "očita" još neku molitvu.Eh tu ti se javi naš novopečeni prika i sav ozbiljan reče da on zna prikladnu molitvu i poče.....Nešto ga razumijemo, nešto i ne....nešto vidimo da je rekao naopako ...ali ....šta da radimo pravimo se da ne primjećujemo, ali kada je on umjesto Arhangel Mihail rekao "Engele mengele" (Oprosti mi Bože i Svetitelju) mi tu ne izdržasmo nego svi prasnusmo u smijeh, a moj otac samo reče zbunjenom priki "Dobro je prika ajde da večeramo".... :D

Pozvali Romi nasheg protu na neku slavu, zimsko doba, tamo njih milion, svi na jedan pasosh, dece svud po sobi i da mu odaju pochast

oteraju neko dete s najlepshe fotelje....Kaze prota, napolju mecava, ja se smrz'o i kako sedoh u onu fotelju ugrejah se sav, osetim lepo kako mi se toplota razliva...kad ustadoh posle pola sata, ja- mokar ? Tada shvatim da se ono dete upravo popishkilo u svecanu fotelju....

Чекају људи оца Петра (Беч) да им освешта погаче и кољива. Пошто је био Аранђеловдан, види отац-мало кољива , па искористи прилику да напомене све присутне да треба кољиво и да су пред Богом сви свеци живи (познато је да многи кажу да не треба из овог разлога што је св.арх.Михаило живи светац-то је ЛОЛ само по себи).А онда искочи један чича , па пред свима (преко 30 људи): "Нађен је спис код нас у Шумадији из 8.века (!!!) у ком је тадашњи прота написао да не треба жито за Аранђеловдан"...О.Петар :"Ето, и ја сам прота и из Шумадије сам, па кажем да треба"... А спис из 8.вијека таквог садржаја, а ја мислила да је Мирослављево јеванђеље најстарији писани споменик у Јужних Словена. 301

Naš prota Mile mi je pričao da dok je imao parohiju negde dole na jugu, mislim da je bio u Prijepolju, jednom prilikom,kad je pričešćivao narod desile su se dve jako smešne situacije-u isti dan: prva je bila kada je čovek došao da se pričesti, ostavio pola bureka ispred vrata crkve :DDD ali naš prota je osećajan čovek, posle je ukapirao da je ovaj čovek postio prvi put u životu,da je maltene ušao u crkvu možda drugi-teći put, da je mislio da je prazan burek postan i da nije znao da ne treba da jede to jutro pred pričešće :)))

A isti taj dan, pred pričešće, iskupili su se parohijani za ispvest... i, došla mu je jedna žena koju je on pitao: šta si grešila, kćeri... ona je rekla: ništa, ja nisam grešna. Ovaj upita: pa baš ništa, ona kaže: ništa, pope. Pita on nju: Imaš li ti svekrvu, kćeri? A ona njemu: Tu kučku mi ne pominji sHa_sarcasticlol

Једно време је отац Јоил боравио на горњем манастиру Острог. У то време тамо је боравио и неки сироти чикица којем је игуман дозволио да тамо бесплатно борави, а да за узврат помаже око чишћења шуме између горњег и доњег манастира, која се после сваке екипе туриста који би туда прошли претварала у ђубриште.

Е сад, чикица је имао велики проблем - био је страствен пушач. А сви знамо како је отац Јоил умео да буде строг по питању дувана, и није дозвољавао чикици да пуши, што је овоме, наравно, јако тешко падало. Послао једном њега тако отац Јоил да почисти шумицу подно горњег манастира, баш у тренутку када су долазили туристи.

Наравно, отац Јоил искористи прилику да им одржи једну од својих чувених беседа о томе како они који пуше каде сатани, и све који су код себе имали цигарете натера да их баце преко ограде, да би могли да приступе кивоту Светог Василија.

У том тренутку, чикица који је чистио шумицу и најстрашније кризирао крене да се моли Светом Василију да му пошаље макар једну цигарету да мало плакне плућа. Погледа ка небу, кад има шта да види - одозго према њему пада киша паклица и цигарета...

Игуман Лука водио на поклоничко путовање групу верника. Пре уласка у аутобус једна "преподобна" верница, сва усхићена упита игумана:

"Оче, оче, а како ће се звати наша група?!"

"А колико вас има?" - упита о. Лука

"10."

"Онда ћемо се звати 10 СА ЛУКОМ"

evapi_1.jpg