Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

GeniusAtWork

CERN: Pronađena Božija čestica (Higsov bozon)

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ameri kako su zlunaklonjeni i taj pronalazak ima da iskoriste za neko naoruzanje.

Још када би ти једном у животу причао о науци а испратио тему о којој причаш знао би да је церн европски а не амерички пројекат.

Да је церн једна лабораторија у швици која ради на многим стварима а не само ан хигсовом бозону.

Odkud ti znas da li ja dajem ili ne dajem novac nekome ko je gladan ?

Да дајеш не би причао о церну и гладнима. Некако ми је то.... ко о чему....

Pa moze nam se.

Umesto da spavam kao ranije ili da se druzim sa prijateljima ja kvarim vid i nerviram se zbog kombinacije 1 i 0 .

Е ви што кривите технологију за сопствене изборе сте ми ко они који криве државу што је српском сељаку лоше а онда оду и купе кромпир из максија. :)))

Pa moze nam se.

Umesto da spavam kao ranije ili da se druzim sa prijateljima ja kvarim vid i nerviram se zbog kombinacije 1 i 0 .

Е ви што кривите технологију за сопствене изборе сте ми ко они који криве државу што је српском сељаку лоше а онда оду и купе кромпир из максија. :)))

Морају се оправдати силни новци...

Molim vas ljudi, raspitajte se koliko kosta da se uradi kvadratni metar mozaika ili freske pre nego sto sledeci put u crkvu udjete!

Pogledajte u kakvim su se rupama, katakombama i pecinama, pred kakvim cica-glisama molili ljudi, pa premerite istim arsinom jos jedared sve!

Da se odmah razumemo, nemam nista protiv ulupavanja silnog novca u umetnost, naprotiv! Umetnost mora da se debelo plati!

Samo da ne zmurimo pred cinjenicom da je za nauku neophodan novac, a da je za vrhunsku nauku neophodno mnogo novca. I da je taj ogroman novac samo delic ukupnog budzeta.

Obicaj je u uredjenom drustvu da se podnose izvestaji da se vidi da li je novac utrosen u poslovima kojima je bio namenjen.

Него, је л` то оно што прави мале црне рупе?

Да. LHC (large hadron collider) је конкретно тај експеирмет а cern (Conseil Européen pour la Recherche ) је установа у којој се налазаи и која је организатор овога скупа а ако га ви срушите ми ће изградимо нови за три дана. п.с. Клинтон је једна жена и није ишо у војску.

А за све су криви илуминати наравно они су ово закували.

Не, наравно да нису, али мора да за човечанство постоји изузетно битан разлог, овог истраживања, који додуше огромна већина припадника тог истог човечанаства не запажа. Обзиром да међу њих убрајам и себе, заиста бих волео да сазнам који је разлог овог истраживања, обзиром да кад и ако се добије одговор, сазнаћемо "како", али и даље не "зашто". Волим науку, одушевљавам се свим научним достигнућима, али ово...... .mislise.

Nema mase bez Higsa... nema crnih rua bez mase... tako da- da!

Да. LHC (large hadron collider) је конкретно тај експеирмет а cern (Conseil Européen pour la Recherche ) је установа у којој се налазаи и која је организатор овога скупа а ако га ви срушите ми ће изградимо нови за три дана. п.с. Клинтон је једна жена и није ишо у војску.

Ако то прави мале црне рупе, ја лично нисам антипротиван.

Мени се ђа. Мало ми се мање ђа ако прави нешто веће црне рупе али добро. Од пробирача....

Не, наравно да нису, али мора да за човечанство постоји изузетно битан разлог, овог истраживања, који додуше огромна већина припадника тог истог човечанаства не запажа. Обзиром да међу њих убрајам и себе, заиста бих волео да сазнам који је разлог овог истраживања, обзиром да кад и ако се добије одговор, сазнаћемо "како", али и даље не "зашто". Волим науку, одушевљавам се свим научним достигнућима, али ово...... .mislise.

Разуме се да сам био ироничан гледе илумината, због марковог поста гдје је потцјенио рад самог ЦЕРНА.

У свијету науке страх од новога увијек је постајо, ништа то није чудно. Штета је само што и данас постоји гро људи који имају тај страх или неразумјевање шта наука доноси. Људи су се ужасавали и сматрали непотребним за многе ствари које је наука радила кроз историју, познато је то. За примјер, већина људи вјероватно нема појма да се цивилизацијски напредак темељи на математичким формулама, па тако рецимо и интернет не би фунцкионисао да нема једне једине једначине. Док за истину постоји много људи, управо та већина коју помињеш, која није свјесна колико је математика битна, и њима је математика сведена на основне рачунске операције.

Ни физика није поштеђена тога наравно, па тако гомила људи користи интернет, који је управо настао захваљујући ЦЕРНУ, док са друге стране због свог неразумјевања осипају дрвље и камење на пројекат ЦЕРН који је тобож скуп, нерационалан, троши се безвзе, због чега....

Теоријски модели предвиђали су хигзов бозон још 60-тих година. До данас није било технологије која би омогућила његово емпиријско откривање, али захваљујући ЦЕРНУ то је могуће. Откривање хигзовог бозона омогућило би боље разумјеваљње гравитације којој смо изложени и ја ти свакодневно, и сваки дјелић нашег тјела. Разумјевање начина како ради гравитација, шта је узрокује, можда ће отворити пут за сасвим нова открића попут манипулисања гравитацијом, и проналаском антигравитацијских уређаја. Колико би то користи за људе било, ваљда је јасно. Ето то је један примјер, и наравно разумјевање свијета субатомских честица, значи разумјевање природе која нас окруђује и постепено освајање природе и управљање истом, уколико се ради у добром смјеру, може увијек само да користи свима.

из истог разлога као и сва остала електрична, магнетна и нуклеарна истраживања - за почетак откључавање тајне масе, онда јефтинији, чистији и дуготрајнији извор енергије који не зависи од спољашњих фактора, ограничених и потрошних горива, примену скоро безмасенoг убрзања (нови точак), регулација инерције (рецимо, ублажавање падова са смртних висина без падобрана или нагла заустављања без повреда, кочнице за возила) и нови мотори, сем тога што отвара гомилу поља за манипулисање материјалима и евентуалну манипулацију локалном гравитацијом ... ко зна, можда и боље објашњење неких хемијских и медицинских истраживања на квантном нивоу.

слична питања су пре 100 година постављана и нисмо знали шта бисмо са електронима и тим истраживањима а данас не можемо да живимо без струје.

ко оће апликацију за моб :)

http://www.forbes.co...n-app-for-that/

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...