Jump to content
Guest - . . .-

Hrvatski huligani prebili Srbina i pretili da će mu ubiti sina

Rate this topic

Recommended Posts

Guest - . . .-

Hrvatski huligani napravili su novi skandal, a ovog puta su žrtve bili Miodrag Jovanović i njegov sin. Grupa od pet, šest razularenih momaka pretukla je Jovanovića u Beču i pretila da će mu ubiti devetogodišnjeg sina.

252070_euro2012018_f.jpg?ver=1340099027

Hrvatski navijači su na putu za Gdanjsk, gde se igrala utakmica između Španije i Hrvatske napali Jovanovića, jer je njegov sin nosio Zvezdin dres.

"Incident se desio kod hotela 'De France', gde sam se šetao sa sinom koji je na sebi imao dres Crvene zvezde. Odjednom mi je prišao jedan momak i počeo da viče 'vidi ga, mali cigan', posle čega me je drugi huligan udario sleđa. Pao sam na zemlju i počeli su da me šutiraju, a mom sinu su na silu skinuli i dres po kome su kasnije urunirali. Mali je plakao iz sveg glasa, a ja sam uzalud pokušavao da dozovem nekoga upomoć. Govorili su mi: 'Ćuti, zaklaćemo te'. S njima je bila i jedna devojka, koja je zapretila da će mi oteti sina. Ne znam koliko je sve trajalo, meni je delovalo dugo kao večnost", prepričao je za „Alo!“ Jovanović svoje dramu.

Nesrećnom čoveku su u pomoć pritekla četvorica momaka - Srbin, državljanin Bosne i Hercegovine, Italijan i Francuz, protiv kojih su kasnije pokrenute prekršajne prijave.

"Posle izvesnog vremena prišao mi je jedan momak i na srpskom mi se obratio. Ali, bio sam u strahu da je možda i on jedan od huligana. Međutim, ispostavilo se da je jedan od naših, pa je obećao da će vratiti dres mom sinu. Pokazao sam im gde su otišli hrvatski navijači, a on je sa još trojicom drugova otišao tamo", priča Miodrag i dodaje:

"Čuo sam staklo kako se razbija, video automobil kako pristiže sa još huligana, ali nisam čekao ishod tuče, već sam otišao kući. Stariji sin me je kasnije odveo u bolnicu, gde sam video veliki broj policajaca i povređenih huligana. Tamo su bili i momci koji su nam pomogli. Osim ogrebotina nisu imali veće povrede", ispričao je Jovanović.

Блиц спорт

Srpske krvi uvek žedne ustaše.

Omladina im je gora od one 40- ih.

Šta li nas tek čeka od malih pavelića....... Neka nas Bog sačuva.

Нису ни наши хулигани бољи. Сличан инцидент би могао човек да доживи усред Београда, ако носи дрес који се не свиђа "навијачима". Зар су се мало пута тукли, па чак и убијали?

Нису ни наши хулигани бољи. Сличан инцидент би могао човек да доживи усред Београда, ако носи дрес који се не свиђа "навијачима". Зар су се мало пута тукли, па чак и убијали?

Jeste da su huligani svuda agresivni, ali naši ljudi ne mrze Hrvate toliko koliko oni nas .Hrvatska mržnja prema Srbima je patološka ona je preterana, jednostavno nije normalna.

Jeste da su huligani svuda agresivni, ali naši ljudi ne mrze Hrvate toliko koliko oni nas .Hrvatska mržnja prema Srbima je patološka ona je preterana, jednostavno nije normalna.

Ја ипак не бих поистовећивао шачицу хулигана са целим једним народом.

Ja bih taj fudbal riješio lako, da imam neku vlast. Na stadion bi ušli samo takvi koji bi bili spsobni platit ulaznicu od najmanje 300 evra, za neke važne mečeve i 500 evra, dakle bogatuni, VIP i celebrite a ne nikakva fukara nekakva tamo. A svi ostali bi i za direktni prenos morali platit otprilike kao za normalnu ulaznicu, dobili bi za te pare kod s kojim bi u PC preko interneta mogli aktivirati aplikaciju za prenos utakmice, nešto slično kao te SMS sa šiframa za punjenje telefona. Znači gledat bi mogli ali po kućama i svako bi za to svejedno morao platit. A tek potom bi poslije 7 dana mogli biti na TV prikazivani zapisi utakmica, dakle ne direktni prenosi. Ti bi tek onda bili besplatni i za široke mase. Tako bi svi bili na dobitku, ko bi htio vidjet utalmicu preko PC odmah u direktnom prenosu, morao bi platit kao za normalnu kartu, ko bi htio uživo LIVE, 300 do 500 evra, timovi bi se naklopili i natrpali pune kase para za prenose, država i poreski obaveznici ne bi morali plaćati ta astronomski skupa i nepotrebna policijska obezbjeđenja u iznosima stotina hiljada pa i miliona evra za plate policijaca, tehniku i sve ostalo, te pare bi se potom mogle dati u pametnije svrhe, a huliganstva i rabijanstva također ne bi više bilo. Ti navijači su sramota svakom narodu koji ih ima, svejedno čiji su, svi se isto bezveze ponašaju, razbijaju, tuku se međusobom, terorišu drugi normalan svijet i misle da im niko nije dorastao da ih zpacifikuje.

мислим да то и није баш остварљиво у земљи у којој људи немају да плате ни 300 динара за карту и стадиони стоје празни. Ипак мислим да је проблем у примени законских прописа. Постоје закони, јако добри закони, али се, једноставно, не примењују.

haine04.jpg

Пре десетак и више година, у јеку предизборне кампање, омладинци/активисти једне од партија су лепили предизборне плакате у Новом Саду. У једном тренутку, међу њих је улетела група наци скинса и кренула да их бије вичући ЈУЛ је кул...

Пре пар година, навијачи РК Загреб су направили инцидент на утакмици Загреб - Партизан. Улетели су на терен, тукли играче и навијаче партизана, премлатили новинаре једне српске ТВ станице, каменовали аутобусе... Пар дана после тога, требало је да у Београд дође Цибона да игра против Партизана. Гробари су им, наравно, обећали "незабораван" дочек. А навијачи Цибоне се, наравно, нису појавили. Те ноћи је избила туча између навијача Партизана - два момка су избодена ножем...

Прошле године су у Новом Пазару Вехабије прекинуле концерт Сање Илића, а од тада су направили и неколико инцидената у новопазарским џамијама у којима је било и повређених, зато што нису задовољни начином на који се тамо обавља богослужење...

Исте године је неколицина чланова удружења Газиместан прекинуло литургију коју је служио Јован, епископ шумадијски, зато што им се није свиђао начин на који он служи литургију...

...

Тешко је рећи ко горе страда од мржње - онај који трпи њене последице, или онај ко је носи у срцу и пушта је да га полако изједа изнутра...

Мржња лако нађе изговор, њој је важно само да постоји жртва...

Мржња се крије иза милион различитих маски, али увек има само једно лице...

http://www.trablmejker.com/blog/49

мислим да то и није баш остварљиво у земљи у којој људи немају да плате ни 300 динара за карту и стадиони стоје празни. Ипак мислим да је проблем у примени законских прописа. Постоје закони, јако добри закони, али се, једноставно, не примењују.

To i jeste cilj, da stoje prazni. Ko ima para nek hoda po stadionima, ko nema nek si kupi kod pa gleda kroz internet. TO BAŠ I HOĆU TAKO!!! NARAVNO! Šta ima veze ako su stadioni prazni. Stadioni su izgrađeni za kulturne ljude, da se utakmice na njima gledaju a ne da se tamo ljudi masovno prebijaju pa čak i morduju. Bolje onda da i stoje prazni nego da se ljudi tamo po njima kolju međusobno, naravno, šta drugo. Nisu ni napravljeni zato da bi se dokoni momci tamo maštrafit mogli i izbijat jedni drugima zube i lomit ruke, noge i kičme. A nije šteta tih para koji se daju na te gluposti, jer i tu policiju neko plaća. Kažete da je Srbija PRAVOSLAVNA zemlja, pa zašto onda vi kao pravoslavni glasači ne napravite to tako da se te pare ne daju u gluposti kao što su ti policijski manevri. To su desetine, stotine hiljada ako ne i milioni evra za godinu i svake godine tako. Šta je vama kao pravoslavnim glasačima preče i važnije, da se svaki put plati ta policija a vaši sveštenici vam godinama žive u nemogućim i nezdravim uslovima i sa malom djecom, cijelim porodicama, ili da se te pare što se uštede na policiji daju onda Crkvi i u dobrotvorne svrhe. Ja bih to rekao i ovako: baš zato što se pare daju u takve gluposti ne može ih biti tamo gdje su potrebnije, dakle tamo gdje bi se njima obezbijedio normalan i dostojan život sveštenicima i njihovim porodicama. A vi samo onda navijajte i dalje. Isto to mislim i o katoličanstvu i o pravoslavlju, bez razlike, svaki mi je hrišćanin kojem je preči fudbal, stadion, koji sve to potporuje i ne žali para za policiju jer ako imamo stadione, imamo i tuče, mora onda bit oboje, promašen slučaj i mislim da je zalutao u hrišćanstvo, da uopšte ne shvaća niti razumije o čemu ustvari to hrišćanstvo jeste.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...