Jump to content
Guest Alefshin

Забрана хиџаба у исламском свету

Оцени ову тему

Recommended Posts

Brate Aleksandre, ja tvrdim da niko nikada nije dao bolja prava čovjeku od onoga što mu je pružio islam.

Ако нема и право да у миру оде ако жели, онда је он роб а не слободан човек. Ја сутра могу да напустим Цркву ако жели и мојој браћи и сестрама би било жао због тога. Међутим, нико ме не би убио. Нема оправдања да се убије човек мој Енизе, нема. Јер, Бог све што је урадио није урадио због Себе већ због човека. Човек јесте и ммора бити власник своје слободе и своје судбине. Нико нема право да га убије ако другачије мисли или ако се предомисли.

.......................................]

Izvinita brate obi wane:Postavljam ja vama pitanje što će vaši misionari ići recimo u muslimansku zemlju , s kojom namjerom! Idu pomagati unesrečenima i gladnima time što im nude hljeb za vjeru u Hrista, zar to nije malo licemjerno.A to ako se desi da neko ubije  misonara ili hodžu treba li neku vjeru optuživati za to.Bolan meni je u mjesecu ramazana za nas muslimane najodabranijeg mjeseca u Kakanj pred moj stan došla dvojica misonara i pozivati me u po njima istinu? Gdje to mi šaljemo misionare? Kome smo mi došli kada je unesrečen bio i rekli mu primi islam i nahranit ćemo te .Nikome nismo i to nije naš metod.Kod nas je poziv argumentom na argument.Ja sam živio u islamskom svijetu .U Jordanu je otac primio islam i njegova dva sina su ga ubili na po ulice.Ovo je široka tema i onjoj treba mnogo pisati.Otvori temu i ja ću ti se odazvati kao sugovornik.

Znas ti brate na sta ja mislim - ne govorim ja o hriscanima koji misionare (manjina), niti o pojedinacnim slucajevima osvete ili cega slicnog (mala manjina)... govorim o ljudima koji prosto postoje i zive u muslimanskim zemljama, i o njihovoj opstoj obespravljenosti...

Dakle, zakoni u muslimanskim zemljama silom drzave zabranjuju hriscanima slobodu veroispovesti...

Ovo je široka tema i onjoj treba mnogo pisati.

Da, cim su nagomilani argumenti protiv vas, onda je to siroka tema i trazi mnogo price... kakva demagogija...

Izvinita brate obi wane:Postavljam ja vama pitanje što će vaši misionari ići recimo u muslimansku zemlju , s kojom namjerom! Idu pomagati unesrečenima i gladnima time što im nude hljeb za vjeru u Hrista, zar to nije malo licemjerno.A to ako se desi da neko ubije  misonara ili hodžu treba li neku vjeru optuživati za to.Bolan meni je u mjesecu ramazana za nas muslimane najodabranijeg mjeseca u Kakanj pred moj stan došla dvojica misonara i pozivati me u po njima istinu? Gdje to mi šaljemo misionare? Kome smo mi došli kada je unesrečen bio i rekli mu primi islam i nahranit ćemo te .Nikome nismo i to nije naš metod.Kod nas je poziv argumentom na argument.Ja sam živio u islamskom svijetu .U Jordanu je otac primio islam i njegova dva sina su ga ubili na po ulice.Ovo je široka tema i onjoj treba mnogo pisati.Otvori temu i ja ću ti se odazvati kao sugovornik.

Znas ti brate na sta ja mislim - ne govorim ja o hriscanima koji misionare (manjina), niti o pojedinacnim slucajevima osvete ili cega slicnog (mala manjina)... govorim o ljudima koji prosto postoje i zive u muslimanskim zemljama, i o njihovoj opstoj obespravljenosti...

Dakle, zakoni u muslimanskim zemljama silom drzave zabranjuju hriscanima slobodu veroispovesti...

Da, cim su nagomilani argumenti protiv vas, onda je to siroka tema i trazi mnogo price... kakva demagogija...

Gospodine krščani u arapskim državama imaju prava veća nego muslimani!

Gospodine krščani u arapskim državama imaju prava veća nego muslimani!

Молим те да ово објасниш, Само дијалог.

brate Aleksandre:Ja bih tako mi Allaha volio da mi muslimani imamo prava u evropi kao što krščani imaju prava kod arapa.Brate moj ja sam živio tamo i ovo su riječi čovjeka koji je gledao svojim očima.

Prvo kultura poštovanja arapa krščana i muslimana je daleko veća nego kod nas malo posirovih balkanaca.Jedni druge uvažavaju poštuju obilaze čestitaju prigodbe itd.To kao prvo!Q

a  kao drugo: Ljudi praktikuju svoju vjeru, plačeni su od država kao vjerski službenici imaju svoje krščanske škole , fakultete .Izuzetno su bogati, rade zarađuju.vjerski ljudi nose službenu vjersku odjeću, niko ih ne dira, naprotiv, jadna li bi bila majka muslimanu ili krščaninu koji bi na osnovu vjerske pripadnosti nešto rekao drugome.Ovo su riječi istine brate.Hajde sa mnom u Siriju, u grad Homs, Haleb, Damask, u Jordan u aman Zerku i ostale gradove gdje sam vidio i pričao doživio .Allah mi je svjedok da je ovo istina!

Obi wane idi pa živi tamo pa doživi ovo što sam ja doživio!

.....................................

Obi wane idi pa živi tamo pa doživi ovo što sam ja doživio!

Bilo bi bas lepo da stvari stoje tako ruzicasto i mirno, ne samo u Arapskom svetu, nego svuda...

I da bude jos i bolje nego sto mi mozemo i da zamislimo...

Na zalost, mnogo je vesti iz celog sveta, koje ovu i ovakve zelje demantuju...

Nase jeste svakako da se trudimo da bude "slava na visini Bogu, i na zemlji mir, medju ljudima dobra volja"...

Ali to ne znaci da na svakodnevicu zatvaramo oci...

Aj` da si zdrav i veseo...

Oprostite sto upadam ovako ali ne znam mnogo o muslimanskoj veri sem stereotipa koji se prenosi preko tv kao i stereotipa da su srbi genocidan narod...tako da sve uzimam s rezervom sto vidim na tv...ali procitah ovdje da se spominje feredza, hidzaba, burka...da li se radi o istoj stvari ili ima razlike?

Ne zamerite braco i sestre.

Oprostite sto upadam ovako ali ne znam mnogo o muslimanskoj veri sem stereotipa koji se prenosi preko tv kao i stereotipa da su srbi genocidan narod...tako da sve uzimam s rezervom sto vidim na tv...ali procitah ovdje da se spominje feredza, hidzaba, burka...da li se radi o istoj stvari ili ima razlike?

Ne zamerite braco i sestre.

Otprilike odnosi se na islamsku odječu za žene!

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...