Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

исидорица

`White sensation` журке: нова земља или пречица у сумрак?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Нисам гледала да ли је неко покренуо тему.

Ја сам морала то да учиним, и то не из побуда православног фундаментализма.

Ове журке су наша свакодневна стварност. Посећује их хиљаде људи.

Оне добијају статус својеврсног религијског култа унутар новог "храма" у којем је Диџеј бог! :)

Оне су пример Жеђи са краја времена.

Нови храмови обучени у блеу светлост у којој су сви лепи!!

Јежим се већ...

При томе, додајем, да музику овог ранга слушам у одређеним приликама (кад тренирам) и често сам је слушала на журкама. Додуше, неку блажу варијанту, са више текста, мање екстазе, али основа је иста.

Ако је ова музика препозната као new age богожеђање, а рокенрол (иако по многима жив у срцима младих и старих бунтовника) превазиђен у истом, где су у свмеу томе Хришћани?

Да ли ћемо видети неког нашег пастира на овим "чувственим" журајама?

Питања су намењена теолозима и осталима.

Vidi sestro,ovakvu priču možeš napraviti i o odlasku u kafanu gde je konobarica sve i svja.

Jednom sam bio na ovom dešavanju,kao uposleno lice i žurka ko žurka samo mnogo skup ulaz :)

Vidi sestro,ovakvu priču možeš napraviti i o odlasku u kafanu gde je konobarica sve i svja.

Jednom sam bio na ovom dešavanju,kao uposleno lice i žurka ko žurka samo mnogo skup ulaz :)

Да, али то није кафана. И конобарица је све и свја, мало штипнеш, пипнеш и обезнаниш се. Ово је читава идеологија. Слажем се да је журка ко свака друга. Нисам ни мислила да тамо демон долази на крилима.

Превише наивно ми је твоје објашњење. Степен ове демитологизације свега и свачега у Цркви поприма облик опасне наивности (секуларистичког уопштавања) а не сагледавања.

Мени уопште није једноставно да себи објасним манијачку зависност људи од ових журки, а она постоји!... Ако смо све рекли о кафани и конобарици, не треба ваљда сад да ћутимо?

Или хришћани нису обавезни да се баве било чим што излази из њиховог умишљеног "превазилажења" приче?

Занима ме како теолози, као најодговорнији апостоли Цркве, макар по "титули", виде улогу Цркве у овоме?

Занимљиво је да има толико заједничких елемената са Храмом: светлост, купола, маса која одговара диџеју, итд.

Нажалост, није ми довољно да чујем апстрактно објашњење лишено живота.

Једна од важнијих улога овог форума (и поред фалинке личног контакта, који ће према мом мишљењу увек бити превасходан у свакој мисији) јесте да заједнички налазимо одговоре на питања која се намећу свету, као нашој бризи, а не само нашим приватним интересима.

Ако је нама свеједно што је "Журка чувства" постала храм омладине (баш као што су биле свирке рокенрола, итд.) и ако је довољно рећи да је то исто што и култ кафане и на томе завршити разговор, онда смо, опростите, браћо, на срамоту озбиљности хришћанства. s.o.s.

Isto sam ja sve to gledao i na Umeku,na Exitu i slično.

Ljudi vole da se drogiraju ,zato su ovisni o ovakvim žurkama,i to je razlog zašto se ponašaju idolopoklonički.

Ne vidim neku veću filozofiju tu,nemam ništa protiv ako je neko drugi vidi :)

Идеологија је да нема никакаве идеологије. Једна нула, а те нуле је маса гладна, питање је зашто?

Ја сам, рецимо, одрастао уз панкерицу, па сам временом правио корак у "назад", па све више слушао блуз, а сад све чешће завршим са оном "нема ти мерака до севдаха". Е сад, нећу тиме да кажем да је то једино вриједна музика, већ је суштина у томе да је у сва три случаја та музика носила на себи једно искуство живота, те несила, а истовремено и тражила, некакав смисао тог живота. Ова нула ми је некако до баналности испражњена и лишена било каквог смисала.

У моје време су се бар ствари називале правим именом: :)

http://www.youtube.com/watch?v=tp3m5bCCOfs

Хвала, Звонко! :)

Ту сам негде убадала.

Сада су навучена бела крилца. tiesto11.jpg&w=600&h=458&ei=4RbST-OnE8WBhQfs7r3yAw&zoom=1&iact=rc&dur=300&sig=110324273627662642117&page=1&tbnh=140&tbnw=190&start=0&ndsp=45&ved=1t:429,r:13,s:0,i:113&tx=76&ty=52

Мислим, можда нама делује банално, али мени је језа. Гуча и Егзит су мале бебице.

Овде се по ритму, идејном склопу, наслућује једна униформност, која мислим да није позната у досадашњим манифестацијама сличног типа. То води до новог обезлиавања, а крштено је од стране диџеј иделога као ослобађање "сенса", сијање сопства, итд. Кад нешто поприма димензије философског система, што Егзит нема, онда смо у ситуацији да се питамо...

Већина саговорника као да не разуме о чему говорим. Није ово питање морала (дрога, секс, итд.), већ питање МЕТАФИЗИЧКОГ ПОЗИЦИОНИРАЊА. Ненаметљиво, али сигурно, философија белих "инсеката" унутар изокренутог ритуала, коси животе младих, баш зато што ми кажемо: ма, то је само журка!

Kakva ideologija? Ja nisam upoznat da postoji bilo kakva ideologija iza ovoga. Žurka ko žurka.

Погледај извештаје поводом последњег одржавања ове журке у бг, на пример у Вечерњим новостима.

Питање је зашто се ове журке не одржавају баш свуда у Европи.

Мени ово (погледати до осмог минута) не личи САМО на журку. У том случају, потребно ми је додатно појашњење неопходности ових пратећих елемената:

Занимљиво је да има толико заједничких елемената са Храмом: светлост, купола, маса која одговара диџеју, итд.

Нажалост, није ми довољно да чујем апстрактно објашњење лишено живота.

Pa najdublja žeđ je žeđ za blagodaću,tako barem kaže EPiskop David.U jendom broju časopisa Logos se na jedan njemu svojstven način osrvnuo na ovu temu.Pričao je baš o ovim okupljanjima.Mada koga se jednom takne blagodat božija,onda sve manje ima ovih sensation party-ja,jedina white sensation party u njegovom životu biva njegovo krštenje i ako Bog da,ultra sensation party Liturgijska sabranja gdje dolazi do potvrde da God is a DJ kako to kaže jedan od smirenijih grupa Faithless :+) a da mi možemo biti DJ-evi samo po blagodati,gdje treba da se potrudimo da izmiksamo ovo malo života na zemlji radošću Vaskrsenja.Tako da to je to,život daleko od bogootrkivene realnosti se ostavaruje u jednoj takvoj realnosti jer ima potrebu da se negdje projavi,a opet gdje se kao i u svakoj takvoj zajednici,pa i u onoj u samom centru/jezgru liturgijskog,projavljuju slabosti čovjeka ranjenog grijehom..

Mada ove žurke nisu usamljene,ima ih na svim stranama...Ko voli trance sigurno je slušao i čuo za goa trance žurke...Ista stvar,samo je malo psihodeličnija i po meni mnogo kvalitetnija,mada evo kako kažu : Dobrodošla u raj :)

Pa najdublja žeđ je žeđ za blagodaću,tako barem kaže EPiskop David.U jendom broju časopisa Logos se na jedan njemu svojstven način osrvnuo na ovu temu.Pričao je baš o ovim okupljanjima.Mada koga se jednom takne blagodat božija,onda sve manje ima ovih sensation party-ja,jedina white sensation party u njegovom životu biva njegovo krštenje i ako Bog da,ultra sensation party Liturgijska sabranja gdje dolazi do potvrde da God is a DJ kako to kaže jedan od smirenijih grupa Faithless :+) a da mi možemo biti DJ-evi samo po blagodati,gdje treba da se potrudimo da izmiksamo ovo malo života na zemlji radošću Vaskrsenja.Tako da to je to,život daleko od bogootrkivene realnosti se ostavaruje u jednoj takvoj realnosti jer ima potrebu da se negdje projavi,a opet gdje se kao i u svakoj takvoj zajednici,pa i u onoj u samom centru/jezgru liturgijskog,projavljuju slabosti čovjeka ranjenog grijehom..

Mada ove žurke nisu usamljene,ima ih na svim stranama...Ko voli trance sigurno je slušao i čuo za goa trance žurke...Ista stvar,samo je malo psihodeličnija i po meni mnogo kvalitetnija,mada evo kako kažu : Dobrodošla u raj :)

Хвала ти на одличној анализи! :)

Погледај извештаје поводом последњег одржавања ове журке у бг, на пример у Вечерњим новостима.

Питање је зашто се ове журке не одржавају баш свуда у Европи.

Мени ово (погледати до осмог минута) не личи САМО на журку. У том случају, потребно ми је додатно појашњење неопходности ових пратећих елемената:

U jednoj državi može da se održava jednom godišnje,a oni idu po celom svetu...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...