Jump to content
Guest

Небулозе о ЖРУ и чланова форума са појединих "хришћанских" сајтова

Rate this topic

Recommended Posts

Свети Владика Николај Велимировић

МИСЛИ О ДОБРУ И ЗЛУ

ЗЛИ РАЗГОВОРИ

Које су две зле ствари, о којима људи најрадије разговарају?

Туђи грех и своја победа.

ЕНТУЗИЈАЗАМ И ФАНАТИЗАМ

И ентузијазам je огањ, и фанатизам је огањ. Но прво је огањ без дима, друго је горење с димом.

Ентузијазам значи: цео човек сабран и упућен на једну страну, без освртања. Кад ум просуди, и срце заволи, и душа захоће, онда се човек уједињује и као уједињена сила полази на велико дело. A сабран и уједињен човек је велика сила у овоме свету, заиста већa него што и он сам о себи мисли.

Ентузијазам је човекољубив. Чим се у ентузијазму једнога човека крије мржња против извесних људи, то није ентузијазам но фанатизам. Кад у пролеће гори гомила ђубрета, испод ђубрета се извлаче пробуђене змије. Такав је фанатизам.

Ентузијазам је увек сила, која зида и ствара. Све велике друштвене организације, сву велику уметност, сву узвишену поезију, све спасоносне и чисте хумане покрете - све је то створено ентузијазмом. He треба никада заборавити, да ентузијазма без човекољубља нема.

Фанатизам се показује у највећој сили својој у три случаја: у партијској политици, у револуцијама и у ратовима.

Као дан од ноћи тако се разликује ентузијазам од фанатизма.

Први се руководи љубављу, и зида; други се руководи мржњом, и руши. Први је саборан, католичан, други је искључив, сектантан.

Фанатику увек недостаје нешто, час ум час срце. Ентузијаст је увек цео човек.

Чувај се, душо, да се не окрњиш, те да се твој ентузијазам не искриви у фанатизам.

ПРИЈАТЕЉСТВО И НЕПРИЈАТЕЉСТВО

Човек никад не може мрзети непријатеља незналицу колико непријатеља развратника.

Непријатељ из незнања никад није толико одвратан колико непријатељ из покварености.

Ми постајемо непријатељи једноме човеку, када познамо његове зле особине а не познамо његове добре особине. И ми постајемо пријатељи једном човеку, када уочимо његове добре особине, а превидимо његове зле особине.

Јачина нашег пријатељства и непријатељства према људима, дакле, не зависи од тих људи него од нас самих, од нашег познања и наше уочљивости.

ЧИШЋЕЊЕ ОД ЗЛЕ ВОЉЕ

Старај се изнад свега, да чистиш себе од зле воље према људима. Јер гомилајући злу вољу према људима гомилаш отров, који ће тебе, пре или после, уништити као човека.

Старај се више свега, да сабираш добру вољу према људима. Стегни суху дреновину своје душе, и увек ћеш моћи исцедити добар разлог, да и непријатељима опростиш и да њих окружиш - а то значи, на крају крајева, победиш - својом добром вољом. He дозволи, да сунце буде племенитије од тебе, и да оно може обасјавати и добре и зле, а ти да не можеш зрачити добром вољом и према пријатељима и према непријатељима.

He дозволи, да вода буде кориснија од тебе и чистим и нечистим, него се радуј, када те, и докле те људи потребују, да им будеш од добре услуге.

На устајалу воду не иде ни во ни периља.

Говори ли вода волу: теби допуштам да ме пијеш; а магарцу: теби не допуштам? Или се подједнако даје и једном и другом, и подједнако блиста и зелени пред њушком и једног и другог?

He дозволи да земља буде стрпљивија од тебе, било кад је ору за жито, било кад је табају за друм. Буди стрпљив као земља, јер си намењен за вишу част него сва земља.

He дозволи, да се звездани свод блиста већим сјајем од твоје душе. Јер у теби је Онај, који је сковао звездани свод, и који га може и расковати у ништа.

Ах, брате мој, ти си син, а свод небесни је ствар!

ОД ВИДИКА ЗАВИСИ МИР

Што ужи видик, то већи немир.

Што шири видик, то мањи немир.

Најшири видик, божански мир.

Што ужи видик, то већa цена себи.

Што шири видик, то мања цена себи.

Најшири видик, најмања цена себи.

Кад би охола жаба из бунара стала покрај океана, изгубила би сву своју охолост.

http://www.medicinar...odobruizlu.html

Guest - . . .-

Људи, они морају да раде оно за шта су плаћени. То није ништа ново. Морају да раде оно шта им се каже.

Ми овде радимо он што је Цркви на корист и на радост заједнице која воли изнад свега своју веру али и поштује све друге који нису исти као ми. Ја сам на то веома поносан и схватам озбиљност крста који сам на себе узео заједно са вама. Зато овакве поруке и натписи ме не узнемиравају ни мало.

Искрено, ово све пада у воду када један православни свештеник добије овако писмо од човека коме све ово много значи:

https://www.pouke.org/forum/topic/17944-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BC-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BC-%D1%81%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D0%B4-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BE%D1%86%D0%B0/page__p__597424#entry597424

Када ми је год тешко ја прочитам ово писмо. Од срца хвала брату што га је послао. То је најбољи "ламус-папир" за наш рад. Свакако, чинимо и грешке што од незнања, што од грешности... али ко ради тај и греши..

О во је одлична прилика да позовем све људи који користе интернет а желе да разговарају о вери, философији, историји... животу у потпуности... да нам се придруже и да заједно радимо на изграђивању једне боље стварности где разлике не треба и не смеју да нас раздвајају него да нас спајају.

Ово све радим јер знам да Црква има шта да поручи у 21 веку и да је тра порука- порука живота и љубави.

Што се мене лично тиче, ја се не љутим што су ме прозвали. Ионако се потписујем именом и презименом. Ако су већ толико запели за те три шестице и антихриста, нека им и три шестице и антихрист, кад га већ толико поштују и за њега брину. Извињавам се јавно што сам им увредио газду.

Али је глупо, до бола и назад глупо, да о. Ивана називају "провинцијским" свештеником. Колико ја знам, а верујем да сам бар толико црквен - у Цркви Христовој нема никакве "провинције". На васеленским саборима се глас епископа Хореум Маргија (како се некада звао мој град) једнако поштовао као и глас епископа Антиохије, или Анкире, или Сардикије, или... Црква је заједница лаоса, ђаконâ и свештеникâ окупљених око епископа. Па и Марс да населе једног дана, и марсовска црква биће једнако важна и пуна, као и било која друга било где у васељени.

Или мисле да је народ Поморавља стока, а не народ (е, то ме већ помало и вређа)? Да литургија у Дубокој, или у мојој Ћуприји, или ман. Раваници - покрај моштију светог Кнеза - није пуна, јер није у некаквом центру? А где је центар, господо многознала? У Љуљацима? У Бриселу? У Вашингтону? Да није можда центар света у вама самима? Да се не врти Земља око вас?

Где год да је ваш центар, колико год да вас је, у Христу није, у Цркви није. Ваше писаније су оптерећење за интернет и важне су таман колико и вести о целулиту на задњици Станије ... не знам како се презива она, што се слика разгаћена по телевизијама. Ви сте иста таква врста егзибициониста - центросветаша.

Незнавени, јадни људи, овако је о вама сличнима говорио Јова Змај:

Половично знање

То ти је одело узано и тесно

А ко се у њему још размеће бесно

Пући се и шири,

Подере га брзо,

Па голота вири.

Мене је, господо, срамота ваше голоте, која вири, а ви се размећете не само својим тесним и узаним оделом, него и својим малим голотама (да не кажем - голотицама), али се за разлику од нас, који смо окупљени око ове виртуалне заједнице, не потписујете својим именима. Малене су вам голотице, праве европејске. Можете слободно на параду.

Ја толико, јер знам да читате, па да имате материјал за даље опадање и лучење желудачних сокова.

Ljudi poput Ljubiše Kostića, Aleksandra, Ivana,Justinijana, i Dejana(Solomon Kana), sa kojima znam doći u sukob u mišljenju i stavu, koji svojom kulturom i obrazovanjem kako vjerskim tako svjetskim su primjeri ovog foruma.

Kao musliman sa takvim ljudima sam ubjeđen da se može graditi svijetla budučnost među našim narodima.

Moja podrška momcima sa foruma koji su prozvani...

"Ој Шеки , Шеки тако ти Аллаха ... " а што си мене изоставио ?

Човјече поп Иван је уствари променио пол !!!!!!

Сад знам зашто је одсијеко косу , јасно је да хоће да се камуфлира а сличност између пјеваљке и попа Ивана је више него очигледна !

Ужас !!!

Иначе одлична обрада ...

Нико од Срба не ради бесплатно , зато на овом форуму једино верујем оном Дејану Бићкету.

Питате се зашто.

Па човек је Хрват.

Нико од Срба не ради бесплатно , зато на овом форуму једино верујем оном Дејану Бићкету.

Питате се зашто.

Па човек је Хрват.

Како Хрват?!!!

Е због оваквих писанија волим ЖРУ. :wub:

Само наставите да се опирете логици укалупираних православаца.

Жру је саблазан за неизлечене неофите и турбо-православце и лудост за атеисте,агностике,муслимане (и остале жру пријатеље)!

пс. - ((antics нешто се дешава са твојим фонтом,мали је па и незгодан за читање.))

Па шта знам, фонт је 14... а ја форум гледам на десетоинчном мониторчићу нетбукчића и то са најнижим нивоом осветљења (мора се штеди батерија, с`г су скупе паре), и види се... А пребацујем у фонт џорџија, јер некако не волим санс сериф фонтове.

Ја би имо пар примједби ( не знам да ли је ова тема подесна, али ако сте је већ поставили а покренута је на неком другом сајту , онда је подесна - тј. кад могу они могу и ја који сам овде учесник).

Прва примједба зашто су ми неке теме склоњене од претраживача?

Друга примједба зашто ми неке теме иако их има на претраживачима без чланства на жру се не могу отворити , то је својеврсно цензурисање тема.

Трећа примједба зашто се толеришу предрасуде о мојој церковности сваком форумашу којему се то накриви , та нијесам ли ја ође бијо админ, ако сам тад ваљо Цркви што ли сад неваљам , колико се сјећам ја нијесан напустио цркву .

Четврта примједба зашто овај нишицава има сабљу а прича о миру ?

Пета примједба зашто смо ми који смо десничари унапред осуђени и етикетирани ако овај сајт припада свим људима Цркве а не само левичарима?

Шеста примејдба зашто уредник у јавност изнесе информације које сам му шануо на уво?

Седма примједба доклеће се придавати значај новинару.дебе - овде сад мало подуже објашњење:

Наиме већина овде присутних форумаша и админа и уредника о новинару дебе не мисли ништа до да је то један религијски таблоид, као што и јесте, на несрећу нашу има префикс српско-православни , али да је таблоид види се из авиона. Дакле иако сви знамо да је то један таблоид , који нема никакав другачији извор информација доли једног обичног форума разноразних православаца и иних , ипак мада су нас већ све попљували именом и презименом ми ви и ја и остали овде присутни придајемо им пажњу и значај.

1. Ако немају никакав значај зашто то радимо?

2. Ако имају икакав значај , шта ће то уопште променити?

Да ли ( а сад добро размислите) да ли ми користимо новинар.дебе зарад сопствене промоције. Да се не лажемо сви смо ми овде маргиналци , потупуно непознате и небитне особе за друштво ( чак и ако су неки као што сам ја скривени екуменисти и тајни језуити) , овај власник овог сајта и форума је само утолико битан колико је поп у свом селу , толико је битан пре свега своме владики па онда и својим парохијанима, осталима са форума како кад, с некима се упознао с некима није никад.

Моја битност је само у томе што вам терам овде контру по питању ваших ( за мене ) смешних политичких ставова и анационалних причица које немају везе са традицијом српског православља, и што повремено искористим простор на жру да изрекламирам неке сајтове.

Битност осталих уредника које нико никад није видео на тиви или чуо на родиону ( сем онога из Словољубве а и он је напоран ко ...чеша) је никаква, битност форумаша типа Фарисеј или шта ти ја знам којега такође.

Дакле остаје само да су ови са новинара.дебе залудни и докони , безидејни таблоидисти , којима је главна атракција , неки верски форум у Србији , који није ни 50-и део рецимо величине форума какав је крстарица или Б92 и сл.

Просто је то толико све небитно да би ја радо мењао све моје дрваре и хотеле све заједно са распуштеницом и оном зимском сликом с промрзлим синусима ђе изгледам ко лудак ко и онај лик са трибине противу +Иринеја а кога сад Фарисеј користи за аватар, значи све би то мењо за парче неке озбиљне славе или рецимо овде на медијима или у Царству Небеском. Али пошто се зна да се на српске медије долази преко везе , онда ми оно друго једино остаје као извесно.

Жељко, у принципу си у праву, али - брате - да ми неко развлачи име по интернету и да га повезује са гомилом глупости (а Лаза плаче ли плаче), то ми се баш не допада. мож' неко, бре, неупућен да прочита и тај неки небитни сајт, јер људи виде - пише о православљу, па често узимају здраво за готово. Нећу бре да ме неко доводи у везу са оваквим патологијама, попут овог непотписаног копи-пејст-енд-дизгрејс текстића.

Жељко, у принципу си у праву, али - брате - да ми неко развлачи име по интернету и да га повезује са гомилом глупости (а Лаза плаче ли плаче), то ми се баш не допада.

Па не допада се ни мени , али шта сад ?

Чим си дошао на јавно место рецимо фејсбук ставио своју слику име и презиме значи пристао си на јавност .

Али то није разлог да се нервираш због неког манијака који ти узме слику и направи фотошоп варијанту да си рецимо педер.

Ако неко после тога промени мишљење о теби буди срећан што си се решио лажних и површних пријатеља.

Имаш три опције или тужи новинар.дебе или се повуци на нета или игнориши.