Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

GeniusAtWork

CERN: Pronađena Božija čestica (Higsov bozon)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ако то прави мале црне рупе, ја лично нисам антипротиван.

Мени се ђа. Мало ми се мање ђа ако прави нешто веће црне рупе али добро. Од пробирача....

ре црне рупе су исувише кратке и слабашне да би прогутале било шта.

Тако да ако си се надао.... .try dividing with zero.

Морају се оправдати силни новци...

А како замишљаш оправдавање новца? Није новац дат да се открије бозон, него да се провери да ли постоји. И то је само један од циљева. Многи физичари би заправо више волели да се покаже да нема хигсовог бозона. То би било бар подједнако, ако не и више значајно за напредак теоријске физике. Наравно, за неписмене би то био неуспех пројекта, а не смем ни да замислим шта би новинари писали, нарочито наши.

А како замишљаш оправдавање новца? Није новац дат да се открије бозон, него да се провери да ли постоји. И то је само један од циљева. Многи физичари би заправо више волели да се покаже да нема хигсовог бозона. То би било бар подједнако, ако не и више значајно за напредак теоријске физике. Наравно, за неписмене би то био неуспех пројекта, а не смем ни да замислим шта би новинари писали, нарочито наши.

Е да ми Срби смо и научно неписмени. Мож да нам увалиш шта оћеш. Па и тај хизговб Монзнон или како већ. :Р

Био сам на предавању на Физичком факултету у Београду и професори кажу да уопште не мора да значи да је новооткривена честица бржа од светлости.

Био сам на предавању на Физичком факултету у Београду и професори кажу да уопште не мора да значи да је новооткривена честица бржа од светлости.

Хехе, касниш мало. Показали су да ипак није, била грешка до апаратуре. Ово сад је око Хигсовог бозона, треба да сачекамо да видимо шта су тачно открили или нису открили.

Ту су исто били супер текстови наших стручних новинара и сјајни коментари нашег свезнајућег народа. Када су објавили потенцијално откриће, кренули су коментари како је ипак Милева била у праву, а не Алберт. А онда када су показали да су ипак неутрини из димензије икс спорији од светла, новинари пишу о великој срамоти, а коментатори како су, ето, они од почетка знали да ти тамо научници не знају ништа. А неки су ликовали јер Бог ипак постоји. Што би ту било посла за психијатре...

Извињавам се због давања застарелих информација, то предавање је било јесени прошле године, а ова тема ме и није нешто много интересовала па нисам много пратио шта се у ЦЕРНу дешава.

Извињавам се због давања застарелих информација, то предавање је било јесени прошле године, а ова тема ме и није нешто много интересовала па нисам много пратио шта се у ЦЕРНу дешава.

Ма опуштено, брате, причамо. Нисам мислио ништа лоше. :) Само настави да идеш на та предавања, свака част! Физички факултет је један од ретких који још увек нешто вреди у овој земљи.

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1341245494' post='671579]

из истог разлога као и сва остала електрична, магнетна и нуклеарна истраживања - за почетак откључавање тајне масе, онда јефтинији, чистији и дуготрајнији извор енергије који не зависи од спољашњих фактора, ограничених и потрошних горива, примену скоро безмасенoг убрзања (нови точак), регулација инерције (рецимо, ублажавање падова са смртних висина без падобрана или нагла заустављања без повреда, кочнице за возила) и нови мотори, сем тога што отвара гомилу поља за манипулисање материјалима и евентуалну манипулацију локалном гравитацијом ... ко зна, можда и боље објашњење неких хемијских и медицинских истраживања на квантном нивоу.

слична питања су пре 100 година постављана и нисмо знали шта бисмо са електронима и тим истраживањима а данас не можемо да живимо без струје.

ко оће апликацију за моб :)

http://www.forbes.co...n-app-for-that/

:)

ја се кладим на војну примену...

у 10 евра

П.с. Једно пиатње за стручне. Ја никако не разумем однос стандардног модела и теорије струна. Да ли хигсов бозон као потврда стандардног модела дисквалификује теорију струна по мало или је никако не додирује она остаје валидна математичка хипотеза?

Pa moze nam se.

Umesto da spavam kao ranije ili da se druzim sa prijateljima ja kvarim vid i nerviram se zbog kombinacije 1 i 0 .

Izem ti taj tvoj CERN greengrin greengrin greengrin

Prijatelju, a ko tebe tera da to radis... Umrezavanje je u CERN-u dizajnirano da bi se organizovao protok podataka u naucne svrhe, a zatim je pronadjena njegova prakticna primena enormnih dimenzija. Je l' tebi zaista CERN kriv sto "kvaris vid i nerviras se"...

Prijatelju, a ko tebe tera da to radis... Umrezavanje je u CERN-u dizajnirano da bi se organizovao protok podataka u naucne svrhe, a zatim je pronadjena njegova prakticna primena enormnih dimenzija. Je l' tebi zaista CERN kriv sto "kvaris vid i nerviras se"...

Како није због зрачења из церна све више ракова у европи!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...