Jump to content
Кирил

Геј ген: мит или стварност?

Recommended Posts

zapravo svi smo mi rodjeni kao potencijalni homoseksualci...

..nisam razmisljao o ovome,ali ta sklonost ka usmjeravanju te neke eroticnosti na istopolnog partnera je nesto sa cim vjerovatno svi u nekom trenutku mozemo imati borbu.To je jednostavno stanje koje povlaci sa sobom gomilu nekih okolnosti gdje imamo igru emocija i pozude...meni je recimo dugo vremena odnos dvije zene bio pojam ljudske seksualnosti i strasti,nesto sto ne moze da se mjeri sa heteroseksualnoscu...mislim i sama heteroseksualnost je posledica pada i u sebi ima tu razarajucu energiju bluda,..jednosstavno u nama postoje gresi koji delaju u našim udovima, kao što sv. apostol Pavle kaže, čak i uprkos našoj umnoj i svesnoj volji (vidi Rim. 6–8).

Наравно,у сваком постоји тај потенцијал,макар у некој од "фаза сазревања".Ради се само о различитим интензитетима.

У сваком случају не би смели да се поведемо за тим слабостима и да их преточимо у понашање и размишљање.Али и у томе нам је неопходна Литургија,као и у свему, уосталом.

Људи, ја предлажем да се тема закључа, има премало жена, а превише приче о хомосексуалности. Свашта из овог може да се изроди.

Људи, ја предлажем да се тема закључа, има премало жена, а превише приче о хомосексуалности. Свашта из овог може да се изроди.

0110_hahaha dada

Дакле - према Вама, госн Бибићу, усташа дође, и каже:''Човече, силовао сам ти ћерке и жену, убио сам ти сина, све сам ти заклао, мајку ти ј.бем Српску'' - и онда бих ја требао рећи:''Па добро, није човек тако мислио, иако ми је побио све, нема везе, добар је он, видим му у очима доброту''.... (рацио?)

Како не видите сви ви који пратите тему, да је породица изгубила важност? Допринесимо томе да се врати првенство породици!!!

''Дрво које плода не рађа, сјече се у корен, и у огањ баца'' - пренешено значење:

ПЕДЕРАСТИЈА ЈЕ ГРЕХ! ИСТОПОЛНА ЉУБАВ ЈЕ ГРЕХ! (сем ако ви католици мислите да је то у реду, па зато имате педофилију веома распрострањену по читавом свету - нема Духа Светога у Римокатилицизму - главни разлог)

поз :)

Хвала на оинформацији. Баш та таква ми је недостајала. И молим те престани ме персирати јер ја тебе такођер персирати не будем јер је то такво неписано правило на Форумима, персирати се будемо сви или нико. Кад администрација сајта одлучи завести обавезно персирање и акадамско ословљавање онда ћу то испоштовати и ја а затим ми такво персирање није потребно, поготову не такво гдје ћеш ми у једном даху написати "Ви госн. Бибићу сте #$%& и #$%& или #$%&."

Сад о теми. Добро јутро Илија, ево мене из млина. Тако изгледа то што си написао ти као одговор на мој пост. Нема то ни главе ни пете, читаш ли уопште шта сам ја тамо написао? Мени се чини да не јер из мојег писања нигдје не прозлази да ја хомосексуалност сматрам потребном каквог озакоњења и друштвене промоције. Само сам навео разлоге зашто се то дешава у друштву, они који о томе одлучују и доносе такве законе су већином хетеросексуали који сједе по државним скупштинама и министарствима или владама разних земаља и тамо се гласа већином гласова који потичу од посланика напросто хетеросексуалне оријентације. Нећеш ме сад ваљда почети увјеравати да тамо у тој вашој скупштини Републике Србије сједи све сами геј и лезбејка? Они су ти који те законе доносе а ја сам писао о феномену диктауре такозваног демократског корективистичког активизма тј. хиперкоректност која данас у Европи и ЕУ влада а везује се за садашњи важећи и актуални европски модел, узор и/или идеал појма демократије, ако уопште имаш појма шта је то.

Мислим да ме нисте разумели сви Ви.. ја не забрањујем такав однос! ја немам никакво право да то радим! ја само кажем, колико је то неприродно! колико је то штетно за људе и за њихову веру и морал.. (нисте сигурно толико слепи да то не видите).

То нама није потребно! нама је пре свега потребна породица!...

Ово је чињеница: пре параде поноса, имали су скоро нормалан живот. А после? не могу да верујем да су они толико глупи да себи допуштају да у сред Србије, гурају прст у око целе нације! па то је апсурд...

И ја кажем, треба прихватити људе такве какви јесу.. и они су људи, далеко од тога.. али ако наставимо, већ ће сутрадан педофили тражити своју параду... (ваљда знате куда то води О.о )

Углавном, закључајте тему! За мене, то је болест, која се може лечити, само да они хоће. Јер да хоће истински и искрено, уз Божију снагу и православну веру - све могу. Нико нам не може ништа кад је Бог сами поред нас...

Толико о томе!

Поздрав!

Наравно,у сваком постоји тај потенцијал,макар у некој од "фаза сазревања".Ради се само о различитим интензитетима.

У сваком случају не би смели да се поведемо за тим слабостима и да их преточимо у понашање и размишљање.Али и у томе нам је неопходна Литургија,као и у свему, уосталом.

svakako...Liturgija je otkrovenje nove tvari.zivota u blagodati bozijoj...neko je rekao da su nam polnost i ta uzajamna privlacnost dati da bi uvidjeli da sami sebi nismo dovoljni..a sa druge strane ako se sve svede na polnost imamo odredjenu degradaciju nas kao licnosti i predispozicija koje imamo.

Bogocovek Hristos nivo nasih ceznji za savrsenim dize na jedan prefinjeni nivo - jer i sam kaze u jednom dijelu :

Чули сте како је казано старима: не чини прељубе. А Ја вам кажем да сваки који погледа на жену са жељом, већ је учинио прељубу у срцу својему" (Мт. 5:27-28).

Мислим да ме нисте разумели сви Ви.. ја не забрањујем такав однос! ја немам никакво право да то радим! ја само кажем, колико је то неприродно! колико је то штетно за људе и за њихову веру и морал.. (нисте сигурно толико слепи да то не видите).

То нама није потребно! нама је пре свега потребна породица!...

Ово је чињеница: пре параде поноса, имали су скоро нормалан живот. А после? не могу да верујем да су они толико глупи да себи допуштају да у сред Србије, гурају прст у око целе нације! па то је апсурд...

И ја кажем, треба прихватити људе такве какви јесу.. и они су људи, далеко од тога.. али ако наставимо, већ ће сутрадан педофили тражити своју параду... (ваљда знате куда то води О.о )

Углавном, закључајте тему! За мене, то је болест, која се може лечити, само да они хоће. Јер да хоће истински и искрено, уз Божију снагу и православну веру - све могу. Нико нам не може ништа кад је Бог сами поред нас...

Толико о томе!

Поздрав!

mozda je malo skretanje sa teme ali Ima mnogo vise promiskuitetnih veza nego homoseksualaca u srbiji a mislim da ovo prvo vise narusava tvoj model morala i vere,zar ne?A obe kategorije su stavljene kod apostola Pavla u isti kos : Ne varajte se, ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni rukobludnici, ni muželožnici, ni lakomci, ni lopovi, ni pijanice, ni opadači, ni otimači, neće naslijediti Carstvo Božije (1 Kor. 6:9,10).

Само сам навео разлоге зашто се то дешава у друштву, они који о томе одлучују и доносе такве законе су већином хетеросексуали који сједе по државним скупштинама и министарствима или владама разних земаља и тамо се гласа већином гласова који потичу од посланика напросто хетеросексуалне оријентације. Нећеш ме сад ваљда почети увјеравати да тамо у тој вашој скупштини Републике Србије сједи све сами геј и лезбејка? Они су ти који те законе доносе

Ово си добро приметио. Баш у време када се у Србији захуктава предизборна кампања.

Време је да хиперкоректним политичарима који подржавају геј педеријаду кажемо шта о томе мислимо. Неко ће због тога да их ћушне (не мислим буквално) а неко потапше по рамену на изборима. Видећемо како ће проћи...

0205_whistling

Дакле - према Вама, госн Бибићу, усташа дође, и каже:''Човече, силовао сам ти ћерке и жену, убио сам ти сина, све сам ти заклао, мајку ти ј.бем Српску'' - и онда бих ја требао рећи:''Па добро, није човек тако мислио, иако ми је побио све, нема везе, добар је он, видим му у очима доброту''.... (рацио?)

Како не видите сви ви који пратите тему, да је породица изгубила важност? Допринесимо томе да се врати првенство породици!!!

''Дрво које плода не рађа, сјече се у корен, и у огањ баца'' - пренешено значење:

ПЕДЕРАСТИЈА ЈЕ ГРЕХ! ИСТОПОЛНА ЉУБАВ ЈЕ ГРЕХ! (сем ако ви католици мислите да је то у реду, па зато имате педофилију веома распрострањену по читавом свету - нема Духа Светога у Римокатилицизму - главни разлог)

поз :)

Opomena

Pokušavam i ja da razumem ovu devojku koju poznajem pa onda i sve ostale s njom.

Kada je ona u pitanju znam da nije ništa kriva .

Niti šenluči na paradama"ponosa" niti se hvali time šta je.

Žao mi je što ne može da ima normalan porodični život.

Ne mogu da mrzim nikog pa čak ni one što šenluče na paradama "ponosa" iako je ispalo da je dosta njih bilo i plaćeno da statira u istoj.

Ja bih najradije te ljude ostavio na miru.Naravno sa molbom onima koji ih promovišu da parade ne organizuju.

Možda neka savetovanja ili slično.

Ne znam šta podrazumevaš pod tim, ali porodicu svakako mogu da imaju. To što homoseksualce ne privlači suprotan pol isto toliko strasno koliko i isti, i nije toliki problem. Sad ispade da ljude u braku drži samo strast.

mene zanima da li se ona izjava "drvo koje ploda ne radja sece se i u oganj baca" odnosi na sve ljude koji slucajno ili namerno nemaju decu?

Konretno me zanima referenca ove izjave prema pravoslavnim monasima... koji takodje "ploda ne radjaju"

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...