Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему

Дејан

Препоручена порука

пре 8 минута, Vrhovac рече

mrsna tema za posni čas

Омрси нас ни мање ни више него кушатељ " главни " сајта. :ani_biggrin: Уместо да као главни сајта под кључ тему, с обзиром да смо духовно на нивоу Адама и Еве. Он под нос ко Танталу воће. :ani_biggrin: 

Шалим се наравно....:)

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, obi-wan рече

A krpu na lice si zaboravila? Al` samo pamucna, nikako sintetika.

Neki vele treba da je od svile, drugi, pak, kazu da valja i juta. Cuvati se vune da ne sevne varnica. Svakako, i ta krpa da je svedena kako u boji, tako i u dezenu.

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Kratos рече

Institucija braka je vidljivo jedinstvo supružnika kao što je i Crkva vidljivo jedinstvo Boga i čoveka,manifestacija ljubavi.

Dobra žvaka za muvanje posle Liturgije...šečeru :smeh1:

Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

A krpu na lice si zaboravila? Al` samo pamucna, nikako sintetika.

Кад је натопиш хлороформом, није битно од чега је :D 

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

Svila slabo prima tecnos`...

Течност или воду? Вода је доста поларнија од хлороформа, ја бих пробао то експериментално пре него што бих одбацио свилу. 

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Течност или воду? Вода је доста поларнија од хлороформа, ја бих пробао то експериментално пре него што бих одбацио свилу. 

A, pa on je izneo tvrdnju za hloroform, ne za vodu.

Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, obi-wan рече

A, pa on je izneo tvrdnju za hloroform, ne za vodu.

Ма знам, него ти рече да свила не прима добро течност. Па те питам да ли се течност у твом посту односу на сваку течност или на воду. Јер ако свила не прима добро поларне течности (воду), онда би требало да прима мање поларне (хлороформ) и неполарне. Ако је свила хидрофобна, очекујем да буде хлороформофилна.

Подели на овим сајтовима

• 3 years later...

Naime, kao mladog covjeka koji dugo istrazuje hriscanstvo, zanima me pravoslavni stav o seksu.

Da li je seks dat samo u svrhu razmnozavanja, ili pored toga zarad iskazivanja ljubavi prema partneru, ili je 'sve dozvoljeno'? Gdje postaviti granicu? Da li je dozvoljena upotreba kontracepcije ili ne? Seks prije braka ukoliko zaista volite partnera i planirate zivot sa njim? Koji je opsti stav pravoslavne crkve o seksu, ukoliko takav postoji, i koji je vas licni stav o svemu tome? 

Mislim da je ovo pitanje veoma vazno, posebno za nas mlade, pa bih molio da mi neko i odgovori. "Mudrost je u mnostvu savjetnika", hvala unaprijed! :navijanje:

Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Trazitelj_ рече

Naime, kao mladog covjeka koji dugo istrazuje hriscanstvo, zanima me pravoslavni stav o seksu.

Da li je seks dat samo u svrhu razmnozavanja, ili pored toga zarad iskazivanja ljubavi prema partneru, ili je 'sve dozvoljeno'? Gdje postaviti granicu? Da li je dozvoljena upotreba kontracepcije ili ne? Seks prije braka ukoliko zaista volite partnera i planirate zivot sa njim? Koji je opsti stav pravoslavne crkve o seksu, ukoliko takav postoji, i koji je vas licni stav o svemu tome? 

Mislim da je ovo pitanje veoma vazno, posebno za nas mlade, pa bih molio da mi neko i odgovori. "Mudrost je u mnostvu savjetnika", hvala unaprijed! :navijanje:

Поставио си (бар) 9 питања о сексу. Мсм да је боље да нађеш девојку и питаш њу шта мисли о свему томе.

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...