Jump to content
Guest

Небулозе о ЖРУ и чланова форума са појединих "хришћанских" сајтова

Rate this topic

Recommended Posts

Морам да те прозивам , наиме чудно ми је да те је новинар.дебе изоставио ...

Мени је довољно што су ме поменули у Тутору.

За мене је то врхунац моје теолошко-форумашке каријере, као када би Илију поменули на Дан безбедности.

И немам шта више од тога да тражим.

;)

Upravo mi je javljeno iz novinar.de be-a da Vatikan ima tajni plan da " provincijskog " popa Ivana postavi za papu zbog neizmernog doprinosa ekumenizmu.Čak će mu i tzv. " crni papa " tj. jezuitski general biti podredjen jer nije dobro odradeo posao.

Špekuliše se da će On biti i poslednji papa jer se nakon toga očekuje ustoličenje antihrista.

Лажу !

Ја нећу никоме да се подређујем.

A ni meni ne pada na pamet da se tako brzo ustolicim... pojma nemaju...

Šta da kažem.Ja jesam po nekim pitanjima malo tvrdji, po nekim liberalniji.Za neke stvari nemam definisane stavove pa se kolebam čas na jednu čas na drugu stranu.

Sam forum je dosta otvoren i prijateljski prema svim ljudima dobre volje. Toga slabo ima na drugim verskim forumima pa ni na " našem " ateističkom.

Forum je ipak pravoslavan, nije opšteg tipa i neke stvari se samim tim jednostavno podrazumevaju.

Ne može se Pravoslavlje približiti drugima tako što će se konzervirati i sve spolja proglasiti za zlo. To što neprijatelji ovog foruma rade samo šteti širenju i ugledu vere, što uopšte nije apostolski. Sam Gospod je išao medju neznabožce i ostale i družio se sa njima, kao i apostoli, nisu se zatvarali u sebe nego otvarili prema svima.

Nastavimo apostolsku Žru misiju :)

Guest - . . .-

Све си рекао Игњатије, схватио си поенту овог места. У томе и јесте наш крст и тежина. Много је лакше затворити се и све друге осуђивати него бити отворен, сведочити оно што ми јесмо као хришћани, али поштовати и ценити другачијег од себе. И не само то него другачијег волети. У томе је величина хришћанина.

Сигуран сам да захваљујући трезвеним људима са ЖРУа и многи атеисти, полуверници, муслимани, римокатолици и други... су стекли једну другачију слику о хришћанима. Ако смо у томе учинили и најмањи допринос, ми потпуно испуњавао поенту постојања. Узалуд су расколничке приче и пљувачине, то више уопште не пије воду. А психијатријски случајеви попут Вукмана и осталих сличних би што пре требали да се посвете лечењу да не би неко поред њих страдао.

Мени је довољно што су ме поменули у Тутору.

За мене је то врхунац моје теолошко-форумашке каријере, као када би Илију поменули на Дан безбедности.

И немам шта више од тога да тражим.

;)

Не сећам се да су те поменули , немој ми давати лажнијех трагова

Талибани малени ми смо војска права

сваког дана растемо ко за дувку трава

смрт екомунизму

а слобода(н) народу

и мене ће моја мати артемијевцем звати !

Primetio sam da sa ovakvima koji su krajnje anti-ekumenisticki nastorojeni, pa cak i protiv svakog dijaloga (verskog)

sa ostalim hriscanima, inovercima i ateistima, lakse je razgovarati oči u oči nego preko neta.

Pa sa svima je valjda lakse razgovarati oci u oci... ... osim sa devojkama koje imaju lepe oci... ;)

Primetio sam da sa ovakvima koji su krajnje anti-ekumenisticki nastorojeni, pa cak i protiv svakog dijaloga (verskog)

sa ostalim hriscanima, inovercima i ateistima, lakse je razgovarati oči u oči nego preko neta.

sasvim tačno...

Сигуран сам да захваљујући трезвеним људима са ЖРУа и многи атеисти, полуверници, муслимани, римокатолици и други... су стекли једну другачију слику о хришћанима.

E ovo,oce, za rimokatolike... deset puta AMIN-ujem... :0104cheesy:

па то је по сваком питању...

није само екуменизму...

људи немају осећај да разговарају са другим човеком...

па често се занесу мало...

Мој утисак је да се оваквим текстовима људи око Артемија сами разоткривају. А то је да су у мисији, да раде професионално шпијунрање, макар овог сајта. Дакле људи који су радили, или и даље раде за тајне службе (вероватно почели од УДБЕ, а ко зна ко их сада плаћа). Раде професионално на растурању цркве. Имају ставрно добрих акција, а имају и овакву, јако лошу, где су се разоткрили. Ја који читам овај форум, немам толико информација о људима који пишу на њему, као што они имају. Могли су дати и адресу и број телефона сваког члана о ком су сакупили податке. Вероватно покушавају на овај начин да застраше људе, да не износе истину о њима. Ал се она не може сакрити, а то је да они раде за исте газде, као и несрећници у Македонији и никад Црњој Гори. И сами се одају, пратећи исти шаблон напада на цркву.

Guest - . . .-

не знам да ли да се човек смеје или плаче... али ово је слика артемијевске приче:

ibsu8oonSyBmkw.JPG

Која лудница...

Оно што је у свему истина јесте да су овакви психијатријски случајеви ( и они који су плаћени за рушење Цркве) довели до свега овога. Артемије је био само личност са којом се манипулисало и на крају изманипулисало до краја. Сада, читава екипа ради на манипулацији и обмањивању јавности АЛИ су им се испречили неки људи. Сада, пошто им је манипулација једини метод онда се њоме служе и покушавају да дискредитују људе који неће да стоје ћутке и гледају како им манијаци разарају Цркву.

Али им све то тешко иде. Ево ко им је репрезент њихове малоумничке праксе вређања црквених људи.

Слава Богу кад нас"непознати јунаци"(анонимуси) пљују.Части у томе нема али треба претрпети.Ко сам ја да се буним што ме пљују,када пљују величину као што је Митрополит Амфилохије?! :)

Драга браћо и сестре,метлу,крпу,четке,лопате у руке па сваку парохијску Цркву или запуштену,очистите,средите па донесите ратлука и кафе и воде,па се послужите после Литургије,па помозите старом попи или младом,тек рукоположеном да постави темељ будуће заједнице па да видите радости и весеља и добрих мисли :)