Jump to content

Ruska crkva: Abortus je najstrašniji holokaust

Препоручена порука

Abortus jeste strasan greh,samo sto u toj zabrani abortusa mozemo otici u drugu krajnost.

Evo kako su "braca" rimokatolici uspeli u tome. :(

http://www.vesti-online.com/Vesti/Svet/227187/Silovanje-devetogodisnjakinje-je-manje-zlo-od-njenog-abortusa

Подели на овим сајтовима

Ne ne znam da to neko radi, a gde si ti to čuo ili video?Mislim mogu i ja da izjavim da sam negde čula da neko nešto grozno radi ali to ne mora da znači da je istina.

Ne, društvo treba da radi na tome da objašnjava zašto TO ne treba da se radi, kao što mnoge druge razvijenije zemlje od nas rade i brojnije a mi imamo više abortusa daleko više od njih iako kod njih abortus nije zakonom zabranjen.

I u čemu je onda stvar tu?Zašto oni imaju daleko manje abortusa nego Srbija, a abortus nije zabranjen?

Fizički se prolepšale kažeš? To je kao pravilo da se žena prolepša u trudnoći?

Свашта, па наравно да знам да то неко ради , да не знам не бих писао, немам друга посла него да измишљам глупости а да ли се стварно пролепшава трудница или не по правило то не знам нити је битно за ову тему.

Треба друштво да објашњава, али треба и прво да забрани јер док објасни за пет десет године одоше милиони беба, или те бебе нису битне?

Подели на овим сајтовима

Ja sam čuo da ovo rade sportiskinje,pošto je žena najjača u drgom i trećem mesecu trudnoće.

Ako je to sto ti i Ognjen pisete tacno, tj. ako neko to radi, potrebno je to i zabraniti... zloupotreba prava je inace zabranjena i nemam nista protiv i da ako neko zloupotrebljava pravo na abortus, da joj se to zabrani i da se kazni ako se dokaze... ali to sto npr. 0,00001% zena to radi nije neki narocit argument za zabranu abortusa svim zenama...

Подели на овим сајтовима

Abortus jeste strasan greh,samo sto u toj zabrani abortusa mozemo otici u drugu krajnost.

Evo kako su "braca" rimokatolici uspeli u tome. :(

http://www.vesti-onl...njenog-abortusa

Pa jeste manje zlo - svi ćemo se valjda složiti da je silovanje manje zlo od ubistva. A ovi što podržavaju abortus za mene su moralne ruine od ljudi, ništa bolji od ljudi koji bi podržavali serijske ubice ili Geštapo oficire (koji su tu negde u rangu sa ljudima koji čine abortus) i iskreno se molim da im se Bog svima smiluje (a i meni licemernome koji osuđujem)...

P.S. Ova vest je specifična situacija, veoma veoma veoma veoma veoma ogavna, i naravno da je i silovatelj morao biti ekskomuniciran...

Подели на овим сајтовима

Ako je to sto ti i Ognjen pisete tacno, tj. ako neko to radi, potrebno je to i zabraniti... zloupotreba prava je inace zabranjena i nemam nista protiv i da ako neko zloupotrebljava pravo na abortus, da joj se to zabrani i da se kazni ako se dokaze... ali to sto npr. 0,00001% zena to radi nije neki narocit argument za zabranu abortusa svim zenama...
Јес', што кажу ,,ја сам први против'', али како да се забрани и да се починиоци казне, и како се може говорити о злоупотреби права када говорите да жена има право да ради са својим (и дететовим, док је у њој) телом шта хоће, онда има право да ради шта хоће, нема ту никаквог простора ни за какве злоупотребе већ само за коришћење легитимног медицинског права (као што примера ради, ја могу да купим аспирин колико год пута могу да приуштим)... Уосталом, питање је колико је могуће то што је Огњен описао, с обзиром на то колика је шанса да бабадевојка затрудни, мада ни то није сасвим немогуће и не би ме чудило да се дешавало...
Подели на овим сајтовима

Bio abortus u redu ili ne, zabrana bi bila ludilo.
Онда је лудило и забрана бацања беба у контејнер... Боље је као што је Ротбарт рекао да се право на бебу прода или преда супериорнијим родитељима који заправо желе то дете, а да деца буду слободна од родитеља/старатеља онда када могу то да одлуче...
Подели на овим сајтовима

Cak sam i ja cuo za nekoliko slucajeva "podmladjivanja putem trudnoce", jer zaboga miloga, tada hormoni prosto podmladjuju telo Just_Cuz_19

Aleksandre, situaciju sam naveo samo kao apsurd kod "brace rimokatolika", kojima je ekskomunikacija nesto poput pilulica, pa malo vamo malo namo.

Kao da je to dete tj devojka najgori i najcrnji zlocinac na planeti, a oni jadnicci sve svoje probleme resili, pa jos samo nju da ekskomuniciraju i ocistise se od gresnika.

I ja sam protivnik abortusa, ali ne protivnik ljudi koji cine i taj strasni greh.

Svaki abortus je prica za sebe, sa svim svojim specificnim okolnostima i situacijom, pa i duhovnom pozadinom.

Meni je strasnije ako vec pricamo o licnom utisku to sto pojedini bracni parovi koriste abortus kao kontracepciju posle prvog ili drugog deteta, jer "vise ne zele decu" iz ko zna kojih razloga, nego recimo abortus neke devojke koja je u svojim tinejdzerskim godinama, zaljubljena i pomahnitala od hormona, pa izgubila i glavu i pamet i sve redom, a i podrsku okoline.

Meni se licno malo cini pretencioznim citava ta prica o abortusima od strane pojedinaca, a recimo mnogih "prepodobnih" vernika i vernica imas sa druge strane, koji na "spisku" svojih grehova poput "mnogopostovani oce zgresila sam veoma, nisam postila na vazduhu", dodaju stidljivo, "e da, pa jos ovo, dok sam bila mlada DESILO MI SE, kao da se eto to desava tek tako, ocistila sam dete, ali eto nisam tad znala sta da radim...".

Cini mi se da svestenici imaju pune ruke posla da objasne sustinu greha i da itekako postoji razlika medju njima. U moru onih koji na silu pokusavaju da dostignu "prepodobnost", mnogo ima onih kojima se recimo greh abortusa cini strasan, ali njihov abortuscic nije to to, sada su devojke pohotne, a ona tada nije jadnica imala kud.

Kao da sada zene nemaju preca posla i idu gole ulicama i pozivaju muskarce na greh, a one smerne i postene su "to" radile u mraku zmurecki.

Ubiti dete u utrobi je isto i sada i tada...

Подели на овим сајтовима

• 2 years later...

Рускиње одбијају абортус

Око 15.000 жена у Русији одбило је да изврши абортус захваљујући активностима представника Цркве за превенцију абортуса, и та динамика се постепено повећава, саопштио је патријарх московски и цијеле Русије Кирил на састанку са бјелоруским добитницима међународног конкурса  "Православна иницијатива".

abortus.jpg

Патријарх је примијетио да, према званичним статистикама, у Русији има око 712,000 вјештачких абортуса  сваке године, међутим, додао је он, "постоји незванична статистика од  неколико милиона (годишње)"

Према ријечима патријарха, рад на превенцији и спречавању абортуса се налази "у центру црквене пажње." Дакле, у епархији се граде склоништа за жене које су одбиле да врше изврше абортус, прусутни су специјалисти – представници Цркве који раде у антенаталним клиникама. "Ова врста рада доводи до тога да је, црква,  15 хиљада мајки одвратила од овог ужасног чина. Наравно, ово је кап у мору ... али ми смо на почетку,." - рекао је  патријарх московски и цијеле Русије  Кирил.

Извор: vjeronauka.net

http://www.prijateljboziji.com/_Ruskinje-odbijaju-abortus/39113.html

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...

Da upoznata sam..Gejevi se vencavaju uveliko, a hetero zive nevencano.U Sloveniji hetero ne zele da se vencavaju jer ako su u braku nemaju pomoc od biroa za zaposljavanje, a ako su van braka ,dobijaju 400 eu na birou.Ako rade u nekoj firmi od 500 eu pa navise....Ma ludilo, gej populacija izgibe za svoja prava da se vencaju usvajaju decu , a hetero da se ne vencavaju i da nemaju decu..Naopako.Za abortus nemam komentar..Na zapadu je instant brak ,instant intimni odnosi.Ta sto menja svaki dan partnere,normalno da nece da radja decu.A partner se bira ,bira, dugo...

Подели на овим сајтовима

• 4 months later...
  • 1 month later...
Руска Црква наставља борбу са абортусима

Москва, 31. jануар 2016 г.

Наступивши у оквиру Божићних сусрета у Савету Федерације РФ, Патријарх Кирил се још једном дотакао, у свом обраћању, једног од највећих проблема руског друштва.

227629.p.jpg?mtime=1454224636

Патријарх је још једном подсетио државне званичнике да су њихови суграђани, а посебно православне заједнице, забринути због тога што законодатство Русије остаје једно из најлибералнијих у свету у погледу абортуса.

-Животи стотине хиљада деце се сваке године насилно прекидају средствима пореских обвезника, и многи из њих категорички не желе да буду учесници у чедоморству,-нагласио је Патријарх.

-Црква наставља да позива на елиминацију абортуса из система обавезног здравственог осигурања, на искључење хемијских средстава за абортус из слободне продаје, на одржавање обавезне консултације жена, које је обрате за молбом за абортус, са психологом, који ће не само разговарати са женом већ и покушати да је одговори од тог фаталног корака. По мишљењу експерата, све те мере могу учинити да се у најмањој мери, бар три пута умањи број абортуса у Русији-напоменуо је Поглавар.

Са руског Слађана Митровић

Православие.Ru.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...