Jump to content
Дејан

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Rate this topic

Recommended Posts

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1319559548' post='517386]

значи, једини благословени секс пре (црквеног) брака (ако икад и дође до њега) је у комбинацији крштен и некрштен ... благословен им је однос, деца су им света, код Бога у тефтеру све бело :)

ček, ček, kako to misliš kršten i nekršten... kakva je to kombinacija rodova

:)

не спрдај се. .hvala.

А осталима говорим ја, а не Господ: Ако неки брат има жену невјерујућу и она се приволи да живи с њим, нека је не оставља.

И ако нека жена има мужа невјерујућег и он се приволи да живи с њом, нека га не оставља.

Јер се невјерујући муж посвети женом, и жена невјерујућа посвети се мужем; иначе дјеца ваша била би нечиста, а сада су света.

Ако ли се невјерујући раздваја, нека се раздвоји; брат или сестра у таквом случају нису ропски везани; јер на мир нас је позвао Бог.

Јер шта знаш, жено, можда ћеш спасти мужа? Или шта знаш, мужу, можда ћеш спасти жену?

Само како Бог свакоме додијели, сваки како га је Господ призвао, онако нека живи. И тако заповиједам по свима Црквама.

Коринћанима посланица прва (светог Апостола Павла), глава 7, стих 12-17

kazu doce da nema problema do par poslednjih nedelja..

samo je nekako cudno i povezati, iz muske perspektive, zenino izobliceno telo i strast..

A mislim i da je psihicki neprijatno, pogotovo muskarcima,,,

Чуо сам да је један професор нашег факултета говорио како се он и супруга до краја трудноће нису раздвајали по том питању. Не знам је ли истина, зато и кажем да сам чуо из друге руке

kazu doce da nema problema do par poslednjih nedelja..

samo je nekako cudno i povezati, iz muske perspektive, zenino izobliceno telo i strast..

A mislim i da je psihicki neprijatno, pogotovo muskarcima,,,

Мислим да мушкарцима треба оставити да одлуче шта им је психички (не)пријатно :buba:

И очекивао сам ову затвореност sFun_bat Ја сам ожењен, још немам искуство са овим али даће Бог да буде...али и као будућег духовника ме занимају мишљења других! тако да молио бих и нека размишљања на ПП ако вам није тешко... .hvala.

Ја немам потребе да будем затворена по том питању.

Није ме срамота да кажем,родила сам троје деце и супруг и ја смо се добровољно у љубави,раздвојили у то време,као и једно време после порођаја.Због тога смо се обоје осећали добро и здраво,пре свега.

Шта ко ради у кревету не занима ме,али бих ти препоручила,да оваква озбиљна питања пре поставиш неком старијем свештенику или јеромонаху,боље ће те посаветовати.

Ја немам потребе да будем затворена по том питању.

Није ме срамота да кажем,родила сам троје деце и супруг и ја смо се добровољно у љубави,раздвојили у то време,као и једно време после порођаја.Због тога смо се обоје осећали добро и здраво,пре свега.

Шта ко ради у кревету не занима ме,али бих ти препоручила,да оваква озбиљна питања пре поставиш неком старијем свештенику или јеромонаху,боље ће те посаветовати.

Мислим да оваква питања нема смисла постављати калуђерима, а ни старост свештеничка не значи пуко духовно искуство!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...