Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Јаков.

Које су ми протестантске заједнице симпа и зашто?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Значи ништа икумена, ништа екумена, него онако из душе. Да ли имате неку протестантску заједницу да вам је симпа?

Нико од вас не тражи да идете у њихове цркве и да се молите са њима, него просто човечански онако да има нешто код њих што вам је запало за око и прија вам.

Ја нисам никада присуствовао конкретно протестантским службама, сем неких предавања (која су опет нека врста службе), и наравно на интернету, ТВ и филму сам видео бројне церемоније.

Након свега тога могу рећи да издвајам баптисте, који су ми се свидели кроз писање Перл Бак. У једном њеном роману (мислим да је "Божији људи") она говори о баптистичкој породици у предратној Кини. Веома их је лепо описала, не задирући у неку теолошку дубину, и све ми се то свидело.

Затим бих издвојио оне црнце што стално певају и плешу на служби..вероватно сличан приступ има више тих америчких евангелистичких заједница.

И за крај издвојио бих Мормоне. Они су тешка симпа. Увек насмејани, крајње љубазни, али никада навалентни и непријатни као Јехове рецимо. И док Јехове шаљу увек неке бабетине на врата, Мормони су увек неки атлетски мушкићи, наглашених аријевских црта. :)

Мени су готивни они што праве клипове о Судњем дану и што проричу пропаст света. Мислим да их има у свим протестантским "заједницама". Кад сам био клинац, стално сам то гледао, а сценарио увек исти.

Дође неки у оделу за кога се испостави да им је вођа, прича како је спасење немогуће без Библије (којом маше нападно док прича о томе), и најављује брата који је раније био заблудела овца, али се уз помоћ Добре Књиге (коју тада високо подигне) вратио Господу. И онда изађе Брат, прича како је био изгубљен, ал ето сад се вратио, то су вазда били неки секташи, масони, или слично, и онда прича колико је све једна велика завера и колко је Откривење у праву све што каже, и онда тумачи делове Откровења у контексту садашњих догађаја, и онда онај део како ћемо сви ускоро да горимо. Након тога, каже где имаш да купиш његову књигу или ДВД и заврши се клип.

Е, они су ми најспимпа.

никад се нисам дојмио са протестантима јер кад загребеш све је врло чудно, нелогично и накриво, ал један другар ме пита јуче:

Imam jedno pitanje...

Znaš i sam da nisam baš pobožan, al danas sam bio na sahrani koja mi se "svidela"!

Naime nije dolazio pop nego propovdenik, pričao je na čisto Srpskom, a ne na crkveno Srpskom (kao što radi naš/pravolsavni pop).

Citirao je svete pismo, govrio o smrtil vaskrsu, Isusu, potom je hor otpevao prelepu crkvenu pesmu opet na Srpskom. To je sve bilo u kapeli.

Isto se ponovoli, naravno druga pesma i druga priča, na gorbnom mestu.

Bilo me tamo sramota po kojim je običajami, al ja sam nekako zaključio da su to Subotari, posle sam izGooglo da su Advetntisi. Na kraju ispada da su Subotari i Adventisti isto...

Da li imaš neki sajt ili literaturu na kojem bih moga malo više da pročitam o toj vrsti ili grupi pravolsvne vere?

иначе, протестанти су обично јако фини људи ал су мало тврди на морал и пуни предрасуда.

Мени су готивни они што праве клипове о Судњем дану и што проричу пропаст света. Мислим да их има у свим протестантским "заједницама". Кад сам био клинац, стално сам то гледао, а сценарио увек исти.

Дође неки у оделу за кога се испостави да им је вођа, прича како је спасење немогуће без Библије (којом маше нападно док прича о томе), и најављује брата који је раније био заблудела овца, али се уз помоћ Добре Књиге (коју тада високо подигне) вратио Господу. И онда изађе Брат, прича како је био изгубљен, ал ето сад се вратио, то су вазда били неки секташи, масони, или слично, и онда прича колико је све једна велика завера и колко је Откривење у праву све што каже, и онда тумачи делове Откровења у контексту садашњих догађаја, и онда онај део како ћемо сви ускоро да горимо. Након тога, каже где имаш да купиш његову књигу или ДВД и заврши се клип.

Е, они су ми најспимпа.

симпа до мојег ... мозго-испирачи.

у ту генерализацију обично упадају јехове и адвентисти, иначе најмоћније, најобразованије и најфинансираније секте на свету.

од њих потичу корнфлејкс и слепило од мастурбације, па ти види колики су утицај на свет извршили од 19. века на овамо.

Мени су англиканци тотална готива, премда они и нису протестанти у пуном смислу речи. Увек ће ми остати у сећању њихове бадње мисе у патријаршији. Заправо, посећивао сам их за време студија, а ево ове године сам опет ишао са супругом. Нарочито њихов енглески - изговор, дикција... "We have sinned. Forgive and heal us". И наравно, ћелави велечасни Роберт Фокс :)

Ја имам драгу пријатељицу-адвентисткињу седмог дана (е то читај суботарку) која се родила у таквој породици и са којом сам се својевремено више напричао о вери него са многим православцима, да не помињем оне који су попа виђали само о славама, крштењима и са`ранама... Јер на свадбе не иду у цркву, само у оВштину.

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1340536029' post='665837]

симпа до мојег ... мозго-испирачи.

у ту генерализацију обично упадају јехове и адвентисти, иначе најмоћније, најобразованије и најфинансираније секте на свету.

од њих потичу корнфлејкс и слепило од мастурбације, па ти види колики су утицај на свет извршили од 19. века на овамо.

Internet, Y U no kno sarcasm?

ја познајем наше несретне Србаље, који су почели тако, са симпатијама, за секте.

као што рекосте "симпа" на новосрпском.

Касније би се дружили са њима одлазили на предавања и завршили у раљама хијене.

Сећам се некад давно, можда пре 30-так година, била сам веома млада, на једном месту, сам прочитала

коментар нашег Патријарха Павла, да су то хијене у јагњећој кожи јер кидишу на оно најсветије у човјеку,

на његову душу.

а да мало загребете по површини, и сами би дошли до тога, да прости перл бак, и све остале, које

су писале на ту тему.

Мени ниједан њихов стил није симпатичан, ниједан гест, не мрзим их, али оно што они представљају, и што

пропагирају под кринком, љубави и милосрђа, је пакао.

запита ли се ико, колико су душа такви погубили?

Колико омладине је завршило у њиховим, налакираним канджама?

- Далеко им лепа кућа!

извинте што вам дирам у илузије, ал међу православнима има ипак највише протестаната ...

ови што су отворени, они ме и не брину.

Е, они су ми најспимпа.

Bio bi veci efekat da je crnja greengrin greengrin greengrin

First I was lost... greengrin greengrin greengrin

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1340538677' post='665883]

извинте што вам дирам у илузије, ал међу православнима има ипак највише протестаната ...

ови што су отворени, они ме и не брину.

Moze li ovo malo podrobnije da se objasni :)?

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од farisejski.bukvojed,
      Наведите десет (или мање) ствари које би урадили да сте власт у Србији. Можда ће неки од вас доћи на власт, а можда ћу ја доћи на власт, или ће можда власт прочитати паметне предлоге и предузети их, па ће онда Србија процветати, а и ми с њом...
    • Од Логос,
      -Нови Сад: Изложба „Свети новомученици јасеновачки у светлости Васкрсења“ -   Изложба „Свети новомученици јасеновачки у светлости Васкрсења“ отворена је у уторак, 22. јануара 2019. године, у клубу „Трибина младих“ Културног центра Новог Сада. Изложба је део пројекта Ледена тишина, који је Град Нови Сад и Културни центар уприличио у оквиру обележавања 77. годишњице Новосадске рације.    -ФОТОГАЛЕРИЈА-          
      Преневши присутнима благослов и поздрав Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина Иринеја, протонамесник Милорад Мировић, уредник радија Беседе је казао да су изложене иконе дело монахиње Марије из женског манастира посвећеног Светом Јовану, светиње која се налази на месту где је некада био логор у Јасеновцу. Монахиња Марија сваки дан посећује хумке некадашњих мученика и после молитава  ̶  слика иконе на којима приказује трагедију, али и једну нову, преображену стварност. Увек треба да имамо на уму да је Јасеновац страшно место у којем је на стотине хиљада људи пострадало на најмонструознији начин. То је – уз Хиландар, Студеницу, Сопоћане, Дечане, Грачаницу, манастир Острог и друге – уједно и место васкрсења на које смо дужни сви да одлазимо, поручио је отац Милорад.     У име Културног центра Новог Сада, помоћник директора ове институције Сунчица Марковић подсетила је да Културни центар већ седму годину организује програм Ледена тишина. Програм траје од 21. до 27. јануара и обухвата два врло важна датума: 21. јануара је почела злогласна Новосадска рација, а 27. јануара је светски дан обележавања Холокауста. Циљ програма је неговање културе сећања, казала је Сунчица Марковић.    Приликом отварања изложбе „Свети новомученици јасеновачки у светлости Васкрсења“ говорио је и фрескописац Гаврило Марковић. Он је нагласио квалитет радова монахиње Марије и открио да су они припрема за иконопис који ће сестра Марија урадити за капелу у јасеновачком храму. Ово је један врло интересантан догађај у савременој црквеној уметности. Одушевио сам се овим што је мати Марија урадила, казао је Марковић и отворио изложбу.   У уметничком делу програма учествовали су појци Школе црквеног појања Свети Јован Дамаскин, под управом јеромонаха Јеротеја, сабрата Светоархангелског манастира у Ковиљу.  Поставка обухвата 28 радова (иконâ, парафраза икона). Изложба ће бити доступна јавности до 3. фебруара. Почевши од данас па до 25. јануара, свакога дана у подне, у Културном центру Новог Сада биће, кроз изложбу, уприличено стручно вођење за ученике новосадских средњих школа.    Извор: Радио Беседа
    • Од Милан Ракић,
      Пуну деценију се Србија суочава са све већом пошасти која захтева хитну операцију и излечење. Напредњачка рука је зашла у сваку пору нашег друштва и бескруполозно вуче наше друштво уназад.  
      Почеци СНС, које су многи заборавили, се огледају у неправичној жељи да се поруши свака идеолошка вредност како би се дошло на власт. Ако су тадашњи радикали били спремни да се одрекну своје „светиње“ како би дошли на власт – српског национализма - шта мислите да су све спремни данас и сутра да ураде како би на власти остали? Напад у Крушевцу је, нажалост, само увертира у оно што ће Зеља и криминална дружина чинити како би напредначка класа остала на власти доживотно.
      Да је Србија друштво у којем криминал јача је било познато још од распада Југославије. У општем распаду државе, ратова и могућности да у „малој бари пуној крокодила“ неколицина људи стекне славу, моћ и новац за кратко време док су обични људи – људи који живе од сопственог рада - одлазили на ратишта, напуштали огњишта, добијали отказе итд., постало је јасно да Србија више није држава у којој је могуће да радни човек – иначе симбол социјализма који је до тада постојао – има елементарна права која је до тада имао и могућност да свој живот заиста проживи, а не само да преживи. Као у филму „Ране“, отац који је пензионисани официр не успева да омогући егзистенцију својој породици у периоду санкција и хиперинфлације, док његов син постаје малолетни криминалац који брзо долази до новца и славе.

Прослава десет година постојања СНС у Краљеву (21.10.2018)
      Ти малолетни криминалци су вредносни систем који је дубоко урезан у главе свих руководилаца СНС. То су људи које занима само новац, слава и моћ. Ништа више. И ништа за њих није недозвољено средство да у својим намерама успеју. СНС је машина за репродукцију опстанка на власти. То је једини разлог њиховог постојања и нико више не би смео да има илузије да постоји било која друга сврха. Нико не би смео да има илузије да ће моћи „слободно и демократски“ да се супротстави овој машини, а да га машина неће напасти и покушати да га заустави. Ми из Левице смо то видели и прошле године у Косовској Митровици и ове године у Крушевцу и на још многим случајевима притисака, претњи и напада широм наше земље. Машина је направљена тако да не сме нико да јој се успротиви. Но, да ли је она заиста тако непобедива каквом се представља?
      Кључна фалинка напредњачке машине је што ништа људско она не може да прихвати. Како би наставила да буде на власти она ће пребијати своје политичке противнике, националне противнике попут Харадинаја и Тачија ће поставити као своје коалиционе партнере и међународне сараднике, званичнике НАТО ће представити као своје пријатеље, а „Блерове“, „Шредере“ и сличне као државне саветнике. Не постоји ствар коју они неће издати.

СНС је издала целу Србију, грађане свих националности који у њој живе, а понајвише је издала Србе на КИМ. Ниједна држава у Европи није свој народ препустила на милост и немилост криминалцима попут Звонка Веселиновића и Милана Радојичића и многих других који ведре и облаче на Косову и Метохији. Наш народ који је преживео пакао ратова и који је тугу навикао да гледа као свакодневицу, народ који је прожет свакодневном борбом за егзистенцију морао би да буде најзаштићенији сегмент нашег становништва!!! Супротно томе, СНС је тим људима решила додатно да отежа и стегне окове, да им радојичићи и слична криминална олош са дна каце нашег друштва води главну реч и држи их у страху. Који круг пакла вас за то чека напредњаци?
      Поврх свега, власт у Београду одређује Марка Ђурића „шмекера са Правног факултета“ да преговара и учествује у стварању државне политике према Приштини. Тужна си Србијо када овакви људи који ни нацртану овцу не би умели да сачувају треба да се баве горућим државним питањима. На нашу срећи или тугу, Ђурић се свакако ништа и не пита. Све одлуке се доносе на релацији Вучић – Тачи/Харадинај у дослуху са водећим европским политичарима. Ако смо били незадовољни што је Милошевић на Косову ратовао, треба ли да будемо задовољни оваквим миром браће Вучића и Тачија? Ја мислим да треба да будемо и још незадовољнији јер је оваква врста мира само мазање очију јавности док српска и албанска мафија на Косову сарађује и богати се, а велика већина и Срба и Албанаца једва живи на том простору и све више га напушта.
      Помирење Срба и Албанаца, у овом тренутку, може доћи једино у заједничкој борби против српско-албанске мафије која влада Косовом и Метохијом. Ни једно једино помирење на другим основама неће бити могуће. Док ова два народа не скину са власти Вучића и Тачија и њихове следбенике криминалце, шверцере дроге, бензина и „легалне“ власнике грађевинских фирми, нико не може очекивати бољи живот на Косову. Другим речима, ни Срби ни Албанци не треба да се баве „питањем статуса“, јер каква је то независност Косова за Албанце са америчком војном базом, нарко дилерима и највећом криминалном организацијом на Балкану, најнижим платама и највећом незапосленошћу у региону? Каква је то аутономија КИМ у оквиру Републике Србије са разним радојичићима, разграничењима, понижавањем цркве и сваког Србина који не размишља као Српска листа? Чему и коме треба статус „банана републике“ или „банана аутономије“? Српском и албанском народу сигурно не, политичко-криминалној елити свакако да.
      Какав је статус наших грађана у остатку Србије? Не пуно виши од ропског. Актуелни режим је одлучио да немилосрдно и бесконачно експлоатише сваког радног човека. Србија је у погледу радних права у последњих 20 година ближа средини 19-ог него 20-ог века. Само мањина запослених може да рачуна на стабилност и извесност. Сви остали морају да стрепе да ли ће остати на послу, да ли ће морати да остају да раде неплаћено прековремено, да ли ће поред свог посла морати да обављају и друге послове на радном месту за који нису плаћени. О синдикатима више људи и не знају и не размишљају да могу да их имају. Воља послодавца, често страног и субвенционисаног, је божја воља. Међутим, наша власт нема ни толико образа да изађе и народу у лице каже да је на њега послала олују и огањ, већ тврди да га је увела у златно доба. И заиста, све је то народ позлатио, све те стране инвеститоре који живе на државној сиси заједно са гомилом напредњака.

Проживљавамо период масовне пљачке државног и друштвеног богатства. Све што није приватизовано у послењих 30 година СНС приватизује. Обећали су да ће испитати претходне приватизације, изгледа да су их стварно дубински испитали и нашли решење да их унапреде и да њихове приватизације буду још бруталније и штетније по државу и народ. Преко 80% извора пијаће воде у Србији контролишу стране компаније. Храну масовно увозимо из читавог света док домаћег пољопривредника уништавамо и једва му омогућавамо производњу од које може сам живети, а камоли да вишак изнесе на продају. ПКБ, пољопривредно благо Београда и Србије поклањамо Арапима, РТБ Бор Кинезима. Србија је постала предмет черупања, нису је очерупали само они који то нису хтели! И немамо прилику нигде о томе да чујемо на националним фреквенцијама, јер су и националне фреквенције украли. Последња у низу је свакако пљачка једне од ретких преосталих државних фирми, Телекома, како би се купила приватна СНС телевизија Коперникус, а тај новац даље искористио за куповину Прве и О2.

Економско пропадање је у блиској вези са општим друштвеним пропадањем које се поново надовезује на економско. Ова спирала општег друштвеног пропадања је најопаснија спирала у којој се једно друштво може наћи. На таквом путу долази до „крчкања лонца“ који може експлодирати у сваком тренутку. Читав свет се налази у нестабилној ситуацији. Уместо да нашој држави то буде разлог да буде још опрезнија, она као да долива уље на ватру. Наши квази државници појма немају шта значи држава, шта значи државна власт, шта значе народ и идеологија. За њих су то све само инструменти власти и манипулације. Такав однос према животу и политици на добро не може да изађе.
      Како је рекао мексички револуционар Емилиано Запата: „Ако нема правде за народ, нека не буде ни мира за власт“, то је и дужност свих нас који хоћемо да се бавимо политиком зато што истински, и главом и срцем, верујемо да је могуће боље друштво и бољи систем. Ми не смемо дозволити да било ко може у миру да пљачка, да унесрећује, да понижава, да тргује сопственим народом! Ми не смемо бити ни саучесници, ни неми посматрачи, ни они који окрећу своју главу! Погледајте змију у очи и суочите се са њом! У борби између добра и зла, опозиције и власти, тас на ваги је народ. Свако од нас обичних људи, малих људи у великим свакодневним проблемима. Наша воља, наша акција, наша вера. Све то је тас на ваги. То је једина нада да године које су појели напредњаци не постану и године које ће напредњаци наставити да једу у даљој будућности.

Учинимо све од себе да се загрцну у својој халапљивости и бахатости! Не дозволимо да нас историја запамти као генерацију кукавица и слабића који нису умели своју судбину да узму у сопствене руке! Узмимо се у памет док још није прекасно.

• Create New...