Jump to content
Кирил

Геј ген: мит или стварност?

Recommended Posts

Ја мислим, ако нас је Бог све створио савршене, све нас је створио да будемо заједно (мушкарци и жене), онда је вероватно проблем у главама тих напаћеника и изопаченика.

Наравно, ја немам ништа против њих. Ти ради кући шта хоћеш, само немој мени на нос то натурати, јер то мрзим.

То је заправо једино што мрзим код њих. Овако, боли ме брига за њих.. ал реално..

Ја мислим, ако нас је Бог све створио савршене, све нас је створио да будемо заједно (мушкарци и жене), онда је вероватно проблем у главама тих напаћеника и изопаченика.

Наравно, ја немам ништа против њих. Ти ради кући шта хоћеш, само немој мени на нос то натурати, јер то мрзим.

То је заправо једино што мрзим код њих. Овако, боли ме брига за њих.. ал реално..

Није нас створио савршене. Створио нас је да постанемо савршени. Јер, да смо били савршени, како је онда било могуће да смо пали? Ако је нешто савршено, оно није склоно срозавању.

Створио нас је "по икони" својој. "По подобију" његовом, то треба да досегнемо.

Како који...

Нисам стручњак за ту област, али, колико сам ја разумео - неки су такви од рођења, код неких се хомосексуалне склоности развију због неке претрпљене трауме, код неких због поремећеног хормонског статуса, код неких због презасићења...

Шта конкретно подразумеваш под тиме да нас је Бог створио савршене?

Нишизава, ја сам мислио на оно шта је рекао Александар. Заправо сам на то мислио и односи се на то шта је написао. Јер нико није савршен. Сви ми имамо мане и врлине. ;)

Поелбастер, то и ја кажем. Једино што мрзим код тих људи јесте та парада. ПА ТО ЈЕ ПАРАДА СРАМА И СМРАДА НЕЧОВЕЧИЈЕГ!

Pokušavam i ja da razumem ovu devojku koju poznajem pa onda i sve ostale s njom.

Kada je ona u pitanju znam da nije ništa kriva .

Niti šenluči na paradama"ponosa" niti se hvali time šta je.

Žao mi je što ne može da ima normalan porodični život.

Ne mogu da mrzim nikog pa čak ni one što šenluče na paradama "ponosa" iako je ispalo da je dosta njih bilo i plaćeno da statira u istoj.

Ja bih najradije te ljude ostavio na miru.Naravno sa molbom onima koji ih promovišu da parade ne organizuju.

Možda neka savetovanja ili slično.

Свакако да треба те људе оставити на миру. Да нико нема право да им прети нити да их дискриминише и малтретира због тога. И не само то. Ти људи морају бити прихваћени као људи. Мора им се омогућити да буду слободни и да се осећају слободним. Ако неко не жели да се бори против свог греха, ако не види да је то грех, не смемо му претити због тога. Они морају бити, ако већ нису у Цркви, прихваћени као комшије, пријатељи, колеге на послу, суграђани. Морају. И ту нема дискусије.

Свакако да треба те људе оставити на миру. Да нико нема право да им прети нити да их дискриминише и малтретира због тога. И не само то. Ти људи морају бити прихваћени као људи. Мора им се омогућити да буду слободни и да се осећају слободним. Ако неко не жели да се бори против свог греха, ако не види да је то грех, не смемо му претити због тога. Они морају бити, ако већ нису у Цркви, прихваћени као комшије, пријатељи, колеге на послу, суграђани. Морају. И ту нема дискусије.

Слажем се са свим што си написао. И у вези тога једно питање.

Уколико им нико не скрене пажњу на то да такво стање баш и није здраво, у најмању руку, како ће они знати да су болесни и да им треба лечење? Да не буде као контра теби, ово је само требало да буде разрада онога што си већ рекао. Дакле, која је граница "љубазног општења", можемо га назвати и "снисхођење", а да то није лицемерје, или небрига према нечијем здрављу или спасењу?

И сад, недао Бог, да се вашим ћеркама или синовима исто деси то. И још Вас убеђују да будете педер, да ли бисте прихватили? Зар није логичније говорити им да греше, да се врате нормалним и моралним стварима, да се врате породици, поврх свега - православљу. Мислим, није ми то нормално. Мени је нормално, ако је нека особа хомо, нека она то ради код себе кући, нека не ради то у парку с осталима, да не убеђује децу да исто буду хомо (што дубоко верујем да ће то бити нормална ствар до 2020). Ја ништа против немам, али немојте, молим, НЕМОЈТЕ убеђивати нормалне и рационалне да прихвате нешто што је скоро немогуће прихватити...

Поздрав! (без увреде)

Слажем се са свим што си написао. И у вези тога једно питање.

Уколико им нико не скрене пажњу на то да такво стање баш и није здраво, у најмању руку, како ће они знати да су болесни и да им треба лечење? Да не буде као контра теби, ово је само требало да буде разрада онога што си већ рекао. Дакле, која је граница "љубазног општења", можемо га назвати и "снисхођење", а да то није лицемерје, или небрига према нечијем здрављу или спасењу?

Не можемо ми да позивамо на лечење у медицинском смислу, ако званична медицина каже да то није болест. И треба да престанемо са тим више. Ми треба да позивамо на лечење у нашем конкетску - на борбу против греха, па ко има уши он ће чути. Али, на томе треба да остане - на позиву. Једанпут, други пут, трећи..."онда нека ти буде као незнабожац." Остави га на миру. Моли се Богу за њега и ништа више.

Најмањи део је биолошки предиспониран као што је и јако мали део то просто изабрао као стил живота.

Углавном се ради о погрешној раној социјализацији или трауми,у једном делу.А има и онај текст о узрочности што сам поставио у теми Хомосексуалац пред путиром.

Господине Бибићу, волео бих да ми објасните зашто сте окачили овај видео? Која је поента? ако није проблем.

Sad ako ti odgovorim dovodim u opasnost čitavu tu temu jer slovim ovdje kao "ozloglašeni" likvidator iliti začepeljivač tema. Raspravljajte malo sami i uključite u to svoju hrišćansku bratskosestrinsku empatiju i psihosocijalnu dimenziju. Inače ja mislim da je video ilustrativan sam za sebe, ali ako nekome nije, nek onda par dana pričeka. Zadržavam si pravo javit se s podrobnijim objašnjenjima k videu tek kad vidim da se ste se dosta o tome izraspravljali kako vam ne bi "udavio" tu temu odmah u početku. Kako rekoh, po tome sam nažalost neslavno poznat ovdje na forumu slično kao gospodin Čejović po otvaranju tema, on teme otvara a ne završava, ja ih ne otvaram ali likvidiram. Takav likvidator.

ccvige

Нарочито их морамо прихватити са пуно љубави ако су у Цркви Христовој.Они као наша браћа у Христу нису ни по чему "нижи" од нас нити лошији хришћани.Напротив.

Sad ako ti odgovorim dovodim u opasnost čitavu tu temu jer slovim ovdje kao "ozloglašeni" likvidator iliti začepeljivač tema. Raspravljajte malo sami i uključite u to svoju hrišćansku bratskosestrinsku empatiju i psihosocijalnu dimenziju. Inače ja mislim da je video ilustrativan sam za sebe, ali ako nekome nije, nek onda par dana pričeka. Zadržavam si pravo javit se s podrobnijim objašnjenjima k videu tek kad vidim da se ste se dosta o tome izraspravljali kako vam ne bi "udavio" tu temu odmah u početku. Kako rekoh, po tome sam nažalost neslavno poznat ovdje na forumu slično kao gospodin Čejović po otvaranju tema, on teme otvara a ne završava, ja ih ne otvaram ali likvidiram. Takav likvidator.

ccvige

Нема то никакве везе, нека буде затворена, само ми дај објашњење...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...