Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Зоран

Abortusa dvaput više od porođaja u Srbiji

Recommended Posts

Ne razumem sta to moze da natera zenu da ubije plod utrobe svoje...Nedavno je moja rodjaka rodila sesto dete,najstarije ima 18 godina,Ona kaze da je svako naredno sve veca radost.Evo,ako Bog da,da sve bude dobro,ja sam na pocetku trece trudnoce i osecam samo kako se deli ljubav kao onaj hleb sto Hrostos razdade ucenicima,cudo jedno!Na leto tri male glave ,6 malih stopala u kuci!!!Koje je to zlo u nekome da ubije to malo sto raste u utrobi???Pitam se,ali to do mene ne dopire.Podstanari smo,muz i nema stalno zaposlenje,ali nam na pamet ne pada da odbacujemo decu.I ne samo to,koliko deca oplemenjuju ljudsku dusu,pa to je cudo jedno.Kad se smeju,kad se igraju,kad se zrtvujes za njih...Mozes samo bolji postati.

Није моја несрећа у томе што си ме лишила земног живота јер је он само тренутак у односу на вечност, тренутак који заблиста попут звезде падалице и нестане у тами, него је моја несрећа у томе што је моја душа вечна. Бачен сам у теби непознату вечност а да од првородног греха нисам опран благодаћу Духа Светога, нити сам искупљен из власти сатане, нити просветљен светим тајнама Цркве. Није ужасна смрт, него вечно постојање без Бога. Господ ти је дао мој живот као што цар своме слуги поверава свој драгоцени бисер или дијамант да га чува и да му га врати кад он то затражи. Но ти тај дар ниси случајно испустила из руку нити су ти га лопови украли, него си драгоценост цареву својим рукама бацила у јаму за отпатке. Шта ћеш му одговорити кад ти каже: “Врати ми моје благо”. Нема смрти за оне који су са Господом – то је вечна радост. Но смрти нема ни за оне који не виде Бога – то је вечна тама. Лишила си ме онога због чега је Бог примио тело човека, сишао на земљу и распео се на Крсту. Ти си ме лишила духовног васкрсења. Боље да си хиљаду пута убила моје тело. Зашто ме ниси родила па ме онда, ако ти нисам потребан, оставила поред пута. Неко би чуо дечији плач, наднео се нада мном и сажалио се на мене. Деца често доносе кући болесно маче, па зар се онда нико не би сажалио на мене? Ја не говорим о богатим људима јер од новца се човеково срце окамени и само малобројни успеју да га сачувају тако да буде мекано попт топлог воска. Обично душа богаташа има језик, али нема уши, па не би чула мој плач. Но можда би се некакав сиромашак, који није изгубио срце, сажалио и донео ме у свој дом. У кући у којој нема довољно хлеба, али зато љубав није изгубљена, може бити више среће него ли у кући богаташа. Ја бих називао оцем онога ко ме је успут покупио, а не онога ко ме је избацио из свог живота као што се пас шутне из собе. Мајком бих назвао ону која ме је пригрлила, а не ону која је одлучила да у овом свету нема места за њено дете.

Мајко, и ти си некад била плод и твоја мајка се радовала што се појавио нови живот, слично новој звездици која на небу заблиста, док је твој отац заустављао дах и ослушкивао твоје покрете у утроби твоје мајке. Твоја мајка није с тобом поступила као ти са мном. Она је тебе родила и присајединила те Цркви. Сети се времена кад си била дете и тепајући звала маму и пружала руке у сусрет сунцу. Деца се играју луткама, певају им успаванке и пресвлаче их у нове хаљинице, али не постоји игра у којој лутку убијају и на комаде је кидају. Да ли си у то време могла и помислити да ћеш бити убица? Ја немам родитеље, а ти си ме лишила нове породице – небеске породице у којој је отац Сâм Бог, Пресвета Богородица мајка, а анђели старија браћа. Те породице – Небске Цркве, ја сам заувек лишен. Моја је душа луталица без уточишта која тумара кроз сутон вечне ноћи.

Архимандрит Рафаил Карелин

Ne razumem sta to moze da natera zenu da ubije plod utrobe svoje...Nedavno je moja rodjaka rodila sesto dete,najstarije ima 18 godina,Ona kaze da je svako naredno sve veca radost.Evo,ako Bog da,da sve bude dobro,ja sam na pocetku trece trudnoce i osecam samo kako se deli ljubav kao onaj hleb sto Hrostos razdade ucenicima,cudo jedno!Na leto tri male glave ,6 malih stopala u kuci!!!Koje je to zlo u nekome da ubije to malo sto raste u utrobi???Pitam se,ali to do mene ne dopire.Podstanari smo,muz i nema stalno zaposlenje,ali nam na pamet ne pada da odbacujemo decu.I ne samo to,koliko deca oplemenjuju ljudsku dusu,pa to je cudo jedno.Kad se smeju,kad se igraju,kad se zrtvujes za njih...Mozes samo bolji postati.

Наравно, у свему се слажем са Тобом!

Биће бебац,а? ne_shvata

Пројекције становништва Србије, 2007 - 2032

Средња варијанта

Република Србија

укупно

2007       7 535 336

2012       7 352 081

2017       7 192 783

2022       7 065 765

2027       6 950 106

2032        6 851 099

http://nn01.stat.gov.rs/axd/pxweb2004/Dialog/varval.asp?ma=ProjekcijeStanovnistva_PETVarijanti&ti=%CF%F0%EE%BC%E5%EA%F6%E8%BC%E5+%F1%F2%E0%ED%EE%E2%ED%E8%F8%F2%E2%E0+%D1%F0%E1%E8%BC%E5%2C+2007+%2D+2032%2E+%EF%E5%F2+%E2%E0%F0%E8%BC%E0%ED%F2%E8&path=../Database/Serbiandatabase/Stanovnistvo/Projekcije%20stanovnistva%202007-2032.%20godine/〈=16

leteti 0442_feel

:group111: algabacaju algabacaju

надам се само да Бог не затвори и утробе оних које желе да роде, колико убијамо своје и никако не спречавамо  spavanje1

Има два абортуса. Један је овај о коме пишемо, а други је после рођења. Може да буде кад дете напуни  година , тада га родитељи абортирају. Ако сте један прегилтрали, други вас чека ( не обавезно).

Овај други је чешћи.

Од овог другог се дешава први.

А како то изгледа у пракси:

Ми смо установа која је довела допунски рад до савршенства. Ова установа живи од тога и та средства нису нимало мала. Сигурност пацијенткиња је већа код нас него у малим приватним ординацијама, а и конкурентнији смо са ценама. На пример, абортус је код нас 15.000 динара, а у приватним и 26.000 динара. Имамо велики број пацијената, који долазе из Црне Горе или Републике Српске, који желе да се оперишу код нас у допунском раду – додаје др Станојевић.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Dr-Stanojevic-Zivimo-od-dopunskog-rada.sr.html

Има два абортуса. Један је овај о коме пишемо, а други је после рођења. Може да буде кад дете напуни  година , тада га родитељи абортирају. Ако сте један прегилтрали, други вас чека ( не обавезно).

Овај други је чешћи.

confused1

Ја имам четверо дјеце, и сад ми је жао, што их није било и више.

најмањи је први разред, најстарији, трећа година факултета, остали између.

Ја никога не осуђујем ни з ашта у животу, није то мој посао.

Али мислим да је неприродно, убити своје дијете, и да је страшан злочин и према дјетету и према себи.

Немање љубави је највећи пропуст данашње цивилизације, прије свега према себи,

да би вољели друге морамо знати вољети себе.

Колико сам опазила, највећу улогу ипак одиграју мушкарци, зато је то и њихов грех, не само грех мајке.

Себични и недорасли мушкарци испуњени егоизмом и размаженошћу, не трпе, да их мало биће,

помјери са њихове позиције.

мислим да  мушкарци имају највише кривице у томе.

Има два абортуса. Један је овај о коме пишемо, а други је после рођења. Може да буде кад дете напуни  година , тада га родитељи абортирају. Ако сте један прегилтрали, други вас чека ( не обавезно).

Овај други је чешћи.

0102_laugh stadaradim smej.gif

Ја имам четверо дјеце, и сад ми је жао, што их није било и више.

најмањи је први разред, најстарији, трећа година факултета, остали између.

Ја никога не осуђујем ни з ашта у животу, није то мој посао.

Али мислим да је неприродно, убити своје дијете, и да је страшан злочин и према дјетету и према себи.

Немање љубави је највећи пропуст данашње цивилизације, прије свега према себи,

да би вољели друге морамо знати вољети себе.

Колико сам опазила, највећу улогу ипак одиграју мушкарци, зато је то и њихов грех, не само грех мајке.

Себични и недорасли мушкарци испуњени егоизмом и размаженошћу, не трпе, да их мало биће,

помјери са њихове позиције.

мислим да  мушкарци имају највише кривице у томе.

Cestitam na decici !!!A slazem se da muskarci imaju dosta udela u svemu tome.Najlakse je zaceti dete(ko nema problema),a posle ,mnogi se ponasaju kao da ih i nemaju i sve mora zena,a oni nemoj slucajno pelenu da promene.Mnogi muski rade i vise nego sto treba,usavrsavaju se,a mislim da porodican covek ipak treba da prikoci i posveti se familiji.

Нека статистика каже да су у  Русији дневно обави 10000 абортуса. И даље се наводи статистика ауто удеса, самоубистава. Ту неку статистику везану  за самоубистава и  удес у Русији реко јуе свештеник после Божићне Литургије. И та његова статистика је тачно упола већа од оне у којој је објављено 10000 абортуса. Свештеник није било  који. Па испада да се дневно обаввља у Русији 20000 абортуса. тако испада. Није важно нек је пола абортуса дневно.

Posto mi je danas potvrdjena treca trudnoca,obe medicinske sestre prisutne,prvo sto su me pitale je :"Radjas li?" Eto,toliko je ta praksa uobicajena,da nije ocekivano roditi dete.Pitali su me to i za prvu moju trudnocu...Inace,ono sto se radi po nasim bolnicama je strava i uzas.Jedan sat u cekaonici i koliko abortusa za to vreme,i da se nista uciniti ne moze da se to zaustavi,tuga je i jad.Meni je zao ubijene dece,a ove ubice majke i oceve koji se tamo i ne pojave,zalim iz dubine duse.A tek osoblje koje to mora da radi.Da im Bog da pokajanje dok ima vremena,a dusice dece ce tamo gde i treba da odu nevinasca mala.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...