Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Guest Alefshin

Забрана хиџаба у исламском свету

Оцени ову тему

Recommended Posts

Guest ага пије млеко

Ja vam nijesam dala dozvola da mi se obrachate sa ti

i.

Ako vam je moderacija dozvolila da stavite dhzmija na avatar,ne znachi da sada mozete biti ravni meni.

Исприка, ево исправио сам поруку : https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,2331.msg128422.html#msg128422

klapklap

Материјал који постављаш нема везе са насловом теме. Тиме само минираш један користан дијалог. Рекох, ако те интересује оитање екстремизма и екстремиста у исламу, можеш поставити и такву тему па тамо онда стваљати овакве снимке. Па ко хоће да коментарише нека изовли. Није у реду да на тему муслиманског одевања стављаш снимке о џихаду, пучкама, ескпозивима (што се тиче Ирака, њихова Борба за слободу је потпуно легитимна у ослобађању од оних светских слилеџија и сатаниста који су се помамили због ирачке нафте).

Jihad je protiv sviju shto nijesu za Alaha,a sve shto postavim je sa islamskih izvora.

Znachi vi opravdavate Jihad u Bosni?

Jihad opravdava i Quran,a nijedan od muslimn teolog nije osporio,nego je samo nalazio meni mane,onako primitivno,kukavichki.

Ja ne idem van tema,uopshte.

A vi kao moderator,dobro je shto pozivate administracija.Samo napred,zabranite istina.

Mir Božiji na tebe!

Dobro ti ljudi rekoše da je van teme tvoje pitanje o džihadu,ali ću samo kratko...

Na jednom suđenju čuh od jednog da je bio sveti rat protiv muslimana,pa mi malo bi smiješno a malo se naježih.

Otvori temu pa da se napričamo...mogli bismo ti i ja o tome.

Mir s tobom!

brate oslonac.Selam.Zamolio bih te da ne razgovaraš sa Ako-neka.Nije za razgovor.Toliko braće finih ima ovdje.Vjeruj da ćeš se sa njima ugodno u razgovoru osječati.Ovo ti prenosim svoje iskustvo.

Ja vam nijesam dala dozvola da mi se obrachate sa ti

i.

Ako vam je moderacija dozvolila da stavite dhzmija na avatar,ne znachi da sada mozete biti ravni meni.

Dobro gospođo milostiva. Novi sam u ovome pa sam mislio da se ovdje ipak ne persira nego vodi jedan dijalog na principu istih među jednakima( mislim kao ličnosti ili persone). Ali,u svakom slučaju uvažavam Vašu primjedbu. A,ne morate se odmah žestiti...samo sam pokušao da uspostavim kontakt.

Svako dobro Vam želim...

Ja vam nijesam dala dozvola da mi se obrachate sa ti.

А шта коме смета његова џамија? Ако наставите са таквим бесловесним изливањем мржње према људима друге вере, бићете бановани и без претходне опомене.

По вашој "доброј" граматици српског језика, рекао бих да живите у дијаспори, негде на "трулом" Западу. И сад, из удобне футеље, у миру и благостању земље у којој живите, изигравате некаквог мега Србина. Нам, пак, Србима у Србији је мука од таквог српства, од којег смо највише ми Срби имали штете. Смета јој џамија! А не зна да је покојни Патријарх Павле своју уштеђевину (тадашњих 1000 дм) да изградњи џамије (мислим баш ове у Београду). Било би добро да пустите нас који живимо међу овим људима и поред њих и они међу нама и поред нас, да успоставимо један људски однос. Оставите нас да опростимо једни дригима сва клања и зла (не и да заборавимо) и поготово нам не просипајте идеологију која само може да води у нова клања. Ми морамо са њима и они морају са нама - једноставно ту смо где јесмо и друге нам нема.

То не само да је нешто нормално и човека достојно, већ је то и јеванђеоски позив - тест свима нама који се сматрамо за хришћане. Тест је и њима - да демантују и они своје галамџије и лудаке који им образ кидају и који их компромитују. Даће Бог па ће доћи време да тако и буде. У противном - узалуд нам вере наше.

А шта коме смета његова џамија? Ако наставите са таквим бесловесним изливањем мржње према људима друге вере, бићете бановани и без претходне опомене.

По вашој "доброј" граматици српског језика, рекао бих да живите у дијаспори, негде на "трулом" Западу. И сад, из удобне футеље, у миру и благостању земље у којој живите, изигравате некаквог мега Србина. Нам, пак, Србима у Србији је мука од таквог српства, од којег смо највише ми Срби имали штете. Смета јој џамија! А не зна да је покојни Патријарх Павле своју уштеђевину (тадашњих 1000 дм) да изградњи џамије (мислим баш ове у Београду). Било би добро да пустите нас који живимо међу овим људима и поред њих и они међу нама и поред нас, да успоставимо један људски однос. Оставите нас да опростимо једни дригима сва клања и зла (не и да заборавимо) и поготово нам не просипајте идеологију која само може да води у нова клања. Ми морамо са њима и они морају са нама - једноставно ту смо где јесмо и друге нам нема.

То не само да је нешто нормално и човека достојно, већ је то и јеванђеоски позив - тест свима нама који се сматрамо за хришћане. Тест је и њима - да демантују и они своје галамџије и лудаке који им образ кидају и који их компромитују. Даће Бог па ће доћи време да тако и буде. У противном - узалуд нам вере наше.

Потпуно се слажем са тобом по питању овога да се неко из удобности "трухлог" запада прави најбољи и прави...Имао сам искуства и са таквим из личног искуства у мојој близини.

Све треба ово или оно,а кад загусти задњицу на варно што рекли Словенци.

Они су ти попут оних из вица... Пита балканац балканца: "Је ли...јеси чуо биће Смак свијета?-други одговара-"Ништа зато...жену и дјецу у кола и правац Њемачка!"

Riječi velikog čovjeka, koji po hriščanstvu zbori.Brate moj da ne dolijevam ulje na vatru, imamo i mi ovakvih.Oni nas ne predstavljaju.Mi smo pripadnici dva plemenita naroda koji djele iste običaje u preko 95 posto slučajeva.Neki od nas su i srbi porijeklom.Ja sam za zajedništvo u našim različitostima.Bog voli pravdu!Bog voli pravednike!Divan li je govor čovjeka koji reče: Reci istinu makar ona gorka bila! Drago mi je da sam se upoznao sa komšijama koji nisu moje vjere ali su moga razmišljanja.Brate moj velik si čovjek u mojim očima.

А ко је грди? Јесмо ли је лепо ко људи молили? Ја се са својима не солидаришем, ја своје волим кавигод да су. Међутим, љубав не подразумева солидарисање када неко није у праву, напротив. Ако се ко људи нешто договоримо, дајте да то и поштујемо. Ако замолимо да не минира тему, зашто то чини? Рекосмо: отвори тему о терористима па пиши, аргументовано, није проблем.

Ако, пак, мрзи муслимански свет, е то на овом форуму НЕ МОЖЕ да показује па таман била Српкиња по сто пута. Овај сајт ради по благослову једног православног епископа. Дакле, иза нас стоји Црква! И да допустимо изливање мржње? Неће моћи.

Oslonac, sot lo hamisvada šelha? 0104_cheesy

Ako ne razumeš jevrejski: gde ti je kajiš sa dinami...?

Moderatori, nemojte tako sa Ako-Heka... Solidarnost sa svojima je važnija od solidarnosti sa drugima. Jedno je reći ako negde nije u pravu, drugo je grditi ili jošta ponižavati sestru.

Uvaženi:Da li Bog voli pravednost, da li je bog pravedan, da li hriščanin treba biti pravedan?

To su i hriščanske vrijednosti, pravednost,ili ja možda ne znam dovoljno hriščanstvo? Reci istinu makar ona bila gorka!Zar to nije univerzalna poruka.Ili treba reči: Pomozi svoga brata makar ne bio u pravu! Da ne bude zabune, da ne mislite da uživam u ovome što se desilo kažem otvoreno: Imam i ja ovakvih koji znaju mrziti, da li ga trebam podržati u njegovoj suludosti, bože sačuvaj!Nikada! Nikada!Nikada!

Moderatori, nemojte tako sa Ako-Heka... Solidarnost sa svojima je važnija od solidarnosti sa drugima. Jedno je reći ako negde nije u pravu, drugo je grditi ili jošta ponižavati sestru.

Uvaženi:Da li Bog voli pravednost, da li je bog pravedan, da li hriščanin treba biti pravedan?

To su i hriščanske vrijednosti, pravednost,ili ja možda ne znam dovoljno hriščanstvo? Reci istinu makar ona bila gorka!Zar to nije univerzalna poruka.Ili treba reči: Pomozi svoga brata makar ne bio u pravu! Da ne bude zabune, da ne mislite da uživam u ovome što se desilo kažem otvoreno: Imam i ja ovakvih koji znaju mrziti, da li ga trebam podržati u njegovoj suludosti, bože sačuvaj!Nikada! Nikada!Nikada!

Ja ovdje predstavljam islam.Moja vjera nije vjera mržnje, ja ne mrzim, ja se raziđem u mišljenju sa svojim bratom ali ga ne mrzim.Želim mu dobro!On to isto želi i meni.Halo ljudi zar vam nekima nije jasno šta mi ovdje hoćemo? Zar vam nije jasno da želimo da se upoznamo, da se slažemo da svaki bude ono što jeste ali da i upozna drugoga.Shvatite ovdje nije mjesto  za mržnju? Zar po vama nije Bog stvorio svijet iz ljubavi?Zar nije ljubav osnov u hriščanstvu.Po onome što mi braća krščani rekoše jeste ali po onome što neki pišu izgleda da je to samo priča za naivne.Jer takvu poruku neki  ne ostavljaju.Daj meni kao muslimanu prikaži svoju vjeru u najboljem svjetlu, ja ću tebi svoju!

Pojasni ovo malo:

v

v

"Ako ne razumeš jevrejski: gde ti je kajiš sa dinamitom? "

Ja ovdje predstavljam islam.Moja vjera nije vjera mržnje, ja ne mrzim, ja se raziđem u mišljenju sa svojim bratom ali ga ne mrzim.Želim mu dobro!On to isto želi i meni.Halo ljudi zar vam nekima nije jasno šta mi ovdje hoćemo? Zar vam nije jasno da želimo da se upoznamo, da se slažemo da svaki bude ono što jeste ali da i upozna drugoga.Shvatite ovdje nije mjesto  za mržnju? Zar po vama nije Bog stvorio svijet iz ljubavi?Zar nije ljubav osnov u hriščanstvu.Po onome što mi braća krščani rekoše jeste ali po onome što neki pišu izgleda da je to samo priča za naivne.Jer takvu poruku neki  ne ostavljaju.Daj meni kao muslimanu prikaži svoju vjeru u najboljem svjetlu, ja ću tebi svoju!
slazem se u potpunosti  1312_womens https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/drugarstvo.gif :drugarstvo:

Guest ага пије млеко

1312_womens https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/ekstra.gif :drugarstvo:

Драги, слате су и ПП и било је молби, прочитај претходне постове. Међутим, она је била упорна и правила се да не примећује наше апеле. Једноставно, ако јој се неки чланови форума не свиђају не треба са њима да комуницира. Људе муслиманске вере овде доживљавамо као добронамерне и дибродошле госте међу нама домаћима. Ако је тако, дајте да будемо домаћини па да се чује и на њиховим форумима да ми хришћани заиста чинимо оно што исповедамо. Мислим да нам је ово лепа прилика. Наши гости ће сигурно своје утиске пренети другим муслиманима, на неким њиховим форумима можда. Тиме само можемо учинити да нам свима и овај свет и овај наш кратки овоземаљски живот постану лепши и пријатнији за живљење. А Богу оставимо Суд о свему.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...